Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

DANUTA eu i-am dat TEODOREI piure cu unt (nu mult )si ia placut ff mult ,cred ca pe la 6 luni i-am dat prima data .
Plec la servici ,sa aveti o zi excelenta !
Petrecere frumoasa ,sarbatoritilor !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Maria? ai prins peste?




.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Abia azi dimineata am fost sa-mi fac analizele alea obligatorii,ca mai era un pic si se termina luna...Sunt curioasa ce-mi iese,caci nu mi-am mai facut de cand eram gravida,noroc ca am mai slabit si acum se vad mai bine venele.Pentru incheietura mainii mi-au recomandat diclofenac...acum nu ma mai doare,dar mi-e tot umflata.

Nana si eu tot asa,am impresia ca se pune si apa pe care o beau...

Pupici si o zi faina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by rodicamaries

Maria? ai prins peste?




.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)


nu am prins nimic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by rodicamaries

Maria? ai prins peste?




.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)




N-a prins.. ca fugea prea repede..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:

nu am prins nimic..




lasa ca poate prinzi ceva din Real sau Metro




.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

VRETI SA MA VEDETI? A PUS MAMI POZE DIN LUNA A VI A SI A VIIA>. CE MARE SUNT< DOAMNE!
http://good-times.webshots.com/photo/2203995500102678596MxVEIX?vhost=good-times

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Uram si noi La multi ani!!!!!! sarbatoritilor zilei, sa cresteti mari sanatosi si norocosi, iar parintii vostri sa se bucure de voi.
Asa ca astazi avem treaba, la cati sarbatoriti avam .....cadem lati, de oboseala sau de bautura( nu am spus ce bem....), oricum petrecere frumoasa.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:

N-a prins.. ca fugea prea repede..




cine? Maria sau pestele?




.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by melaniatud
Adimercedes – Multumesc mult ca ti-ai rapit atata timp sa-mi explici ce si cum si sa-mi dai sfaturi…stai linistita ca eu nu ma supar... Doamne fereste!! E f important sa stiu opiniile voastre pt ca eu recunosc..in general sunt stresata dar sa-ti spun si de ce:Tudor a avut ceva pb imediat dupa nastere(nu stiu daca ai reusit sa citesti povestea nasterii) , pb legate de respiratie, s-a adaptat mai greu si de atunci la fiecare semnal de alarma tras de el sunt f receptiva. El papa f f bine o zi maxim doua si apoi 3-4 zile prost.Suntem iar in faza proasta..ideea e ca hrana solida mananca f f bine (papa si un borcanel jumate de fructe cu cereale si un castronel de legume si unul de cereale cu lapte) dar tb sa-I dau si lapte simplu…pe care il accepta mai greu.Noaptea ii dau un bibe prin somn ca sa ma asigur ca mananca si lapte pt ca treaz ma descurc f greu si dr mi-a zis ca tb sa pape macar 400 ml pe zi.Si daca ar lua in greutate nu m-as stresa cat papa.Pampersii umple de urina f bine nu chiar 10…de fapt nu stiu pt ca nu am numarat.Ideea cu fructele la steamer imi place.Si eu am vrut sa-i dau budica de orez (cred ca la borcanas e nu?) dar in Romania eu nu am gasit.




Melania, iti inteleg stresul perfect.

Ca sa iti raspund la intrebarea despre orez: nu, nu ii dau la borcan! Sunt cutii speciale pt bebelusi si se numesc "baby rice": uite www.forbaby.com.au/modules/products/article.php?id=143" target="_blank">aici si aici. Nu stiu ce se gaseste in Ro, dar poate ai vreo legatura prin vreo tara in EU unde se gaseste asa ceva si iti poti face rost...

Alternativ, poti cumpara tu orez brun si sa il dai prin mojar sau prin masina de macinat cafea pana il faci o pudra fina, pe care o gatesti ca pe gris, 15', la o constistenta mai fluida, sa o accepte mai usor. Uite www.wholesomebabyfood.com/cereal.htm" target="_blank">aici detalii. Sau nici nu o gatesti, pui doar lapte peste si o lasi cateva minute sa se imbibe, apoi mai adaugi lapte pana la consistenta de care ai nevoie, asta ca sa pape laptic. Poti adauga si ceva legume sau fructe pe care le mananca deja cu placere. Daca pui laptic, nu mai pui pe foc!!!! Formula nu se gateste!

Spor mare si sa ma tii la curent.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput