Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Buna dimineata!

In primul rand multumim pentru incurajari! Stiu ca e pe maini bune, dar e asaaaaa de depaaarteeee!
Acum se pare ca a fost putin deranjata la stomac, asa ca am trecut din nou pe regim si pe Nan fara lactoza. Se pare ca de data asta problema e ca am inceput sa ii dam lapte de vaca, o fi prea gras, asa ca ne intoarcem la Nan pentru o vreme.
se poate sa fie diaree si de la dinti? Am tot citit ca nu prea e legatura, dar eu mai stiu ce sa cred...

Cat despre jocuri, acum se pare ca a invatat sa dea apa/ceaiul ei la jucarii, asa ca imi spune mama ca le-a spalat pe toate. Trebuie sa luam un biberon al papusii, cu gaura mai mica la tetina . Ca mi-am amintit - MARTUTZA, noi nu hranim numai papusile, ci si catelusul, iepurasul etc, asa ca daca nu vreti sa ii luati papusi, poate vrea sa hraneasca celelalte 'animalutze'.
Ce mai face singura:
- capacele ne place si noua sa le punem la loc, la fel sa se 'incalte' cu sosetele
- papucii ii plac la nebunie, ii plimba peste tot, la fel si dantelele lui maica-mea
- rascoleste toate dulapurile, dar si pune (uneori) lucrurile la loc... despachetate bineinteles
- sportul favorit e aruncatul jucariilor de pe masuta cand mananca, lucru care ma dispera ca tb sa te apleci intr-una dupa ele, dar daca asa are ocupatie si mananca mai mult
Ce facem impreuna:
- cel mai mult ii place sa ne jucam cucu-bau (se ascunda dupa mobila, dupa perdea, isi pune o farfurie in fata si noi trebuie sa o cautam) si sa ne facem ca o papam, sa o fugarim prin casa; si e super incantata cand o pune tati dupa cap si o plimba la inaltime
- ce a inceput mai nou sa faca, incearca sa puna formele la loc, adica triunghiul la triunghi, etc, si trebuie sa o ajutam ca inca nu ii iese prea bine (uneori mai ia si steluta si o pune tot la triunghi ...)
Nu mai stiu, mai multe va spun luni dupa ce o vad...


Si pentru ca o sa lipsesc, LA MULTI ANI pentru puiutzii:

27 martie
Ana Maria
Cezara Elena

28 martie
Arthur
Alexia Maria

29 martie
Raisa Maria
David
Tudor Ionut
Alexandru Daniel

30 martie
Nectaria
Cristina
Bianca Maria
Catalina Teodora

Anca, de www.TickerFactory.com/][/url]" target="_blank">MARIA ALEXANDRA - 28 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Fetelor!
Unde pot gasi si eu un carucior sport dar nu usor ci super usor!??? Ce am gasit pe net ori nu sunt pe stoc, ori nu livreaza in perioada asta...

Luca, dragostea mea

Luca luna VIII

Luca luna IX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Tzuna- ma bucur ca Maria mananca fara fitze, sper sa o tina cat mai mult asa... iar celelalte progrese ale ei sunt de invidiat ! Daca nu ma insel anul trecut cand erai graviduta hraneai niste cugustiuci pe geam, ai pus si o poza parca, atunci...nu-i asa?

Roxanici- eh, am vrut sa fiu in ton cu stupul ..... dar nu prea s-a bagat de seama , desi pentru noi s-a dovedit a fi ceva de efect si fooooaaarte bun la gust (crema de vanilie si de fructe). Ciuperca gonflabila este chipurile o minipiscina acoperita in care, deocamdata, am rasturnat un sac de bile de alea colorate ca ale lui Rares. Oricum, cred ca petrecerea voastra a fost mai reusita, cel putin asa vad eu, din poze! Imi place cum te joci cu Raresu.....desi geamana ca mine, ai mai multa rabdare....Te invidiez!

Martutza- M-ai dat "ga-ca" cu ce stie Victor si mai ales la faza cu dormitul la pranz. Shourile sunt cumparate de la patiserie, eu doar le-am umplut. Sunt din aluat asemanator cu cel de eclere (daca stii sa faci, succes!)Buna ideea cu castravetii, am s-o retin!

Caterina a supravietuit ieri cu 4 biscuiti, 3 rondele de morcov din supa, vreo 5 bucatele mici de peste cu mamaliguta si vreo 500 ml lapte....nu ca ar fi prima data cand mananca atat de prost mancare solida, deja m-am obisnuit cu stilul asta "fluture" la stomac....dar e posibil sa fie de la vaccin? O fi de la dinti, caci nu i-a mai iesit nici unul, de la primul, ala de acu 10 zile.....
A facut putina febra, a baut apa ca sparta....s-a kkt cam moale, in schimb nu ar sta o clipa linistita!

Multumesc fetelor care mi-au raspuns la intrebarile referitoare la apa plata!


Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Biky - unde ai pozele cu gateala pt ziua Caterinei?Am vazut doar un album cu 3 poze dar nu e tort.
Patul cel din fier,am si eu in Romania dar mi se pare periculos.Adica poate usor sa cada din el si are distanta.Voi cum va impacati cu el,sau nu e cel in care doarme?Sau e Caterina cuminte?
Am vazut ca ai pus steaguri pt noi toate,am fost si noi pe-acolo

Mi-am luat si eu o carte de bucate pt sarbatoriti,pt a ma ajuta cu ceva la ziua lui Carl.Nu e cine stie ce dar cred ca am gasit deja meniul,usor si fara mult chin.Are si jocuri pt copii dar nu pt varsta lor.O rasfoim mai tarziu cand are si el vreo 2-3 ani.

Jocuri - pai cred ca au cam aceleasi ocupatii toti.Nu vor jucarii,vor oale,pungi,reviste,calculator...Carl nu vrea sa-mi arate ochi,nas,gura si nici nu-l stresez ca asa am facut cu masina si fara sa-i explic face singur.Ne jucam dar nu mult ca sa nu-l plictisesc.Abia astept sa creasca si el sa mearga bine in picioare ca sa pot merge cu el in locurile pt copii.Ca acum am merge degeaba.

O zi buna!

CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

stefanya - asta este tortul cu albinuta
La pat am pus aparatori din motiv de securitate.... iesea prin gaurile alea mari ale patutului cu capul sau piciorul si urla si atarna acolo pana ne duceam sa o scoatem. Aaaaaaaaa....si am inlocuit si salteaua aia cu arcuri (care mi s-a parut o porcarie) cu alta din iarba de mare, care e mai subtirica, si astfel, nici nu mai poate sari din patut.

Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Biky, mie mi-a placut la nebunie tortul tau...daca il vedeam mai devreme poate mesteream si eu vreo albinuta, asa, nu mi-a trecut prin cap, am facut doar buburuze (si alea vazute la Kitty )

Din ce erau facute petalele galbene la floarea-tort?

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

PISIKUTA, da e departe faleza nord de noi.Pe forumul din C-ta nu intru, de fapt n-am tp sa intru nici pe asta si oricum dc am un pic ragaz tot pe asta intru ca fetele sunt prietene vechi de cd eram cu burtica.
In privinta laptelui acelasi dr mi-a rec sa trec pe lapte de vaca, dar din cate vezi si intre dr apar pareri pro si contra si, avand in vedere si sfaturile fetelor, am ales s-o mai tin pe lapte praf.
La pitici, in Tabacarie mergem si noi dar prin weekend cd putem, insa acum dc se face cald sper si eu la mai multe intalniri.

APA, eu i-am dat DORNA- IZvorul Alb de cd a inceput sa bea apa.E k, o tin tot pe asta.
ALINOUSHCA, felicitari pt cele 2 liniute si capul sus ca nu esti singura, doamne ajuta....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

KARRA tu ziceai ca-i dai milumil junior, e acelasi lucru cu milumil 3 sau a mai aparut o alta varianta, ca sunt amatoare!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Mihael@ - petalele de la floarea soarelui sunt facute din crema de vanilie ..... ce shpitz o fi folosit cofetarul, iaca nu mai stiu.... dar, il intreb, daca vrei...., desi cred ca l-a folosit pe ala cu varful in forma de "V", capisci?


Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Biky - super tortul,si ideea cu albinuta mai mult decat super.Tu l-ai facut?Si ce faina ciupercuta Caterinei,tot s-o tii ocupata acolo.
Andra are niste trasaturi foarte dragute.
Sa va traiasca fetele!

Eu nu pot alege tortul aici pt ca mama lui klaus vrea sa-l faca si sper sa-l faca bun.In Romania i-am facut unul in forma de 1 ca m-a inspirat KMI.

Roxanici - ai zis ca nu mergi la bazin cu Rares ca nu pare interesant cu apa mica,dar in acelasi loc nu ai si pt adulti? Ca eu il balacesc pe Carl 30min la bazinul de copii si apoi adoarme instantaneu pt mai bine de o ora si in timpul asta eu merg la cel de adulti.



CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput