Miresele anului 2006 (94)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana ai tu dreptate, depinde ce conteaza mai mult pentru tine. Eu cand spun 'bine platit' nu ma gandesc la o suma astronomica (adica nu ma gandesc la weekend la Venetia ), ci la un salariu decent, sa nu-mi pun problema ca o pereche noua de pantofi imi face gaura in buget 2 luni (cum era situatia cand lucram in invatamant, de exemplu), pentru ore decente de lucru (eu nu-s dispusa la ore suplimentare nici pe bani, darmite pe ochi frumosi, am facut destule cat am fost in State, cand m-am intors acasa am vazut ce inseamna sa vii acasa la 8 seara si sa fii angajat full-time de luni pana vineri n-ai timp nici sa dai cu matura, asa ca mi-a ajuns pe viata).

Gio tin pumnii pe maine.

Fetelor, dupa-masa placuta, ne auzim maine!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

noi am venit acasa di cauza ca Marco a facut pipi pe el in parc. s-a crizat ca nu-l mai las afara si tot drumul a urlat, nu a plans- de ciuda. mama ce draci mi-a facut!!!! e asa dacos cand vrea, de nu cedeaza nici cum.
Oana te inteleg perfect. ma bucur ca iti sunt rasplatite eforturile.
Eu nu vreau un super salariu, nici ore suplimentare. dar nici sa muncesti zilnic pana la ora 18 pe 700 roni, cum am tot primit pana acum.
Si vezi tu, cand e vorba de un copil las mijl. incepi sa te gandesti la el, eu nu as putea sa vin zilnic la ora 20 acasa, nici pt. 3000 roni. dar sa mai lucrez in weekenduri si sa plec in deplasari.
Cine va mai avea grija de el? casa nu ar mai fi casa....
e de ajuns ca tat-su' lucreaza zilnic pana la orele 20. nu ma pot baga si eu la asa un program.
La tine e bine, ca nu ai nicio obligatie acum. vei vedea in viitor cand e vorba de un bb mic, cum te vei imparti.
Aly sa stii ca eu m-as fi dus in invatamant. pai luam cam 700 roni pe 5 ore la gradi/zi. mie imi convenea, aveam timp si de copil, casa, etc. sa nu mai vorbesc de vacante.....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Cafeluta si ceiut pentru dimineata!
Vine week-end-ul! Sa aveti o zi usoara si scurta maine la munci!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Multumim de ceiutz!
Eu acuma am venit de la cumparaturi, e asa de cald si de frumos afara. Mai stau un pic si ma duc sa fac o prajitura, ii fac o surpriza la Alin pe deseara.
Noaptea trecuta am dormit singura in camera si nu prea mi-a placut sa vad cealta jumatate de pat goala, dar o sa ma obisnuiesc, Alin s-a mutat in cealta camera ca ii frica sa nu ma loveasca noaptea cum se tot foieste in pat si in plus il mai trezeam cand mergeam la baie si tot timpul era obosit la servici, asa ca am trecut la solutia asta.
De la ora 6 de cand s-a luminat n-am mai putut dormi, m-am trezit in ciripitul pasarilor

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana ai tu dreptate, depinde ce conteaza mai mult pentru tine. Eu cand spun 'bine platit' nu ma gandesc la o suma astronomica (adica nu ma gandesc la weekend la Venetia ), ci la un salariu decent, sa nu-mi pun problema ca o pereche noua de pantofi imi face gaura in buget 2 luni (cum era situatia cand lucram in invatamant, de exemplu), pentru ore decente de lucru (eu nu-s dispusa la ore suplimentare nici pe bani, darmite pe ochi frumosi, am facut destule cat am fost in State, cand m-am intors acasa am vazut ce inseamna sa vii acasa la 8 seara si sa fii angajat full-time de luni pana vineri n-ai timp nici sa dai cu matura, asa ca mi-a ajuns pe viata).

Gio tin pumnii pe maine.

Fetelor, dupa-masa placuta, ne auzim maine!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




Aly in situatia asta sunt eu acum...nu am timp nici sa ma uit la un film in timpul saptamanii
diferenta e ca inainte o faceam fara bani...acu o fac pe bani...orele suplimentare nu mi se platesc, eu am contract de management negociat cu Target Agreement anual...deci nu conteaza ca stau 5 ore sau 15 ore eu trebuie sa termin proiectele

oricum acum pot sa trag si sa imi consolidez pozitia...dupa ce o sa am un bebe...habar nu am ce o sa fac, de fapt stiu o sa o las mai moale cu munca!...atata cat o sa pot, ca nu ma vad stand acasa dupa o perioada cu o activitate intensa


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Multumim de ceiutz!
Eu acuma am venit de la cumparaturi, e asa de cald si de frumos afara. Mai stau un pic si ma duc sa fac o prajitura, ii fac o surpriza la Alin pe deseara.
Noaptea trecuta am dormit singura in camera si nu prea mi-a placut sa vad cealta jumatate de pat goala, dar o sa ma obisnuiesc, Alin s-a mutat in cealta camera ca ii frica sa nu ma loveasca noaptea cum se tot foieste in pat si in plus il mai trezeam cand mergeam la baie si tot timpul era obosit la servici, asa ca am trecut la solutia asta.
De la ora 6 de cand s-a luminat n-am mai putut dormi, m-am trezit in ciripitul pasarilor

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!



Kitzy, cred ca abia astepti sa fiti 3...nu mai e mult
cum e burtica mare???


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza dragelor, asa mai pe la pranz.

Oana eu stiu cum lucrezi tu. Bine ca poti, eu chiar n-as rezista, indiferent de salariu.

Gio pai si de ce nu te intorci la gradi daca iti convine? Pe mine nu ma aranjeaza solutia asta, ca de, la huzband mai mult functia decat salariul si conteaza mult cat aduc si eu in casa. Zau de nu ma gandesc, ca de nu se punea asa problema, ce invatatoare fericita eram eu (bine, sa se fi terminat si cu porcariile astea din invatamant, cu reduceri de activitate si umblat anual pe la inspectorat).

Kitzy ai dreptate, azi e tare frumos afara.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana ti-am trimis pe mail o poza cu burtoiul

36+ cu Diana

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hello!
Am trecut doar sa va salut pe ziua de azi. Nu stau prea mult, ca mi-e frica sa nu va las virusii!
Spor la treaba!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


gata cu munca pe ziua de azi. am umblat nu gluma, bine ca am terminat.
am ajuns acasa, si mi-am comandat o pizza. e asa frumos afaraaaa....22 grade.
scot copil de la gradi si in parc cu noi.
diseara la dentist, of....

La interviu a fost ok, acum am vb. cu unul de la HR, daca ma suna sapt. viitoare mai vb. cu nu stiu ce dr.
Ce mi-a placut cel mai mult a fost orarul de 8 ore, de la 8-16, fara ore suplimentare.
Nu-mi fac sperante, dar chiar mi-ar place jobul asta. acum sa vedem daca ma vor mai suna......

revin ca a venit pizza




_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput