Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (118)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Eu sunt singura......tati plecat, baiatul doarme, asa ca bucataresc.
Am la cuptor mazarea, pregatit sa bag si pestele( aveam pofta de peste)si pe foc ii fac lui tati o sunca afumata(ardelencele stiu despre ce sunca e vorba).Astept sa se termine mazarea, ca sa-i fac papa lui Cristi si abia apoi pestele.
Cristi are in meniu azi: supica( de ieri),un dovlecel cu cateva feli de cartof la cuptor facute in unt, pe care le amestec cu branzica, 1/4 galbenus si putin iaurt....sper sa pape, data trecuta cand i-am mai facut asta( fara iaurt) a papat tot.
Daca mai am timp vreau sa fac o tarta cu fructe( din compot) nu am mai facut de mult..........curatenie nu cred ca mai apuc azi, tb sa scot copilul afara.....asa ca maine dimineata, tot o sa fie tati acasa.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

melania scuze ca l-am botezat pe Tudor; iti sunt datoare cu un miel.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Moldoveanca,Devylla,Erina,Bebeka, Celia,



Mada, super masuratori! Ce lungan si grasan e bebelushul dragalusul! Bravo!
Si_bv, are niste ochi Raisa . Acum am inteles eu cu cine seamana la ochisori. Cu mami a ei, care arata foarte bine si e tare slaba!!! fetele cucuietele.
Melaniatud, lasa baiatul sa pape ce vrea el ca sigur isi revine. ptr mamica necajita.Te inteleg f bine. Eu am gasit aici biscuiti cu gluten de la Hipp, sunt de la 6 luni, deci ptr etapa 2. Cauta ca poate gasesti si tu.
Annisia, sa iti traiasca nasica! Arata super truper dormitorul lui Yannis. ARe unde sa isi faca de cap. SI cate jucarioare care mai de care mai colorate.!
Rodica, felicitari ptr vaccin si ptr noile masuratori.
Rox, ma bucur ca Andrei este bine si sunt doar dintisorii de vina. SI la noi, Andrei ar roade orice. Daca-i dau degetul meu, este cel mai fericit! bebelusul necajit ca il supara dintisorii.
Sim cum se mai simte Stefan? E totul ok? Si-a revenit? ptr grasunel.
Ana, ce mai face Miru? A trecut totul? Multi pupici dulci, dulci pentru piticuta mica.
Pinacolada, scump domne scump. E belea cu gradinitele astea in Romania. Nu mai spui ca dai o caruta de bani dar vin si acasa cu tot felul de viroze. Macar de i-ar ingriji asa cum trebuie, atunci jos palaria. Bravo lui Rares ca a papat bine.
Cecilico, ai vazut ca s-a pus Cristian pe mancare? Bravo nene. Ce n-as da si eu sa pape fluturasul lui mami supica. Ar fi o zi memorabila. Dar il mai las si astept sa vad ca se bucura el de ce papa.
Tomasa, lasa ca te acomodezi tu si nu o sa mai vrei s apleci nicaieri de acolo. Important este sa va simtiti voi, familia, bine. Te .
Gabitz78, felicitari ca e Elizuca bine. Ma bucur din toata imina. Ati scapat de griji. Doamne ajuta. printesa mica si dulce.
Erina, un ptr Dariuta mica, sa se faca bine si sa treaca nasucul infundat. Trebuie!
Moldoveanca, cred ca secretul borcanelelor este ca sunt mult mai pasta decat ce facem noi. Eu am incercat si borcanele si fara succes. Hai ca pe cele cu fructe le mancam eu, dfar legumele beah. Vladutzul mancacios. Stai linistita ca nu esti tu de vina.
Roxali, da am reusit. Sunteti niste frumosi. Distractoie placuta si aveti grija de voi. Abia astept sa te intorci s ane povestesti. SI la noi e Pastele catolicilor si e liberrr.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

multumim tuturor pentru urari.

eu am casa intoarsa.sper sa termin astazi.






AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/user/afibebe?vhost=community&vhost=community

http://b1.lilypie.com/WAdlp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Moama ce gateste Cecilia! Aia gatit, nu ce am facut eu. Oricum nu prea aveam chef de iesit. Maine, cand e fata acasa, ca sa nu mai stau sa ii gatesc si ei. Sau poate o aduce mama cu mancare cu tot. Uite era cat pe ce sa fac si clatite, dar dupa ce am citit postarea Carpatinei am decis sa ma abtin.

Carpatina, dar esti in forma azi. Mama ta nu are si ea liber sambata? Sau trandafirasul e prea cuminte?

Nana, spune-ne si de voi. Cumparaturi placute!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Nu puteam sa plec fara sa pup una dulcica cu ochisori mari si frumosi, Ioana de mami Carpatina! O tii ascunsa, huh?
Sa va traiasca minunea. E o scumpa si o frumoasa!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Melania, nu stiu care-i treaba cu marul ala cu biscuite, dar cand nu papa Andrei,. toata lumea asta zicea sa-i dau, de parca acolo era secretul. Ai dat mar cu biscuite?[bagn] Incat i-am dat ca sa scap de gura lor si le-am aratat ca oricum nu maninca, indiferent ce. M-a scos din minti atunci marul cu biscuite de pe vremea bunicii. Inclusiv mama, la care aveam pretentii, mi-a zis: mama, dar mar cu biscuite ai incercat, ca tie tare mult iti mai placea?! Offf. Saraca era disperata sa pape ceva bebelushul dragalushul. A inteles ca acum nu mai e cum era cand eram noi mici, cand nu prea aveai alternative si cand copiii mancau de la un cap la altul la fel, mai ales daca erau crescuti la cresa, camin, etc, asa cum am fost eu de la cateva luni.

Acu' chiar plec. Revin.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, nu se intampla prea des, atunci cand ma apuca bucatareala....ca sa ma laud asa....... imi iese, recunosc imi place sa fac papa atunci cand nu ma streseaza nimeni....preferatele mele erau prajiturile, dar de cand cu sarcina si bebe nu prea am mai avut timp..... prefer mancarea traditionala.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
Uite era cat pe ce sa fac si clatite, dar dupa ce am citit postarea Carpatinei am decis sa ma abtin.


Acu.. tot ce pot spera e ca alui tau nu-i plac clatitele sau ca ii plac, dar nu citeste pe forum.. Ca altfel.. mi-am facut un "prieten"...

quote:
Carpatina, dar esti in forma azi. Mama ta nu are si ea liber sambata? Sau trandafirasul e prea cuminte?


In forma sunt mereu.. Trandafirul e la somn de voie (si vreaaaaa, mama-mama.. se pregateste pentru la noapte... sa ma tina pe mine de vorba..ha ha ha).. iar mama nu vrea liber.. ca s-ar plictisi...

Papahasho, de ce m-as fi uitat la vinul ala? Ca ziua mea a fost zi de sampanie - asa cum, de altfel, mi-as dori sa fie toate...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

m-am chinuit sa-i fac papa la teroristul meu mic si mi-a dat pas, nici nu a vrut sa deschida gurita.....il incerc mai tarziu, acum e in greva si dimineata mi-a dat pas......

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput