Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Salutam fetele !
Amy, felicitari pentru intoarcere !
Joshua deocamdata se intoarce doar de pe burtica pe spate, invers se tot impinge el de burtica si de fund da ramine pe la mijlocul pozitiei si nu mai stie mai departe :)
Stefania, am vazut poze de la botez, ati fost tare dragute, sa va traiasca crestina !
Fetelor, voi nu aveti probleme cu bebeii cu somnul?
In ultimul timp Joshua doarme tare putin in timpul zilei, in 24 de ore cam 12-13 ore maxim si am citit ca la virsta asta ar trebui cam 15 sa doarma. Ziua nu vrea sa adoarma decit cu scandal, doarme f putin, maxim 45 de minute si spre seara e frint de oboseala si atunci face un scandal si un plins de numa...insa la fel face si daca il pun in patutz :( Am incercat sa il las sa plinga, sa se obisnuiasca, da ma doare sufletul si il iau de acolo dupa vreo 20 de minute :( Incepe sa se obisnuiasca in brate cred, si nici asta nu e bine :(
La voi cum e?

------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Buna seara...din nou...cred (nu mai stiu daca am reusit sa trimit mesajul trecut). I-am luat din nou temperatura si are 37.2 adica asa cum o are de obicei. A papat si acum a adormit...asa ca am intrat si eu pe forum
Si noi ne intoarcem de pe spate pe burtica, dar invers nu..ce e ciudat e ca mai demult se intorcea (dar involuntar cred) cand era dezbracata. Acum incearca sa inainteze dar...n-are prea mare succes...iubita lu mami!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Pufu..daca doarme bine noaptea.. e bine, si a mea doarme ziua cate 40 minute, inclusiv afara, dar noaptea doarme de pe la 9-10 seara pana la 7 - 8 dimineata, se trezeste pe la 4 sa pape putin (cred ca mai mult de sete). Cresc copiii nostri si nu mai dorm asa mult ziua!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

fetelor si mie mi se pare ok 140,mai ales ca in ultimile zile a avut mese cam de 60-90,oricum ma bucur ca acum la 23 a mancat din nou 140

Sorina7,micuta mea manca la 3 luni intre 170-190 fara pauze sau ceva ,iar acum, precum v-am explicat ,trebuie sa o imbii ...poate ,poate;info. interesante!
Araliama bucur sa aud ca aveti rezultate dupa fol. gamei Stelatopia,si noi am inceput sa o fol.dar de cand cu fundicul nu am ami dat-o cu nicio drema si nici in apa nu i-am mai bagat laptele ala de baie;o sa revenim la ele imediat ce ne rezolvam problemele
Yasmin012,si eu am asa o strangere de inima ca ea inca nu rade deloc cu zgomot,nici la mama,nici la tata,la nimeni...
Amy26,progresati,progresati-a mea inca nu vine inapoi dar toata ziua e pe burta
pufulet74,cam asa e si la noi,desi o buna perioada de timp nu am avut probleme...caraia,o puneam in patut,ii mai bagam suzeta de cateva ori si gata=somn,dar acum cred ca vrea sa schimbe placasper sa nu reuseasca
ea doarme de pe la 23-07,mananca si mai trage un somn pana la vreo11

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

buna seara fetelor!mai e cineva pe aici?creem,e bine cat e temperatura,la mine in casa e cald si mai tot timpul bebeii mei au cam in jur de 37.
LAVI ce faci draguta?am vazut-o pe IASMI in scaunel,draga de ea ce frumos sta ea acolo.
VALI ma bucur ca ai revenit si ca v-a fost bine la mama.va pupam,mai pune pozici sa va vede.sper ca esti bine,ca atunci cand ai scris ultima oara inainte sa pleci erai cam suparici.
Mai fetelor,eu mai in fiecare seara ma uit la pozele voastre (care aveti fetite)ca mor dupa ele,si soata mea le zice baietilor uite tata gagici in Romania CARE MAI DE CARE MAI FRUMOASE.nu stiu de ce,dar ma bate pe mine gandul,ca astia mici or sa fie tare gagicari.si cand ma gandesc ca sunt doi,si cum or sa vina noaptea cu fete acasa si SUNT 2,pai cred ca am sa dorm in baie sa aibe ei loc sa se desfasoare in voie.doamne ce ganduri brrrrr.cred ca mai bine ma apuc de facut economie sa le iau case ca daca nu o sa fie vai si amar de capul nostru cand se vor domnisori baietii mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Amy,felicitari pentru reusita!
Si Amira mea se intoarce de pe spate pe burta,nu tot timpul,numai cand vrea. Se mai intampla sa-i ramana o manuta sub ea si nu stie ce sa faca mai departe.Dar cand reuseste are un zambet triumfator,de-ti vine sa o papi.
Voiam sa te intreb demult...cum te-ai obisnuit cu wrap-ul?Iti place?Eu sunt super multumita. Pacat ca n-am stiut de asa ceva si la Robert si pacat ca de-acu nu mai fac nici un copil.

Pufule,cele 15 ore care sunt scrise in carti is pentru un copil mediu.Si cum copii medii nu prea exista nu trebuie sa-ti faci griji.Acum incep si ei sa descopere lumea,au prea multe de vazut ca sa mai doarma.
Nu stiu,eu cu chestia cu lasatul sa planga sa nu se obisnuiasca in brate nu-s de acord.Sau nu pot sa fiu de acord,ma doare prea tare sufletul.Inca is prea mici ca sa santajeze.Si apoi nici un bebelus nu plange doar de dragul de a plange.Plange ca are un disconfort,ca-l doare ceva,ca e obosit,ca vrea sa fie alintat de mami sau pur si simplu vrea si el sa vorbeasca cu cineva. Asa stie el sa comunice.Deocamdata. Vrei sa-ti spun cum va fi pe la 2-3 ani?
E greu,dar va trece perioada asta.Si va veni alta si alta...Si timpul trece atat de repede...Nici nu stii cand trece timpul si te trezesti intrebandu-te:"unde e bebelusul meu?"

Stefania,am vazut si eu pozele de la botez.Junioara a fost o frumusete. Sa va fie de bine!

Cred ca mai voiam sa spun ceva dar am uitat. Daca imi aduc aminte revin.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

stai sa mai scriu si eu ceva ca ma mananca degetele.de ce va tot stresati cu luatul in greutate atat???daca bebeii sunt ok,pai au si ei periadele lor cand iau bine,mai putin sau chiar stagneaza,ca doar nu sunt programati si facuti dupa tipar.eu nu ma stresez,ii cantaresc o data pe luna si gata,asa am fost sfatuita si de medic tocmai ca sa nu devin prea paranoia,ca inainte dadeam semne ca bibilica mea pleca la plimbare si se intorcea cu idei FENOMENALE.asa ca lasa-ti copii sa-si urmeze ritmul lor ca oricum vor creste frumos alaturi de mamele lor minunate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc



Pufule,cele 15 ore care sunt scrise in carti is pentru un copil mediu.Si cum copii medii nu prea exista nu trebuie sa-ti faci griji.Acum incep si ei sa descopere lumea,au prea multe de vazut ca sa mai doarma.
Nu stiu,eu cu chestia cu lasatul sa planga sa nu se obisnuiasca in brate nu-s de acord.Sau nu pot sa fiu de acord,ma doare prea tare sufletul.Inca is prea mici ca sa santajeze.Si apoi nici un bebelus nu plange doar de dragul de a plange.Plange ca are un disconfort,ca-l doare ceva,ca e obosit,ca vrea sa fie alintat de mami sau pur si simplu vrea si el sa vorbeasca cu cineva. Asa stie el sa comunice.Deocamdata. Vrei sa-ti spun cum va fi pe la 2-3 ani?
E greu,dar va trece perioada asta.Si va veni alta si alta...Si timpul trece atat de repede...Nici nu stii cand trece timpul si te trezesti intrebandu-te:"unde e bebelusul meu?"




Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




Exact asa gandesc si eu!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Eu ce sa zic... Omul meu a fost racit tare, si a stat toata ziua (ma rog, cand a fost acasa) bot in bot c ala mic. Eu deja sunt racita, si tocmai aud cum incepe sa tuseasca si mititelul de alaturi. Dupa ce n-a papat mai nimic toata ziua, si a cam vomat (probabil are niste mucisori care-l deranjeaza). Si no sambata vrem sa plecam ptr cateva zile! Offf...

BB, uite cateva poze cu noi:
http://picasaweb.google.at/adinasv/MRz2008?authkey=nhMnjPg_Aps

Alina, inca n-am inscris-o pe Jasmina la scoala, a fost vacanta de Paste, acum trebuie sa dau tel sa aranjam o intalnire cu directoarea...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

'n seara mamicilor! dar vad ca au mers ca pe banda cap....si am citit dar vad ca n-a intrebat nimeni de mine Noi am sarbatorit Pastele ca sotul e catolic si am papat o multime de ne-am pus la dieta astazi...eu mai greu fac fata ca mi-e pofta mereu de ceva dulce cred ca e normal cand alaptezi nu??
Astazi l-am cantarit pe david si e totul bine,dar are eczema pe fata si sunt cam necajita.Mi-au spus ca e ereditar,taica-su are la coate si la genunchi ...mi-au spus ca poate cu timpul va disparea mai ales daca continui alaptatul si mi-au dat o crema (essex) nu stiu daca ati auzit de ea...taica-su se simte super vinovat ca a ereditat asta de la el...dar ce sa-i faci, sa speram ca o sa-i treaca.Mai sunt bb pe aici care au eczema(parca asa se spune si in ro) pe fata???

Mergi la inceput