***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (58)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Multumes ftelor pentru raspunsurile cu somnicul.Sa speram ca sunt dintii si nu alte toane...........
Pentru ca este asa de frumos afara azi vom lua masa in parc pe o bancuta la soare.Sper sa-i placa caci unltima data am fost in Tei si am impartit papica cu un cateluis mic si pitic vagabont si tare s-a mai amuzat.

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Diana Gabriela de Lilky

Vlad Stefan de Monicoasa

Rares de Oanaclaudia

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Multumesc mult pentru raspunsurile referitoare la scrasnitul dintilor, m-am mai linistit.

Liviana Imi pare tare rau ca Bogdanel are bronsita. Multa sanatate, sa se faca bine repede!
Si juniorul meu a devenit iar f mucos, nu are febra, sper sa nu se imbolnaveasca iar.

tincutza Felicitari pentru primii pasi!

Si mai am o neliniste: nu spun cum se intamplase, dar juniorul meu a papat azi un iaurt mic de capsuni. Stiu ca ccc capsunile nu se dau inainte de 1 an pentru ca sunt alergene. Cum se manifesta alergia, in cazul in care e si cat timp poate sa apara dupa?


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

kid, merci. Se pare ca "vinovatul" e Matei, caci el a inceput primul cu tusea (sapt trecuta). Pediatra mi-a zis ca B a prins un virus puternic care i-a declansat secretiile astea. Sincer sunt ingirjorata. Bogdanel se imbolnaveste destul de des, cel mai probabil din cauza ca Matei e in colectivitate si daca el prinde ceva de acolo, aduce si in casa. Bogdanel fiind cel mai mic, este un receptor perfect. Daca acum situatia e asa, ce ma fac cu el cand va merge la cresa? Mai exact din august incolo? Sa-mi fac oare sperante ca prin aceste imbolnaviri, isi face si o oarecare imunitate si ca astfel va suporta mai usor colectivitatea? Andrada, tu ce crezi, care e opinia ta ca medic referitor la partea cu imunitatea?


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Doxinu, multumim pentru scaunel.
tudor e super incantat de scaunel. e ceva nou....am servit prima cina acum cateva minute, am papat tot, in timpul mesei bineinteles ca numai la castronel nu ne uitam :)) .... oricum multumim mult pt scaunel & idee.
TATY lui tudorcatalin

http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Liviana ,
imi pare tare rau ca B e bolnavior asa rau.
ai fost la CMU cu el? eu l-am programat pe Bob pentru vaccinul de 1 an pentru 23 aprilie si astia au reorganizat prin CMU si clinica de pediatrie e acum in Opera Center.
Ce antibiotic ii dai lui B? zinat?

Pe unde ai ajuns azi la Kidex? noi ne-am dus cu Bob dupa noi, inarmati si cu masa de pranz dupa noi, dar am stat 1 ora in trafic abia pana la statuia Aviatorilor si sotul s-a enervat asa rau ca am facut cale intoarsa; ne-am dus in mall sa-i cumparam lui Bob ceva jucarii de la Diverta , dupa care am stat in parc in Tineretului.

Nu aveam mari planuri de cumparaturi decat sa schimb biberoanele lui BOb de la Avent ca in carrefour nu mai aduc; si ce mai pica in plasa, probabil ceva creme, jucarii, etc.

As vrea totusi sa stiu traseul tau, ca maine mai facem o incercare, de data asta sa ajungem la targul de turism.

Ioana 13,
citeste si vezi pozele facute de turisti pentru Adora Golf pe
www.tripadvisor.com
www.holidaycheck.de


, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

ella nu ai pierdut mare lucru ca nu ai ajuns la kidex. Noi am fost azi si am reusit sa nu cumparam nimic. Nu am gasit nici o firma din cele cunoscute: inglesina, chicco, pampers, huggies, nestle, klorane etc. Pe bd 1 mai am mers noi si o sa ajungeti la romexpo pe bd expozitiei.

liviana imi pare rau de Bogdanel. Ce ai cumparat de la kidex?

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

madi, graviduta, tincuta si noi ne chinuim tot cu blenderul deocamdata, am incercat de cateva ori sa le pasez cu furculita si a mers, dar e citeodata cand icneste si mi-e frica ca vomita, asa ca am renuntat pe moment
Bettybine ai venit printre noi, am vazut poze si e foc d e frumoasa ochioasa ta, sa fie sanatoasa
Timur borcanele am incercat si noi si "cih", asa ca tot piureul facut in casa e mai bun
Mica felicitari pentru mers si pentru dintisori, asteptam sa ne prindeti din urma cu pasi repezi
Alyna24 felicitari pentru mers.
Ella Vladut loveste tare cu jucariile si le da de pamant tot d e la dinti asa am observat, daca esti prin preajma te poate nimeri fara sa clipesti.
Kid Vlad scrasnea din dinti ff mult pana acu vreo 2 saptamani cand i s-au umflat gingiile pentru a iesi premolarii, cred ca e o altfel de senzatie, nu tre sa iti faci griji ca uita la un moment dat.
Multumim frumos de urari.
Elteka am vazut poze cu Dolo, e aratos foc si un plimbaret, i-a crescut paru , ne-ati intrecut
Ioana 13 vlad pe linga mesele solide, 3 pe zi , mai bea si laptic dupa fiecare masa la un interval de 1 ora , dar de cateva zile incerc sa ii scot laptele si sa ii las doar dimineta si seara, sper sa mearga, sa nu faca comentarii, pt ca la el lapticul e pe primul plan.
Madi multumim frumos de urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

kid nu cred sa aiba ceva de la 1 iaurtel asa de mic!Oricum alergia daca este sa apara apare in 48 de ore cel mult la un bebe.io zic ca nu este cazul sa-ti faci griji.Sunt sigura ca nu pun astia capsuni 100% in iaurtele.Din aveasta cauza dr. lui STEFAN ne-a zis sa-i punem noi fructe intr-un iaurt normal ca este mult mai sanatos.
Asa ca io zic stai linistita ca nu v-a pati nimicsa te linistesti ca nu face jr.-ul nici o alergie!!!!!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

fetelor am pu si noi ceva pozici noi AICI pentru cine vrea sa ne vada si are tim.nu sunt multe asa 5-6 sa nu va plictisiti!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput