Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Pentru ce este Rotarixul? si pentru cat timp imunizeaza?

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by creem

Pentru ce este Rotarixul? si pentru cat timp imunizeaza?

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)


Rotarix este indicat pentru imunizarea activa a sugarilor incepand de la varsta de 6 saptamani pentru prevenirea gastroenteritelor produse de infectia cu rotavirus. Schema de vaccinare consta din doua doze. Prima doza poate fi administrata incepand de la varsta de 6 saptamani. Intre doze trebuie sa existe un interval de cel putin 4 saptamani. Este de preferat ca schema de vaccinare sa fie administrata inainte de varsta de 16 saptamani, dar trebuie finalizata inainte de varsta de 24 de saptamani. Rotarix se administreaza numai pe cale orala. Rotarix nu trebuie niciodata injectat.Administrarea Rotarix trebuie amanata la subiectii cu boli febrile acute severe. Prezenta unei infectii minore nu reprezinta o contraindicatie pentru vaccinare. Administrarea Rotarix trebuie amanata la subiectii cu diaree sau varsaturi.

Ce am gasit eu despre el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Scuze, ma refeream la Rotarix.


quote:
Originally posted by Roxxy80

Referitor la Infanrix, dr mea a spus ca e ok sa se faca la 4 luni si le-a cerut inca o data parerea celor de la GSK ca sa nu am eu vreun dubiu.
Eu sunt tare fericita ca-i voi face acest vaccin.
Ellis, voi ati avut reactii adverse la Rotarix?
Nela, banuiesc ca nu are legatura cu ce tip de vaccin i-ai facut (adica cumparat sau de la stat), dar chiar nu stiu sigur.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumim tare mult .
Dany2007, sa stii ca mie imi este tare dor de tine si de Vali. Intrati atat de rar. Mi-aduc aminte ca vorbeam destul de mult cand eram insarcinate.
Va pup pe amandoua .


quote:
Originally posted by dany2007

quote:
Originally posted by Roxxy80

Salutare!
Tocmai am venit si noi de la vaccin. Baiatul meu e un curajos. Nici
Am uitat sa va spun ca Matei are 7.100 kg si 65 de cm. A luat un kg si 100 de grame intr-o luna, cu toata greva foamei de o saptamana pe care a avut-o. Sunt super fericita!!!

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!





tineti-o tot asa . Am vazut pozicile si sunteti tare scumpi.

Dany de Luca -Rares nascut pe 01.12.2007

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze noi cu bebe Luca-Rares










Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Multumim tare mult .
Dany2007, sa stii ca mie imi este tare dor de tine si de Vali. Intrati atat de rar. Mi-aduc aminte ca vorbeam destul de mult cand eram insarcinate.
Va pup pe amandoua .


quote:
Originally posted by dany2007

quote:
Originally posted by Roxxy80

Salutare!
Tocmai am venit si noi de la vaccin. Baiatul meu e un curajos. Nici
Am uitat sa va spun ca Matei are 7.100 kg si 65 de cm. A luat un kg si 100 de grame intr-o luna, cu toata greva foamei de o saptamana pe care a avut-o. Sunt super fericita!!!

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!





tineti-o tot asa . Am vazut pozicile si sunteti tare scumpi.





Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!




Roxxy dar tu mai stii ceva de Vali? eu i-am mai trimes sms-uri.In ultimul timp nu am mai vb. Eu intru rar pt ca nu am timp.Piciul meu ma solicita non-stop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Stiu ca Vali a fost plecata din Bucuresti vreo 2 saptamani (la parinti parca). Cand a plecat nu avea o stare psihica prea buna, insa s-a intors super bine. Cam atat.
Eu reusesc sa intru macar o data pe zi pe forum, cateodata chiar si de mai multe ori. Matei este destul de cuminte atata timp cat sta in aceeasi incapare cu mine. Daca stau tot timpul cu el, nu plange absolut deloc (nici macar de foame), insa trebuie sa vorbesc si sa ma maimutaresc non-stop .
Am observat ca sunt multe mamici, care inainte erau super active iar acum ne viziteaza atat de rar. Tare rau imi pare....


quote:
Originally posted by dany2007

quote:
Originally posted by Roxxy80

Multumim tare mult .
Dany2007, sa stii ca mie imi este tare dor de tine si de Vali. Intrati atat de rar. Mi-aduc aminte ca vorbeam destul de mult cand eram insarcinate.
Va pup pe amandoua .


quote:
Originally posted by dany2007

quote:
Originally posted by Roxxy80

Salutare!
Tocmai am venit si noi de la vaccin. Baiatul meu e un curajos. Nici
Am uitat sa va spun ca Matei are 7.100 kg si 65 de cm. A luat un kg si 100 de grame intr-o luna, cu toata greva foamei de o saptamana pe care a avut-o. Sunt super fericita!!!

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!





tineti-o tot asa . Am vazut pozicile si sunteti tare scumpi.

Dany de Luca -Rares nascut pe 01.12.2007

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze noi cu bebe Luca-Rares










Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!




Roxxy dar tu mai stii ceva de Vali? eu i-am mai trimes sms-uri.In ultimul timp nu am mai vb. Eu intru rar pt ca nu am timp.Piciul meu ma solicita non-stop.

Dany de Luca -Rares nascut pe 01.12.2007

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze noi cu bebe Luca-Rares










Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Am observat ca sunt multe mamici, care inainte erau super active iar acum ne viziteaza atat de rar. Tare rau imi pare....




Probabil sunt solicitate de bebei. Un timp si eu intram si citeam repede in 10 min ce ati mai scris si atit...Azi a fost tare cuminte bebelina , nici treaba nu am prea avut si am putut sta mai mult cu voi... Dar acum ma retrag sa facem baita si apoi nani.
Va pupam, noapte buna!

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Adra, adevarat se spune ca asa ca atunci cand se naste copilul se naste si mama...

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Salutare,gagici!

Pai eu sunt p'aci, doar ca n-am timp nici sa mor, dar sa scriu...daca ar avea ziua vreo 48 de ore, poate ca ar fi mai bine!

Roxxy, Dany, Irina si Jasmine, va multumesc ca nu m-ati uitat si ca tot intrebati de mine...eu am scris in cap. trecut ca am revenit, dar, in afara de Irina si de Amy , nu prea a vazut nimeni.
Aveti dreptate, bebelina ma solicita la maxim, pe linga asta eu am inceput si munca...in plus mai sunt si treburile casei si iata cum nu stiu cand a trecut timpul. Intre doua alaptari, o masina de rufe, un aspirator si cateva zeci de telefoane pt. firma, s-a facut noapte!

Dany, scuze ca nu te-am mai sunat, asa cum ti-am promis, dar am avut o perioada foarte grea...sper sa-mi fac timp zilele astea sa te sun.
Ce mai face Luca? Va descurcati mai bine acum?

Fetelor, eu sper din suflet sa ne putem vedea la Baby expo, mai e putin...macar in zilele de week-end, pt. ca in cursul saptamanii mi-e imposibil.

Va pupic pe toate si va mai spun inca o data ca mi-a fost tare dor de voi, toate!Pupici multi si la bebei!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Vali am vazut pozicile pupa mama frumoasele .

Maine incepe Kidex ....merge cineva????

Mergi la inceput