LMA * Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

La multi,multi,multi ani tuturor sarbatoritilor din aceste zile!Sa va dea D-zeu o viata fericita,zile senine,pline de zambete si fara nicio lacrima pe obrajori!Avem cate un si cate o pentru urmatorii...batranei de doi ani:

ANA
NICKOLAS
LARA
TUDOR
MARKUS
ANDREI
KEANE PETER
RYAN
BIANCA NICOLA
IULIA
ONUTA
SARA
CRISTIAN
VLADUT
RAISA
STEFAN VLAD

Din nefericire nu reusesc sa intru mereu pe DC si nici n-am numerele voastre de telefon(nu pe ale tuturor), pt. a va trimite gandurile noastre bune.Dar in fiecare zi din aceasta luna ma gandesc cu emotie la galeriile facute acum doi ani si la infrigurarea cu care citeam mesajul care anunta ca a mai aparut un ghiocel.Doi ani!!!
Am vazut poze cu Bianca(Noe) cea diafana si foarte...zana,am zarit-o si pe Teodora cea foarte cuminte(am aflat,sic!)si undeva se vedea si un coltisor de Mari.L-am vazut pe Nikolas la ceas festiv,elegant nevoie mare,pe Marc cel (inca!) indragostit de Georgi si m-am bucurat ca sentimentele lor dainuie si acum.Am vazut-o si pe bucalata Iulia,la fel de sugubeata si cu privirea la fel de albastra.Astept cu nerabdare poze cu Onuta si cu Bianca(Stefanna) si sper sa reusesc sa vad pozele Cameliadei(care nu mi s-au deschis pana acum),pt. a o zari si pe Ana(Aalina).

Serj,ma bucur ca ai in burtica o fetita!Sa-si mearga toate bine si sa decurga si restul sarcinii usor!

Mihaser,stii vorba aia cu ceasul rau...Asa a fost sa fie,bine insa ca voi n-ati patit nimic.Tabla se indreapta.Mai pune poze cu Cristi si burtica(ta).

Delia,astept sa aflu reactiile lui Rudy in urma primelor zile de gradi.Si noi o vom duce pe Thea curand.

Catrinel,sa-nteleg ca d-ra Onuta a inceput sa sufere de "rasfat cronic"?Nu de alta dar recunosc simptomele.

Bun venit noilor mamici(desi Danibv este cam veche pe aici)!

Catrinuta,ceva noutati?

Irina,constat ca esti foarte activa.I-ai luat lui Andrei si filme romanesti(Veronica,Dumbrava minunata etc)?Cred ca i-ar placea.

Aalina,cu se descurca Ana la gradinita?Dar tu,fara ea?

Noi ii facem Theei o petrecere sambata si vor veni vreo...28 de copii+parintii aferenti.Avem foarte multi prieteni si doar noi avem doar un singur copil(inca).De altfel,in ultima vreme suntem in fiecare weekend la party-uri,pe post de sofer+insotitor pt. d-ra Thea.Care d-ra se simte foarte confortabil in aceasta postura.Este in continuare foarte atasata de mine(uraaaaaaaaa!) si pe tati il baga in seama doar cand are chef sa vada un anume desen(pe care si-l ia singura din dulapior,punandu-l la loc pe celalat)ori atunci cand simte nevoia unui lucru interzis(de mine),pe care tati nu i-l poate refuza.Cum ar fi,de exemplu,fisticul pe care Thea il adora si ar manca un kg o data.Bine macar ca este sanatos,continand foarte mult calciu.
In sfarsit are doi ani(pana acum avea sase) si o cheama Thea Atoia Cotai,motiv pt. care tati se semneaza mai nou(in mesajele pt. prieteni,of course) Chitin Cotai.Daca ma striga(mami!!!) si nu-i raspund imediat,urmeaza "mamaaa!" pe diverse registre si "Adeiaaaa!" la fel.Cu tati procedeaza identic,doar ca la el stie si formulele de alint cu care il gratulez eu,asa ca este mult mai amuzant.Vorbeste mult,are o logica incredibila(zic eu),in sensul ca stie exact sa distinga rece de cald,mic de mare,rau de bun(la copii mai ales,culmea!)stie care este stanga si care este dreapta.Stam inca prost la capitolul culori,unde totul este...roz si verde.Optimista nevoie mare!I-am facut ieri ultima doza de Prevenar,a marait un pic dupa care i-a spus doctoritei tot ce stie ea si a si multumit pt. grija:"misi tot!".Ne uimeste,ne incanta,ne face viata frumoasa de tot(chiar daca destul de greuta),dar stiu ca nu spun o noutate.Ne gandim serios la bb2 si poate vom si face ceva in sensul asta...la anul.Sper eu,tot o fetita.Mamele de fetite stiu de ce.
Fug sa ma pregatesc acum,intrucat diseara avem o petrecere(prietenii nostri tripleti fac 2 ani) la care doar Thea si bona vor participa,eu le duc si plec spre un alt eveniment(deh,ma cheama datoria!).Va pup si incerc sa mai citesc din urma cate ceva.



ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana


Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

CRISTIAN
VLAD
RAISA
STEFAN!!!

SA CRESTETI MARI,FRUMOSI SI SANATOSI!!!

MIHA,asteptam pozeeeee!pupa-l din partea noastra pe sarbatorit!
CLAUDIA, voi ce mai faceti?

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor
8 MARTIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

LA MULTI ANI, MATEI!


multumim ca v-ati uitat la poze

si chiar asa, Ciuf, Aida, Kim...mai dati un semn



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

uooooffff....Vreau azi sa va povestesc “file de groaza din spitalele de copii din germania”.
Acuma, serios, nu ma asteptam sa fie asa… am vizitat ieri o prietena care e cu micutza ei in spital. Fetitza are de 3 (trei) saptamani febra mare, (40) si medicii nu stiu ce are. Pur si simplu nu stiu, mi se pare culmea. I-au facut diverse analize, sange, urina, la rinichi nu are nimica, la alte organe nimica, azi verifica inima (e de 10 zile deja in spital), numai joi i-au facut teste de imunologie…. (peste weekend a fost pastele si nu s-a miscat nimica). I-au facut o radiografie – are pneumonie, de fapt plamanii sunt inflamati, dar nu explica toata tevatura…. Si o dau ba ca e bacterie, ba ca e virus, tot asa de saptamani…. Acuma ii dau antibiotic intravenos, saraca micutza, mi s-a rupt sufletul. Si e asa o dragutza si o fetitza asa de puternica, m-a impresionat –a trecut deja prin asa de multe…
Cand au venit cu ea la spital (dupa deja o saptamana de febra 40-41), ii ziceau. “chiar vreti sa va bagati copilul in spital??? Chiar vreti sa-l intepam, sa-l chinuim sa ii luam sange?” si mama “da, vreau!!!” si bine a facut, au recunoscut si ei dupa aia. Si nu ii gaseau loc in spitale,.ca “Nu sunt paturi. Daca vretzi sa ramaneti aici, va trebui sa stati intr-un pat pe hol” – pana la urma au trimis-o la nu stiu cati km de Frankfurt…
Deci inca nu se stie ce are (ma innebuneste formula asta)… si problema de tomografie si RMN inca nu se pune (dupa trei saptamani de febra mare!!1) pt (cred eu) ca e asigurata la stat. Si camera in care stau…. Oroare… cred ca nu a fost renovata din anii 70, e totul vechi… nu e murdar, dar e vechi si derapanat, trage de la geam, de am venit cu o durere de spate acasa de nu m-am adunat. Parca ar fi fost deschis! Era un geam din ala cu ramele de fier, si nu se inchidea deloc bine.
Si mama ei mi-a mai povestit o faza… cu o fetitza a unei cunostinte. Fetita se nascuse fara anus… si la un moment dat, cand avea in jur de 2-3 ani ii crestea burtica, de ziceai ca inghitise o minge… s-au dus cu ea la doctor, i-au facut radiografie, ecografie, si doctorita ii zice, palida “ e grav. Toate organele din burta sunt intoarse, sunt aranjate invers (probabil de la nastere), si in plus, intestinul e asa de umflat ca sta sa plezneasca. Mergeti la chirurgie.” S-au dus repede, si au primit programare pt operatie in trei saptamani!!!! Nu mi.a venit sa cred! In trei saptamani, si intestinul “statea sa plezneasca!” Nu am cuvinte, m-a umplut de groaza toate fazele astea… si inca asta in Germania, na, vezi doamne tara dezvoltata…. Brrrr! Am zis sa va povestesc si voua, sa puteti face o idee….


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_Hawk spune:

Helau…helau…
Sa incepem cu inceputu`…LA MULTI ANI !!!...pentru pujtanii care azi implinesc 2 anisori…CRISTIAN , VLAD, RAISA CRISTIANA, STEFAN VLAD sa cresteti mari, sanatosi, veseli si frumosi…si la punga grosi!!!!

Aalina2003 e adevarat ca lumea merge la serviciu sa munceasca…io-s un caz mai fericit [8P], iar una dintre conditii cand am optat pt. jobu` asta a fost sa ma lase sa ma scalambai pe net si pe site-ul DC , nu de alta, dar trebe sa revin la forma in care eram cand eram gravidutza , k acasa beba mea nu imi dadea pace cand eram la calcularici…deh, cre ca si ei tot din burtica i se trage passionu`…hehehe…

Noe, imi place cum face pujtoaika de Bia plaja la talpitze in masina…e fuarte trendi …brava la ea…s-a facut o donsoara pe cinste si e la fel de mumoasa ca mami… chiar si mai mumoasai…hai…oftika-te…hihi…

Alinaalex Paste fericit si oo tari!!!...


Io de beba_mica (13.04.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

hehe, lady Hawk mi-era dor de dumneata

Catrinel, cam brrr ce povestesti tu acolo....sper sa se faca bine fetita curand si sa isi dea seama care e pb...Pupici Oanei


P.S. am bagat un ochi la semnatura Andreei si pt ca ea nu ne-a spus va spun eu ca sunt niste poze noi si delicioase cu Theauf, sper sa nu-mi iau castane



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Salutare mamici si ghiocei ! Mi-ar trebui mii de canapele...mi-e asa jena ca nu am mai intrat sa scriu... dar de citit , stiu tot .Doar atat am timp. Eu pana maine am program de 6 ore, dar volum de munca de 9 ore (asta este...), asa ca timp ioc. Acasa, Teo ma ia de fresh, in weekend treaba, cumparaturi, gatit...dar voi ma intelegeti.

La multi ani Cristian si Vlad !
La multi ani Ileana !

Pentru ca nu am felicitat ghioceii de zilele lor de nastere, ii rog sa ma ierte si sa primeasca si urarile noastre (ale mele si ale Teodorei) : sa fiti sanatosi, sa aveti parte in viata numai de soare si bucurii, sa fiti norocosi si iubiti . Va doresc voua ce ii doresc si fiicei mele, tot ce e mai bun pe lumea asta. La multi ani , ghiocei scumpi !

La multi ani si mamicilor care si-au serbat zilele de nastere cat eu am absentat ! Sa va bucurati de puii vostri, sa fiti sanatoase, fericite si implinite !

Noi suntem bine, asteptam sa intram in randul ghioceilor de 2 anisori, poze cu noi vad ca a pus Diana (multu' mult, Diana, pup Bia), ca eu slabe sanse...dar ma mobilizez eu curand Imi e dor de voi, sa scriu, sa fiu activa, de cate ori nu am apasat butonul de raspuns, dar s-a ivit cate ceva de facut...sper ca din 27 martie sa pot intra mai des, de la servici, ca de acasa e mai greu.

Acum va las, multi pupici


Mari si Teodora Maria (26.03.2006)
http://www.flickr.com/photos/10472485@N02/
Poze noi aici http://picasaweb.google.com/marianabatrinu/TeodoraBatrinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Am pus poze noi,incepand de aici http://good-times.webshots.com/photo/2269222270079410238orUrfL

Catrinel,era sa uit.Bute este ursuletul Theei,rosu si mic(acum).Atunci cand am adus-o de la maternitate si am asezat-o langa el,erau cam la fel.Nu plecam fara el nicaieri,intrucat nu doarme fara el,chiar daca in ultima vreme il tradeaza,primind in patul ei mai multe personaje.Pe gustul nostru,prea multe:Bute,Pisa,Kuki,Sori,Porcu,bebe mic si bebe mare(niste bebelusi,fetita si baietel,adica...cu tot ce le trebuie,parfumati si cu suzeta pe care o mai incearca si Bubu uneori).Deci in concluzie,Bubu e un fel de rata(si Thea spune "mac" la rata),doar ca nu-l tine doar in brate ci trebuie sa-l stie la indemana(adica in geanta mea).

Copii vostri mai dorm la pranz?Thea doarme de la 21.30/22 pana dimineata la 10 si nu mai doarme deloc la pranz.Va pup,chiar plec.

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana


Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Noe,am lasat pozele la incarcat si am fost la dus.Erau fierbinti cand le-ai vazut.

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana


Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:


La multi ani pt ghioceii nostrii:
CRISTIAN
VLAD
RAISA
STEFAN!!!
Noi am fost dum la ziua unei fetite ma Mc si Ali a fost iarasi ff incantata, drept urmare tati a decis: ii facem ziua la Mc.
Am facut deja si programare asa ca ramane stabilit.
Cum va spuneam a fost f incanta, a dansat cu copii in vaporas, a vorbit la microfon(aproape numai ea ca ceilalti copii se plictisisera si ea nu-i mai dadea drumyul).
Ne-a omorat cu intrebarile ce e aia? ce e cealalta? si nu nu mai odata le pune de mai multe ori ca sa fie sigura ca a inteles.
Vrea sa se imbrace toata ziua in "ochita", sa se rujeze, sa se cotaie in oglinda.
In w am fost la ciufulici sa o tund si a facut spectacol. A urlat tot timpul de a trebuit sa o tinem si eu si sotul. Ne-a umplut pe amandoi de par si a strigat la frizerita: lasa-maaaaaaaaa.
Asata este una calda una rece din partea ei.
Ce mai este o incantare fiecare clipa petrecuta cu ea.
Va pup si sper sa revin sa mai citesc despre ghioceii nosrii dragi

Mergi la inceput