Bucurii de sept-oct 2006 (115)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Uitai sa va spun ca am vazut poze f frumoase cu Itzy-scolaritza si Ana Maria, Lilina si Vladone.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Si noi tot Milumil(3) bem ...dar asta Junior e relativ nou pe piata noastra nu? Chiar ma gandeam cu ce voi continua...insa citisem pe cutia astuia ca merge pana la 4 ani asa ca nu ma stresam prea tare...M-ar tenta si pe mine sa il incerc insa deocamdata mai am cateva cutii...fiindca mi le cumpara periodic unchiul meu de la nemti...

Princess si Pufy intrebarea mea este daca nefiind la fel de consistent ca asta M3...ce faceti ii adaugati voi cereale? sau le tine toata noaptea fara sa se trezeasca? Nu vreau sa o iau de la capat cu trezirile noaptea pt lapte....mi-a ajuns 10 luni

Beatrix ...Adevarat a inviat! Cum ati petrecut? Eric cum s-a distrat ?

Mirabela o sa caut si eu o ftotgrafie si o voi cropui ca sa ti-o trimit. Pup si ca te ocupi

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Am luat rezultatele de la urocultura si copro si sunt in regula. Maine mergem la pediatra sa vedem ce parere are despre faptul ca Rares nu prea mananca si nu ia in greutate.

Mamilili, l-am cantarit pe Rares acasa si are 9.9 kg dezbracat, dar trebuie sa vad cat are pe cantarul dr.

Mephala, Scumpik v-am votat pozele din concurs!

Itzy, Lilina, v-am vazut copilasii! Sunt foarte frumosi! Itzy, mi-ai facut pofta de munte cu pozele tale! Ce indragostiti draguti sunteti!

Gety, Rares la fel face cand mergem la plimbare! Nu sta locului deloc, merge numai pe unde vrea el, nu da manutza, se mai tranteste si pe jos, dar cred ca este doar o etapa din dezvoltarea lor.

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Monique, am vazut cum dansa Cosmina! Este dulcica! Si Rares a fost de aceeasi parere pentru ca am urmarit impreuna filmuletul!

Itzy, probabil ca o sa ii pun cereale, dar astept sa vad daca o sa ii placa gustul! Daca nu, ramanem tot la Milu3!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by MamiLili


Mira, nu pe tine te urechesc, am vreo doua cliente carora o sa le lungesc urechile.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006) - campion la pozne

"Binele omis, raul comis si timpul pierdut sunt trei lucruri regretabile" - M. Cotrau




Pfuu, ce m-am linistit, ma gandeam io ce oi fi facut... de scris - scriu zilnic, de site - ma ocup, de la intalniri n-am lipsit, inghetata - n-am mancat-o...

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by princess
Mephala, Scumpik v-am votat pozele din concurs!





multumim,

Clipe de viata, 2007:

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

1. Unde putem gresi in comportamentul nostru fata de copil si sa ajunga un rasfatat, sa nu asculte si sa faca tot felul de scene?
Sunt total de acord cu Itzy, trebuie sa fim consecventi, sa stabilim niste reguli clare, pe care sa le respectam si noi la randul nostru, sa nu incurajam capriciile; foarte bine a expicat ea.
2. Cum ati dori sa fie copilul vostru? Cum actionati pt asta? Ce puncte slabe ale noastre nu am dori sa le aiba copilul?
Mi-as dori sa nu fie timida, sa fie ambitioasa (asta deja se vede), sa stie sa culeaga lucruri bune de la cei din jur, sa fie selectiva; sunt mai multe de zis aici... Cum actionam? Consider ca puterea exemplului isi spune cuvantul.
3. Ce fel de atitudine a parintelui credeti ca da rezultatele cele mai bune, autoritara/severa sau permisiva? Am putea trage niste concluzii si din familiile noastre, nu? Cum au fost parintii nostril cu noi si cum ne-a afectat?
O atitudine de mijloc cred ca e mai potrivita, adica, in general permisiva, dar cu limite si autoritara, mai bine zis ferma, cand situatia o cere.
4. Cum mentinem echilibrul intre deciziile parintilor?
Categoric, facem front comun.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Am vazut pozele lui Itzy, sunt foarte frumoase.
Monique, am vazut filmuletul, in sfarsit. Foarte frumos danseaza Cosmi, ceva in genul asta se misca si Narcisa. Reacomodare usoara la servici!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Azi a fost zi de roboteala.

Sunt si eu obosita ca Monique_new dupa ce a spalat geamurile.

M-ati convins si pe mine cu Milumilul asta. Desi Mariei ii dau acum lapte de vaca, am sa-i alterenez cu Milumil. Oare n-o sa aiba nimic daca-i dau si de vaca su Milumil?

Lilina, n-am auzit de vaccinul respectiv.

Itzy, ti-am admirat si tie pozele. Si cele cu clopul si cele din Sinaia.

M-am mai linistit in privinta mersului (sau fugarelei) Mariei.

Mirabelac, raspund la "temele" saptamanii maine dimineata, cand sunt fresha si odihnita, ca treaba nu mai fac.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Buna seara!

Fetelor se poate ca de la dinti sa faca febra doar dimineata si seara? Ca in rest nu are nimic, e activ, rade, se joaca, dar are si perioade cand plange si tipa si vrea in brate. Cand face febra ii dau Nurofen si ii trece foarte repede.

xandrutza cred ca miercuri ajung in Sv ca la ora 14 tre sa rezolv o treaba. Daca ne putem vedea si cu Lili sunt dispusa sa ajung mai repede.

Itzy foarte frumoase pozele, si sa stii ca am remarcat ca i-a crescut parutzul foarte repede Papusicii. Sper sa-i creasca si lui Luca, o sa vedem daca a avut tacsu mana buna

Monique am vazut-o pe Cosmi dansatoare, foarte scumpica

princess multumim
Legat de subiectul saptamanii o sa raspund maine.Trebuia sa mai sciu ceva dar nu stiu ce.

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">invat sa conduc
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">primul meu tort

Mergi la inceput