Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Multumesc de raspuns, Dany!
BB...eu acu viu la net, dupa ce a adormit papushica!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Am vazut o familie superba de Adina!!!acum stiu de la cine au bebeii ochii aceia superbi!Adina, bine ca ne-ai trimis pozele, nu stiam ca ai ochi asa frumosi ! si sa nu te mai aud ca esti grasa, daaaa??

Jasmin
, imi pare tare rau! eu cred ca nu ai drepptul la bani ca nu ai contribuit la asigurari perioada minim necesara; nu vad insa de ce ti-ar desface contractul de munca!!! el trebuie doar suspendat, ca si la celelealte. Cel mai bine ar fi sa intrebi aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=4


Mihuta draga, de la subiectele aparute in ultimul timp ca ciupercile dupa ploaie de la "Parintii intreaba,parintii raspund" cred ca ti se trage...Nu te superi ca zic, da? Haide ca nu este chiar o tragedie, daca am trai intr-o lume ideala s-ar putea aplica principiile de acolo...Apoi, nu toti copii sunt la fel, nu la toti se poate aplica aceeasi metoda. Ne chinuim noi cu alimentatia cat mai naturala, dar nu stim ce o sa fie mai tarziu, cate e-uri vor ingurita, in ce cercuri vor intra, ce probleme vor avea...Asta sa ii fie cel mai mic necaz, chiar ii doresc din tot sufletul...

Cu ce sunt de acord cel mai mult: sa invatam sa "citim" copilul, astfel incat sa stim cum sa il luam, cand sa fim indulgenti,cand sa fim mai fermi cu el (asta nu insemnand bataie,etc). Crede-ma ca am un exemplar lasat dupa bunul plac, cu care nu am stiut exact cand sa punem piciorul in prag: urla si acum pe strada cand i se pune pata (adica cand nu-i indeplinim unele dorinte), da rau de tot -de zici ca l-am rapit...Daca nu il mai bag in seama, nu mai vorbesc cu el, isi schimba imediat tactica; daca incerc sa ii explic, urla si mai rau. Nu stiu cum 'om face si cu Stefania,ea este destul de cumintica...Este bine sa citim despre toate metodele, dar trebuie sa le adaptam la specificul fiecarui copil pentru ca fiecare este unic..Stiu ca multe nu o sa intelegeti ce vreau sa spun.. si sper sa nu aflati cum este cu un copil "tiranic" (cica ar exista in psihologie un asemenea comportament ).




Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

anacami, de acord cu tine.
Teoria e teorie, practica ne omoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by lixa

quote:
Originally posted by dany2007

Vali am vazut pozicile pupa mama frumoasele .

Maine incepe Kidex ....merge cineva????

Dany de Luca -Rares nascut pe 01.12.2007

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze noi cu bebe Luca-Rares




Eu merg la Kidex, dar nu stiu exact cand.. daca nu apuc vineri, atunci in weekend. Tu cand mergi?

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez




Eu maine vreau sa merg las piciu cu tati ca nu il pot lua cu mine.Vreau sa ii cumpar ceva hainute in special de la coccodrillo, sa nu mai patesc ca la baby expo cand nu am mai gasit ce vroiam.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Jasmine - Luca e un mic "manipulici", deja e piln de fite...nu vrea in carut,nu vrea suzeta ( a luat-o si cand a vazut ca nu pica nimic din ea a scuipat-o cat colo), vrea in brate....tare razgaiat mai e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by vali_delide

Salutare,gagici!

Pai eu sunt p'aci, doar ca n-am timp nici sa mor, dar sa scriu...daca ar avea ziua vreo 48 de ore, poate ca ar fi mai bine!

Roxxy, Dany, Irina si Jasmine, va multumesc ca nu m-ati uitat si ca tot intrebati de mine...eu am scris in cap. trecut ca am revenit, dar, in afara de Irina si de Amy , nu prea a vazut nimeni.
Aveti dreptate, bebelina ma solicita la maxim, pe linga asta eu am inceput si munca...in plus mai sunt si treburile casei si iata cum nu stiu cand a trecut timpul. Intre doua alaptari, o masina de rufe, un aspirator si cateva zeci de telefoane pt. firma, s-a facut noapte!

Dany, scuze ca nu te-am mai sunat, asa cum ti-am promis, dar am avut o perioada foarte grea...sper sa-mi fac timp zilele astea sa te sun.
Ce mai face Luca? Va descurcati mai bine acum?

Fetelor, eu sper din suflet sa ne putem vedea la Baby expo, mai e putin...macar in zilele de week-end, pt. ca in cursul saptamanii mi-e imposibil.

Va pupic pe toate si va mai spun inca o data ca mi-a fost tare dor de voi, toate!Pupici multi si la bebei!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei





Ba io te-am vazut, dar sunt in aceeasi criza de timp si n-am apucat sa raspund. Si mie mia fost dor de tine

Mai raportez vazut poze de Luca-Rares, de Matei de Roxxy si se Steluta dolofana Andreea Stefania. Toti trei copii adorabili!

Vali, chiar ai reinceput lucrul? Si cum te descurci???

Si RGE chiar nu ne mai iubeste deloc? ;-)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

adinag-. Eu fug la culcare ,maine vreau sa fiu in forma pt Kidex. Va pup si va doresc somnic pufos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami, adina care stiti sa imi spuneti si mie cat se poate tine sucul proaspat?? ma refer la o ora doua nu mai mult!!

creem, hai la discutii ca mai stau si eu vreo juma de ora!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nov-Dec2007 spune:

scuze,scuze ca va intrerup,
avem un nou teren aici: CAP. 37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by anacami

Am vazut o familie superba de Adina!!!acum stiu de la cine au bebeii ochii aceia superbi!Adina, bine ca ne-ai trimis pozele, nu stiam ca ai ochi asa frumosi ! si sa nu te mai aud ca esti grasa, daaaa??

Jasmin
, imi pare tare rau! eu cred ca nu ai drepptul la bani ca nu ai contribuit la asigurari perioada minim necesara; nu vad insa de ce ti-ar desface contractul de munca!!! el trebuie doar suspendat, ca si la celelealte. Cel mai bine ar fi sa intrebi aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=4


Mihuta draga, de la subiectele aparute in ultimul timp ca ciupercile dupa ploaie de la "Parintii intreaba,parintii raspund" cred ca ti se trage...Nu te superi ca zic, da? Haide ca nu este chiar o tragedie, daca am trai intr-o lume ideala s-ar putea aplica principiile de acolo...Apoi, nu toti copii sunt la fel, nu la toti se poate aplica aceeasi metoda. Ne chinuim noi cu alimentatia cat mai naturala, dar nu stim ce o sa fie mai tarziu, cate e-uri vor ingurita, in ce cercuri vor intra, ce probleme vor avea...Asta sa ii fie cel mai mic necaz, chiar ii doresc din tot sufletul...

Cu ce sunt de acord cel mai mult: sa invatam sa "citim" copilul, astfel incat sa stim cum sa il luam, cand sa fim indulgenti,cand sa fim mai fermi cu el (asta nu insemnand bataie,etc). Crede-ma ca am un exemplar lasat dupa bunul plac, cu care nu am stiut exact cand sa punem piciorul in prag: urla si acum pe strada cand i se pune pata (adica cand nu-i indeplinim unele dorinte), da rau de tot -de zici ca l-am rapit...Daca nu il mai bag in seama, nu mai vorbesc cu el, isi schimba imediat tactica; daca incerc sa ii explic, urla si mai rau. Nu stiu cum 'om face si cu Stefania,ea este destul de cumintica...Este bine sa citim despre toate metodele, dar trebuie sa le adaptam la specificul fiecarui copil pentru ca fiecare este unic..Stiu ca multe nu o sa intelegeti ce vreau sa spun.. si sper sa nu aflati cum este cu un copil "tiranic" (cica ar exista in psihologie un asemenea comportament ).




Camelia, Sebastian si Stefania



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput