Comori de nov-dec 04 (174)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bits spune:

da eram in primul trimestru.imi curgea nasul ca la robinet da nu am luat nimic.ceai cu lamaie si miere de albine!

Miria nu-s de ce dar eu presimt ca faci un baietel tura asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

BITS - Sa-ti zic un secret!....si eu.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Bits..parca si al mine ai prezis un baiat???
Miria,eu sarcina asta numai racita am fost!parca-s de mamaliga!
Eveline,era in spate ,dar fara centura?si fara sa fie in scaunel?Pai Mariuca numai asa merge..bine ca sunteti Ok

BURTICA
POZE NOI 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ANDREEA - Ma incurajezi tu, dar sa-mi zici daca erai in primul trimestru, ca restul racelilor nu conteaza. Asa am citit.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Andreea cred ca la tine era vb de al 3-lea.simteam eu ceva da cred ca e pt tura 3.

pe cuvant cand vad numele Miriei pe ecran parca mi-o imaginez in brate cu un bebel imbracat in albastru.sincer nu mi s-a mai intamplat!

fetele ce le mai dati de papica copiilor dimineata?al meu a inceput sa refuze painea.vrea oua si carnaciori zilnic!ufff nu-s ce sa ma mai fac
maine dim i-am programat pan-cakes cu maple sirop si iaurt,sa vedem daca le-o manca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Miria, am intrat special sa vad daca te-ai potolit, si constat ca nu.Las-o incolo de raceala, ca nu patesti nimic din ea!

Bitsule, imi pare rau de lovitura, daca nu se umfla tare degetul si-l poate misca, nu e rupt.Pupam baiatul sa-i treaca repede.

Noi, bine sanatosi, nimic palpitant


Roxana&Co

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Bits, Iris mai mananca: branza de vaci cu smantana, marar si ceapa verde taiata marunt. Wafe cu dulceata. Salata a la russe, telemea de oaie cu rosii cherry (ca numai de alea vrea)...asta in afara de sandwich-urile cu cas si sunca, sau ou moale/omleta.
Si cacao e nelipsita. In pahar de sticla (sonda) si pai... ca asa a vazut in reclame.

VICTORIE!
am dus-o azi la gradi si n-a plans! Deloc!
Doamna a zis ca a fost chiar cuminte si dragutza.
ufff... mi-am luat o piatra de pe inima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Bits, maple syrup e sirop de artar?
Daca da, inseamna ca sunt dulci clatitele.
Incearca sa-i faci altfel clatitele. Mama ii mai pune cas si verdeturi in aluatul de clatite. Si mai nou de cand il face in forma de wafe are trecere grozava....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Bravo Iris , pai vezi mey Dana, e fata mare de acu'. Bafta in fiecare zi.
Si citeam de plantutele de gradina...si noi am pus liliac si alb si mov, doar ca pana o creste , am mai pus si iasomie, si o magnolie si un tei alb. Vreau o camelie (atat de mult imi plac), dar asta nu sta afara, intr-un ghiveci imens doar si iarna in garaj, ca nu-i place caldura mare. asta noapte, a fost un vant si lapovita si dimineata brandusele mele galbene aveau nasul in jos, cred ca au murit...offf, ce martie capricios. Cred ca lalelele nici nu infloresc, pe cancerul asta .Si narcisele...

Bits-ule buba, micu de el. Vladut dimineata (in timpul saptamanii) invariabil mananca o cana de lapte cu cereale, Nestle, rotite cu miere sau cu "lup" cum spune el (adica punga e cu lup, parca crispi le zice). In w-e papa cu noi si atunci ii dam ori omletica, ori crenvursti, Almette cu rosii (tot cherry) sau ardei gras, sandvis cu muschiulet sau daca fac cornuri proaspete cu lapte.

Cecilicoooooo, ti-am trimis un PM zambaretele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:


Cum mey Bobita sa te uitam. Da' auziti? Unde e pe lista ca stia mca ea incheia lsituta mereu, acu' n-o mai vad acolo pe bobita.

Oti, felicitari pt nasterea Anei (cu ceva intarziere, e adevarat), sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa. Prevad ca o sa fie blonda, inalta, cu obrajii rumeni si bucalati .

Miria, si eu am zone umbroase in curte si la fel ma gandisem sa le umplu cu ceva plante perene pe care sa nu fiu nevoita sa le bibilesc prea tare. Sub liliac spre ex. am o zona mare in care nu creste nimic. La fel, sub artar pt ca e prea umbros, nici iarba nu rezista, desi doi ani la rand m-am chinuit sa plantez iarba de umbra, dar in final tot se topeste. Si ma gandisem la feriga: e bogata in frunze, nu necesita cine stie ce ingrijire, e perena, e aspectuoasa daca e sanatoasa.

Sub lilica pana la urma stii ce-am facut? Liliacul meu e exact in unul din colturile gradinii – am facut o bordura din caramizi puse pe orizontala si am desenat un sfert de cerc la baza liliacului, acolo unde nu crestea nimic. Si apoi zona aia de sfert de cerc am umplut-o cu pietricele de-alea mici de gradina si arata tare bine asa si nu trebuie sa ma agit cu nimic altceva.

Aaa, pai miria, acu’ inteleg eu de ce toata ziua stai si te gandesti la prostioare despre sarcina: ca esti acasa, mami, si nu te trezesti dimineata cu greatza-n gat sa meri la munca, n-ai sefi de injurat si autobuze de spurcat . Bree, tu n-ai niste tablouri de pictat, niste pahare de impodobit ceva ? Apuca-te sa-i faci Damianei o rochie ceva… gaseste-ti preocupare ca de-aia capiezi de cap, ca ai lipsa de procupare reala.
Auzi? arata-mi mey si mie linkul ala unde citesti tu ca racelile in primul trim. de sarcina dauneaza ca sa nu ma mai iau de tine cu nesatz - nu m-as lua de tine, zau, da' de cand esti gravida, esti tentanta si apetisanta . Ia du-te tu prin magazine si da o raita la cumparaturi ca sa-ti umplii timpul si sa golesti contul. Apoi macar ai la ce te gandi: ca ai ramas fara bani pana la urmatorul salar. glumesc desigur cand iti scriu asa ca nu ma lua prea tare-n seama, dar nici nu ma ignora complet

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput