Comori de nov-dec 04 (174)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

OTILIA - Fii-mea este bine, dar mai taraie raceala, adica mai este rosie in gat nitel si face un 37,3 temperatura. In rest, se plictiseste de stat in casa si imi intoarce instantaneu camera in care sta cu fundu-n sus.

Am vazut-o pe Anuta intr-o poza pe forum, din aia aleatoare, vai ce falcute are si ce balaie e! Mi-o amintesc si acuma cum recita poezii cand fii-mea nici mama nu zicea bine.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
multumesc de sustinere...azi noapte ruxitei NU ia mai curs sange din nas...sper sa fi fost doar ceva pasager...oricum astazi cand mergem cu alex la dr dupa tratamentul pentru tuse o sa intrebam si de ea .
si numai bine tuturor
sa aveti o saptamana minunata

monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

HRISTOS A INVIAT!
Si PASTE FERICIT!
pentru toti care il serbeaza de ieri.




Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Dragelor, merci de urari in avans, dar mai copilaresc pana joi cand implinesc o cifra cvasi-rotunda-35 - moamaaa, ce babatie am ajuns 9important e ca nu ma simt asa batrana si psihic, zic eu!)

Dama, ce neplacut ca ninge din nou, va doresc sa vina si la voi cat mai repede primavara. Esti o fericita cu un bebe asa cumintel, e mare lucru sa ai practic noaptea intreaga pentru odihna (si eu am fost printre fericite, dar am niste prietene care patimesc din greu si acum cand au copiii 2 ani...)

Andreea, ma bucur ca sunteti bine si ca Sara e mare dansatoare din buric , cred ca o sa-i fie tare greu lui fi-miu sa se hotarasca cu cine se insoara pana la urma!

Aime, spor la gradinarit, si noi ne-am ocupat cu plantat copacei si floricele la Provita, numai ca fiind deja al 3-lea an, rezultatele se vad mai repede.

Miria, vroiam sa zic ca , la Bianca , mi-am facut griji aiurea in tramvai fara sa am nimic. Citeam pe net si imi umbla mintea numai la tot felul de drame care se puteau intampla. Ei bine ,atitudinea asta nu mi-a adus nimic bun,de asta iti spuneam sa privesti perioada asta mai relaxat si mai senin. Asculta la baba ca te invata de bine.
O prietena a mea, medic, mi-a spus de 1000 ori si insista mereu ca diagnosticarea si citirea pe Internet a problemelor medicale, te innebuneste si e si foarte periculoasa, atata timp cat nu avem cunostinte mai aprofundate in domeniu. Bineinteles ca pe net gasesti sute de mii de cazuri de copii malformati, cu diverse boli, etc, dar sunt niste cazuri particulare, nu poti generaliza asa pr si simplu. Apoi se pot intampla tot felul de nenorociri si cand copilul are 2,5,8,20 ani, ce facem , traim cu sabia lui Damocles deasupra capului permanent?


Roxana&Co



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

MONICA - Stai linistita!(zic eu)
Copiii au capilarele mai subtiri si dupa o raceala li se intampla sa mai sangereze. Poti sa-i picuri Rinoil ca sa faci vasoconsrictie locala si ii mai poti pune Pinosol, care e uleios si hraneste mucoasa iritata.

Oricum, intreaba si doctorul ca sa te linistesti!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ROXANA - Stiu ce zici, dar e tare greu!
De pe net, am cules multe informatii utile in timp si atunci mi-am creat dependenta.
Stiu ca-mi face rau, dar incerc sa caut raspunsuri pana vorbesc cu dr., pana il vad la eco si pana imi fac testele.

Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine pana la capat!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

ROXANA ne luam de mana!...azi si eu la dentist! si ca sa fiu sinistra, pe mine m-a cusut pe viu la operatia de la un dinte, anestezia nu isi mai facea efectul, dupa 7 incercari....a lasat-o balta....de caurnad am aflat ca tb sa ma operez la o masea, dar am zis "pas" operatiilor facute la stat!!! ma duc la particular...medicul meu stomatog mi-a spus ca imi recomanda el un chirurg bun, dar ma costa 230 roni...pe tine cat te-a costat?
E ziua ta???? LA MULTI ANI MAMI!!!! sa fii sanatoasa, iubita esti clar!!!

O pup dulce si pe IOanadu!!!! ps: baga capu' sa mai zici ceva de matza Bianca!!! cu ce replici te mai da pe spate????

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

Miria bine ca ai aparut!sanatate multa si sa stii ca si eu am tras-o grozav tura a doua.asta e trebuie sa rezisti cu stoicism.

Aimee deci gradinariti!si noi am pus niste lalele si Ken le canta si le uda zilnic.mi-e asa de drag de el asa ca mi l-am imaginat pe Vladut langa "bat" asteptand cu drag sa-i creasca frunze.sper sa si iasa si sa nu fie dezamagit.

Miki,Dana,Mihaela(ochi verzi) PASTE FERICIT si Hristos a Inviat!

am fost in seara asta cu Ken la sauna.sa vedeti ce fericit eraaaaa.acum e rupt de oboseala si abia asteapta sa faca nani.fug sa-l culc si daca nu adorm mai scriu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

BITS -ule multumesc de grija!
Cum adica ai tras-o ultima oara?


Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Aime, si pe noi ne-a apucat gradinaritul.... am plantat visini, ciresi, meri, peri, braduti si o salcie adusa din greseala cu un bradut si de care mi-a fost tare mila si am plantat-o....i curioasa daca s-or prinde.
In alta ordine de idei, saptamana trecuta am facut-o lata daca pot spune asa. De la gradi de la Bia pana acasa sunt 5 minute de mers cu masina .... in conditiile unui trafic bara la bara, deci mers cam cu 30 km/h. Drept urmare a mea fata sta cuminte in spate fara centura.... maaare greseala.... am citit atat despre purtatul centurii si pe o ureche mi-a intrat pe alta mi-a iesit. Un idiot a trecut de pe banda 1 pe 2 unde eram eu fara sa se asigure (sau poate s-a asigurat dar eram in unghiul lui mort) si era sa intre in mine. Am pus o frana de zile mari si a mea iubita a zburat exact ca in reclama aia ce e facuta sa atentioneze lumea sa puna centura la copii. A aterizat cu capul in bord si a reusit de si-a spart buza in trei locuri.... am cules-o de acolo si tasnea sangele din buza ei ca la balamuc.... slava Domnului ca s-a ales doar cu atat. Si asta in conditiile in care nu aveam viteza aproape de loc.... of... Deci, luati aminte daca mai era cazul....
Si in alta ordine a mea iubita e obsedata de un joc ce l-a invatat la gradi.... toata ziua tre sa joc jocul ala de nu mai am liniste .... m-am dus intr-un magazin sa-mi aleg niste parchet, nu va spun ca al meu sot s-a uitat dupa parchet si eu jucam jocul....se distrau aia de noi. Ma cheama cu degetelul la ea, imi ia mana si mi-o flutura si spune "hai noroc, noroc, noroc si te rog sa treci la loc" in varianta ei "hai nooc nooc nooc si te og sa teci a oc" si trebuie sa schimbam locurile. Mai nou a intrat si taica-su in joc.... ca sa vedeti ce facem noi toata ziua....
Va pup si va urez o saptamana minunata.

Mergi la inceput