Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Multumesc mult fetele.

Am scapat de febra, mi-a zis dr ca mai poate face febra vreo 2 zile.Despre ospamox stiu ca e slab, dar a zis ca pt ce avem noi e suficient


revin..

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Sunt tare necajita, ma simt o nenorocita!
Daria a cazut de pe pat!!!

Astazi am pus-o in caunul de masina si scaunul pe pat. Vroiam sa-i fac o poza pentru bichi (mama mea).
Vazusem ca de vreo trei zile cind sta in carucior, scaunul de masa sau scaunul de masina se ridica in fundulet dar mi-am zis ca e in mijlocul patului si e ok. M-am intors sa caut ceva intr-un sertar si deodata aud o bufnitura. Daria era pe covor cu fata in sus.
Scaunul era pe o parte ramas pe pat. Nu imi pot imagina cite rostogoliri a facut de a ajuns acolo.Putea sa cada in cap sau sa isi rupa ceva!!!
A plins foarte tare saracuta!!!. Am examinat-o si nu era rosie pe nicaieri.
Ma rog la Dumnezeu sa nu aiba urmari caderea asta, sa fie totul in regula cu capusorul, organele si oasele.

Cum spunea si bebeka trebuie sa fim atente la toate pericolele care ii pindesc pe bebelushi.

Eu ii cobor patul chiar astazi. Dupa episodul acesta nu mai risc nimic!!! Deja am vazut ca vrea numai in picioruse, iar daca o sustin e incintata sa faca genoflexiuni.


Pupam pe toate dulcetelele superbe, pe papanashii cu sepcute si fara, tinem pumnisorii la bolnaviori si mofturosi.



www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Prisi ce meniu bogat aveti voi. Noi asteptam vaccinul de maine si de saptamana viitoare bagam si noi branzica. Pofta buna Mirunei si plimbare placuta. Cred ca o sa ies si eu cu Aduta la plimbare desi mi se pare ca bate cam tare vantul.

Melania mamica necajita. Lasa-l incet ca papa el si laptic.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Si noi am fi iesit dar la PN a nins putin de dimineata!!! Pare destul de rece, se vad padurile ninse.


www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Erina imi pare rau de intamplare, dar cum ai vazut pe aici nu esti singura patita. Asa e trebuie sa avem mare grija cu ei. Nici a mea nu mai sta in scaunul de masina, eu o puneam tot in mijlocul patului dar cand am vazut ca incepe sa se ridice si sa se tarasca in jos din el am renuntat. Oricum tot timpul o inconjur de perne cand e in patul mare. sa nu mai fi necajita si sper din suflet sa fie bine Daria .

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Sabina - cum adica atentie la produsele Bio?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Multumesc Greyras. O sa ii pun si eu perne Dariei. Dac trebuie sa pregatesc ceva o sa o pun in patut chiar daca va fi trista.
Pupici frumoasei roscatele Aduta!!!






www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Adimercedes

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Cecilico, ma bucur ca a trecut febra, sa speram ca scapati odata...off pup un Cristisor

erina...stiu cum te simti, si eu am patito, daca-i constienta si nu vomita(o zis dr mea) e ok, trebe sa fim fooarte atente, si iti garantez ca dupa experienta asta, acuma ca stii de ce e-n stare, o sa fii mai mult cu ochii pe ea.




.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

si noi am cobarat pattul acum cateva zile, dupa ce ne avertizase pediatra, ca a avut doi beblusi de 6 luni cazuti in cap direct din pat.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput