Strumfi de iulie-august 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

Elena, mami de denis, ca si mine, anya mi-a spus ca spanac la borcanel putem sa le dam copiilor de la 6 luni, iar de la piata dupa 8 luni. Nu se recomanda din cauza nitritilor din apa, dar tot ea spunea…care legume nu au nitrite si alte ingrasaminte artificiale?
Anamiha…ma bucur ca a ajuns ciuperca; chiar azi ma intreba violetan daca a ajuns la cineva si n-am stiut. Daca-ti spun cum am umflat-o ai sa razi. Noi avem acvariu si cu pompa de aer de la pesti am umflat-o…a mers greu, dar n-am depus nici un efort noi. Cred ca se mai poate cu o pompa de bicicleta sau de saltele…
Catralu…ce baietel frumos ai! Si ce zambaret, dupa asa o operatie, dragul de el! Va dorim de acum multa, multa sanatate si numai bucurii in viata. Intradevar, spitalul e ceva deosebit…caci se stie cat de mult te poate deprima atmosfera dintr-un spital.
Gogosel faci foarte bine ca nu compari copilul tau cu altii (sau macar iti propui sa nu o faci), caci fiecare e diferit si special in felul lui. Cred ca toate ne dorim un copil sanatos si nu musai precoce. Sa-I multumim lui Dumnezeu daca e asa.
Violetan, am vazut ultimele poze cu laurentiu….foarte frumos sta el in picioare si foarte frumoasa bavetica aia maaaare. In poza aia chiar era sa cada sau l-ati pus voi asa?
Eu pot sa ma laud ca azi i-a spart gingia lui denis primul dintisor. Uraaaaaa!
Ce mai facet Petra, Nikole?


Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2342468775/in/photostream/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

quote:
Originally posted by catralu

Multumim pentru urari!

Am ajuns sambata acasa( aici iti dau drumul repede daca nu sunt complicatii)si suntem fericiti.Din pacate nu mancam prea bine( a slabit in spital)si noaptea ne mai trezim din cauza durerilor,dar vom trece si peste asta.
Medicii, asitentele, nutritionista,asistentul social,voluntarii din spital au fost formidabili(toti acestia fac parte din echipa care lucreaza pentru fiecare copil)!O sa vedeti ceva fotografii din spital;ce va pot spune este ca pe noi ne-a ajutat enorm faptul ca fiecare copil are salonul lui separat,cu pat pentru mama,si are acces la toate jucariile posibile si imposibile.Practic,eu nu am adus nimic pentru el de acasa,caci a avut parte si de mobile,si de carucior si de tot felul de jucarii.Cat a fost pe terapie intensiva,mie mi-a fost oferita o camera unde sa dorm;cand a facut tahicardie( ceva normal dupa o astfel de operatie) fiecare medic care venea ma intreba daca mi s-a explicat despre ce este vorba si daca am ceva nelamuriri.
Pacat ca s-a nascut cu aceasta boala,insa multumesc lui Dumnezeu ca s-a nascut aici,in Canada si nu in Romania!

Va trimit linkul cu pozele din spital,dar va avertizez ca sunt si 2 fotografii cu Chris de la terapie intensiva,imediat dupa operatie,in care este intubat...deci,poate fi socant pentru unele din voi( noi am fost pregatiti dinainte la ce sa ne asteptam,cu filmulete,cu pliante )

Sanatate tuturor bebicilor si mamicilor!!

http://www.ringo.com/photos/recent.html?memberId=110079014



Bine ati ajuns acasa!!!
Ma bucur ca ati avut parte de o echipa medicala buna si ca spitalul s-a ridicat la nivelul nevoilor voastre.
Am vazut pozele cu baietelul tau si e scumpic foc. Are un aer asa de curajos si opimist. Zambicios frumos.
Sa va traiasca si sa fitui sanatosi toti 3.

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Catralu,ne bucuram mult ca Chris e bine dupa operatie.
Fetelor va rog sa nu radeti de mine,dar trebuie sa stiu repede in ce zi cade Pastele ortodox,imi puteti spune va rog.


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Si inca ceva,voi iesiti cu copiii pe vant,eu am venit cu urechile vajaind acasa,nu stiu daca sa mai ies cu copii s-au nu


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:



Fetelor nu stiu ce se intampla cu C. ca nu mai vrea sa doarma nici ziua nici noaptea. Practic e o batalie a vointelor. Noaptea se ridica in pat si nu mai vrea sa doarma.
Eu sunt la capatul puterilor nu stiu ce sa mai fac.
Fianna multumesc pt compliment.

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by stefania_97



Fetelor nu stiu ce se intampla cu C. ca nu mai vrea sa doarma nici ziua nici noaptea. Practic e o batalie a vointelor. Noaptea se ridica in pat si nu mai vrea sa doarma.
Eu sunt la capatul puterilor nu stiu ce sa mai fac.
Fianna multumesc pt compliment.

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/


Stefania nu dezarma.... am patit si noi, pe fond de raceala, de dinti sau de ce-o fi fost, am avut si noi nopti aproape albe de curand... mai exact au fost 2 nopti in care m-am trezit din ora in ora.... nu putea sa doarma, se foia, se frasuia... era f.agitata si pana sa adoarma, dar nu e de fier, asa ca atunci cand va fi foarte obosita, sa vezi ce-o sa mai doarma. Vine el si momentul acela, asa ca fii pregatita si profita si tu si dormi ca sa te refaci odata cu ea. Asta e, trebuie sa functionam in sincron caci altfel... noi dam cu capul de zid si ei se joaca zambind nevinovati cu nervii nostri. Sunt copii, ce sa facem? ne facem datoria. Eu anunt cu ocazia asta, ca si Cristina (sunflower) ca Adeluta are 2 dinti NOI NOUTI in partea de sus... azi i-au iesit, azi i-am simtit prima data... deci ieri nu erau

Catralu bine ati revenit acasa! home sweet home! chiar daca la spital nu v-a lipsit nimic... felicitari si multa sanatate!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

catralu, multa, multa sanatate lui Chris. a dovedit din plin dorinta de a se insanatosi. este cu adevarat un invingator in lupta cu viata. ii doresc , si voua la fel, multa sanatate si sa va bucurati din plin de viata.
si pe de alta parte, este asa cum au spus si fetele mai sus, un baietel foarte simpatic, frumusel foc, cu privirea hotarata si patrunzatoare.
pozele din spital m-au terminat. sunt impresionata pana la lacrimi. nu pot vedea un copilas ca se chinuie , ca sufera. iar cele de la terapie intensiva ...nu mai vorbesc.
toate m-au facut sa gandesc inca o data ca binecuvantati suntem , noi parintii, de aceste comori minunate care sosesc in viata noastra.
multa sanatate!

pupici!

gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

am pus si poze "proaspete"!
noapte buna si somnic duuuuulce, duuuulce tuturor strumfilor mititei!
se vede ca mi-e somnic si mie!
pupici!

gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

acum cred ca le-am pus bine!

pupici!

gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)


poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by gogosel

acum cred ca le-am pus bine!

pupici!

gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)


poze noi




Waw, ce gogosel ai. Sa fie sanatos si la fel de voinic!

Mergi la inceput