Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Roxana e clar...Tudor si Andrei ar tb sa se intalneasca pt ca au multe in comun..cred ca s-ar lega o sincera prietenie intre ei Apropos de fructe Tudor nu regurgiteaza dar in schimb dupa masa asta ragaie aproape ca un om mare...fermenteaza in stomacel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Daniela stai linistita cam toate mamicile incepatoare sunt la fel. E vorba de organizarea timpului si cred ca unele au si ajutor din alte parti. Eu te inteleg perfect, dar de cam o luna am inceput sa am si putin timp pentru mine. Profit de orice moment liber, mai nou am inceput sa citesc o carte, ceea ce nu am mai facut decand eram insarcinata. Eu imi fac treaba in general cand e al meu acasa, curatenie, mancare ca atunic cand raman singurica sa ma ocup strict de fata. Vazut pozici cu Maria frumusica.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
inainte de prima zi de birou.


Si asta cand e? Ai batut-o in cuie?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
Carpatina, inteleg ca fata vrea in brate indiferent cum, ce te impiedica sa dormi la orizontala?



Si pe ea cum o tin... ca orice atingere cu patul declanseaza urlete...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Carpatina, de ce nu dormi cu ea in pat si gata? mie imi e clar ca simte nevoia de afectiune, nu-i convine ca esti ziua la job.
pe mine sa nu contati, ca am de prelucrat zeci de poze, destul de migalos, am tras in format Raw (piciulika knows

Ali, santate soacrei,,Doamne ajuta!
va pup, Gheo e MULT mai bine.

Daca doriti sa ne votati...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am fost si noi azi la control...bebe are 9850 gr si 44cm diametru capului. In privinta lungimii avem o mica problema...acum o luna avea 72 cm, acum o saptamana l-a masurat doctoriul de familie si avea 76 cm si azi l-au masurat si mi-au spau ca avea 73 de cm....dar nu cred, mai ales ca ca lucrurile care ii erau mari acxum o luna nu ii mai vin.

In rest ma facut vaccinul BCG ca nu i s-a prins si acum a facut febra 38,3 cm asa ca am bagat niste siropel

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

La multi ani Yannisa,Adelina si Doris!


Sabina multumesc multttttttt

Picio cat te inteleg ...eu sant ultumita si cu 3 ore legate

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Sabina a mea e mai hoata vrea sa doarma pe mine...primele 2-3 ore ok ,dupa nu o mai deslipesc simte imediat...parca aspune-o pe cuie...incet ,incet incerc sa o las pe o parte,pe mana mea sa doama si lipita de mine...

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Betty Duminica ai fost in parcul 23? Si bebe era imbracat intr-un trening bleu?
Papanashnu mai stiu ce sa mai zic de schemele aste, fiecare te baga in ceata, ca nu e una la fe3l cu alta! Eu citesc si fac cum cred ca e mai bine. Nici un dr nu are acceasi parerte cu altul. De exemplu eu am 2 o dr-a si un dr si adun inf de la ambii iar apoi fac cum imi dicteaza sufletul.

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Betty, wauuuuuuuuuuuu da sunteti grei nu gluma, in ce priveste lungimea, am patit-o si eu si am rugat-o sa-l mai masoare odata, sau daca chiar vrei poti sa-l masori tu, eu zic ca are 76, mie mi s-a parut lung cand l-am vazut.
De ce ati facut vaccinul BCG, cum adica nu s-a prins? sa treaca febra.

Noi suntem mai veseli, am papat pe la 7 un borcanel de caisa de la Hipp, nu i-am pus nimic in el( branzica sau cereale), asa ca i-a mai revenit pofta de poveste si nu mai este asa marait, ii era foame mititelului si tatzi nu-i mai ajungea....zic si eu, oricum papa la 2 ore tatzi, acum ne pregatim de nani, nu stiu daca sa-i fac baie la cap sau doar pe corp....cred ca sar baita la cap.

Imi pare rau, dar eu nu pot ajunge la plimbare in parc cu voi, nu pot sa risc sa am pe cineva pe constiinta.....asa ca data viitoare.

Nu stiu daca mai intru in seara asta, asa ca, noapte buna.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput