Bucurii de sept-oct 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata.

Mexxa eu m-am trezit cu noaptea in cap. Felicitari pentru invingatorul Sebicu. Ma bucur ca ati scapat de probleme si ca aude.

Lili multa sanatate puiutului si lui tati. Sa se faca bine amindoi.Nu-i asa ca e mai bine sa faca prostioare. A mea de 2 ori a fost cu febra mai maricica dar nu mai vreau, prefer balamucul care il face.

Lilina asa i-am dat si eu Cosminei sa bea laptele si a fost ok. O sa incep sa scad din cantitatea de milumil 3 de diseara.Cit despre Vladut ce sa zic oboseste-l mai mult afara. Nici Cosmi nu e mai breaza mai nou sta calare pe toate scaunele si mesele.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by Sephora
Asa ca in mai o sa renovam magazinul de la Roman si o sa avem o mare deschidere,sper ca fetele de la Iasi care au chef si posibilitate sa poa sa ajunga.





sa ne tii la curent, sotul meu e din Roman, cine stie, poate ajung...

fiecare vot e pretios: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

netaza, multumim de cafea. Io dau un ceai verde, .

Mexxa, ma bucur ca Sebi e bine si c-ati trecut peste probleme.

fiecare vot e pretios: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata si de la noi!

Mexxa, bine ai revenit! Si ma bucur pentru vestile bune despre Sebicu. Acum unde va mutati? Poate vii in Nicolina. Ultima oara ati locuit in Pacurari, parca?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Wow, cafeluta de la Mexxa, super buna, bine ai revenit si ma bucur ca Sebi e bine!

Adina drum bun, sa ajungeti cu bine in tara.

Lilina nu stiu ce sa-ti spun, si al meu are momente cand face asa dar sunt trecatoare si merge cu distrasul atentiei, ii dam ceva ce-i place sa faca. Ma gandesc totusi ca are ceva, il doare ceva sau pur si simplu vrea atentie, e posibil sa fie derutat si de plecarea ta la serviciu, eu zic ca trebuie sa-i acorzi multa atentie si afectiune sa treaca peste aceste momente. Eu nu l-as lasa sa planga, ar putea sa se simta neinteles daca are o cauza intemeiata si nu plange asa aiurea, acuma tu il cunosti mai bine, iti spun asa ca David cand plange mult, are un motiv.

Gety eu ti-am zis ca idee ce se poate intampla dar asta nu inseamna ca si la voi e asa, dr ce ti-a zis? Eu zic sa nu iei antibiotic fara sa-ti recomande un dr.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Pai n-am ajuns inca la el. Acum dimineata merg, dar sa se trezeasca printesa sa-i dau de mancare. Pare destul de logic, am intrebat-o si pe sora-mea ca m-a sunat sa ma intrebe de fata si ea a zis la fel.
Ar trebui sa-mi ia un exudat, dar am inteles ca daca faci tratament, nu mai iese rezultatul cum trebuie.




Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Mai am ceva sa-ti spun, Lilina, despre parabeni, pe mine ma ingrijoreaza mai tare toate prostiile care se pun in alimente, dupa parerea mea, mult mai nocive, e clar ca nu ne putem feri de ele, macar sa le reducem cat putem. Eu nu mai suport alte cosmetice decat antiperspirantul, parfumuri nu mai pot folosi din perioada sarcinii, nu le suport. Creme folosesc Avene sau Vishy.

Fi-miu si-a descoperit vocatia: desenatul, a stat aseara vreo ora si a desenat, era jos si nu mai putea sta din cauza pozitiei, il durea spatele dar nici nu se lasa, a mai avut el tentative dar nu parea asa de interesat... i-am desenat eu cateva animalute si a inceput sa-i placa. A desenat 5 foi fata verso, toate cu niste spirale, asa de frumos le face, e meticulos si nu mazgaleste, are rabdare (nu seamana cu nici unul dintre noi). Am pastrat foile, primele desene ale lui, am de gand sa-i fac primul lui caiet.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

salutare
m-am hotarat ca de astazi sa nu ma mai supar deloc pe Vlad si sa nu mai am pretentii de la el de nici un fel
si in plus, nu o sa-l mai "agresez" niciodata decat daca isi pune viata in pericol, atat, jur, promit solemn
am cautat pe forum niste discutii despre comportamentul copiilor si despre ce ar trebui sa facem ca sa-i intelegem pe pitici si am descoperit 2 carti interesante pe care vreau sa le comand (ca de mers prin librarii nu mai am timp)
1. Intre parinte si copil, de dr.Haim Ginott
2. Mami, tati, ma auzit ? de Jaques Salome

cautati-le si voi pe net si cititi despre ele, eu zic ca merita

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

gata, am gasit ambele carti pe un site si le-am comandat www.buybooks.ro/index.php" target="_blank">aici


cat despre Milumil Junior, vad ca azi nu a servit piticul, este si mai subtire ca si consistenta, adica mai apropiat de laptele de vaca
in fine, o sa mai incerc, daca nu revenim la Milumil3

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Mira, ce frumos ca a descoperit aceasta pasiune inca de pe acum
si mie imi place la nebunie sa desenez si sa fac tot felul de scheme si schite la orice (seman f.mult cu tatal meu) si mi-ar placea sa fie si Vladone pasionat de desen. daca vad ca e talentat il voi indruma in acest sens. pana atunci i-am facut un caiet pe care i-l dau sa-l mazgaleasca si scriu pe fiecare foie data in care a desenat. vad ca mazgaleste, ii place ....dar scrie cu stanga si asta mai mult de cand a a vut manutza dreapta in gips

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput