Strumfi de iulie-august 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

quote:
Originally posted by valen

quote:
Originally posted by Diana2007

quote:
Originally posted by valen
Io nu sunt de acord cu ceea ce ziceti voi aici despre gradinita , pt. ca sunt copii si copii, reactii si reactii, situatii si situatii dar am promis ca nu ma mai bag in discutii asa ca tre' sa-mi tin cuvantul (si sa inghit in sec)




www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie



Eu te provoc si cine-o castiga face pe baby-sitter-ul o zi cu toata gasca

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Work as much as you need money, love like you've never been hurt, danse like no one is watching !





pai acu zici? daca stiam ca pui problema asa, imi lustruiam argumentele, imi slefuiam ideile si-mi faceam planuri pt. maine (vezi ce sigura sunt de reusita mea? Cred ca tre sa merg la culcare...)




www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie



Eu am zis "cine-o castiga" face pe baby-sitter-ul, sa inteleg ca ti-ar face bine o zi in 5 ?
Acum serios, te asteptam cu argumente, ascutite sau nu !

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Work as much as you need money, love like you've never been hurt, danse like no one is watching !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Si pe mine ma intereseaza cum e cu enterocolita, Saby papa direct de la frigider de cand am diversificat-o, iar pe jos sta imbracata ca in pat, dar ii pun sosete groase sa nu raceasca la burta.
Vivela, tot voiam sa-ti spun ca m-a incantat faza cu "mama papa". La noi in top este "io papa", dar tu ne-ai luat . A, si a mai zis de 2 ori "ai la tata" cand o chema sotul la el.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Diana2007, nu e vorba ca si-a retras doctorul vorbele. cauza eneterocolitei intr-adevar poate fi un aliment rece sau unul alterat dar din ce am inteles si eu este si oarescum molipsitoare.
Tudor sta pe jos, pe covor si direct de la frigider nu a mancat...de obicei scoteam cu ceva timp inainte alimentul respectiv sa ajunga la temperatura camerei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by olguttza

Paste Fericit si Luminos tuturor celor care-l sarbatoresc astazi!

noi suntem cumva...amestecat. de 3 zile, Olga a-nceput sa refuze mancarea, inclusiv laptele (daca aduna 250-300 ml in 24 ore); nu vrea decat ceai - bea mai bine de 500 ml/24 ore. tot de 3 zile, face o febra ciudata, 37-38, nu scade decat 2-3 ore dupa un antitermic (supozitor cu paracetamol, de regula), la nurofen nu mai reactioneaza. temperatura i-o iau rectal si e intre 37.5-38.5 (stiu ca se scad 0.5 unitati). doarme si mai prost decat pana acu. azi noapte, de ex, desi era rupta de oboseala, a dormit de la 11:30 la 12:30, dupa care a mai adormit pe la 3:15 si s-a sculat din nou la 5:00; a mai dormit apoi de la 7 pana pe la 10. chiar nu inteleg de ce nu doarme legat macar 4-5 ore...acu doarme de o ora si-un pic. nu stiu ce sa ma mai fac. din ce-am citit pe net, zice-se ca febra asta 37-38, asociata cu lipsa poftei mancare, este semn clar de eruptie dentara. sa dea Dumnezeu, ca simt ca n-o mai scoatem la capat!
tuseste in continuare si are muci, da parca nu mai e asa ca zilele trecute (adica, tuseste mai rar si nu se mai trezeste din pricina asta).

in alta ordine de idei, am vazut pe Catarina mergareatza (ce-mi place numele asta!) si m-am amuzat imaginandu-mi-o pe Sabina.
multa sanatate strumfilor diareici (stiu cum e sa treci si prin asta) si putere mamicilor sa faca fata!

io nu ma gandesc inca la momentul in care va trebui s-o dau la cresa pe Olga, voi incerca sa gasesc alternative (bunicile, de ex.).

Karligutza, vad ca fetele noastre is cam in aceeasi oala, ca sa zic asa, numai ca febra voastra e mai mare...nu'sh ce sa mai zic, poate leacurile babesti sunt mai de efect (o s-o-ncerc si eu azi cu d-astea).


mami de Olga Cristiana 5.07.07






Sanatate multa iti doresc! Atat dodoletei tale cat si tie. Stiu cat e de greu sa ai puiul bolnavior.

De fiecare data cand vad mesajele tale, citesc: Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.si incerc sa ma impac cu mine si cu restul lumii, incerc sa petrec mai mult timp cu fetele mele, incerc sa nu-mi para rau de ceea ce trece. Pentru asta iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Olgutza intr-adevar noi am avut si 39.5... si vazand ca nici nurofenul nu i-a scazut febra, pana sa ii pun supozitor novocalmin, am incercat si cu leacul stiut de la bunica (acest tratament este infailibil pe mine si functioneaza atat in cazul febrei cat si a durerilor de cap care nu-mi trec cu toate pastilele posibile si imposibile) si a dat rezultate si la Adeluta. Sper sa fiti si voi ok. Intr-adevar nici Adeluta nu are pofta de mancare acum de cand cu racelile astea (nu bine termina o repriza de raceala, reincepea sa manance multumitor, iar raceala.. si tot asa de-o luna o tinem).... s-ar putea sa coincida si cu aparitia unor incisivi noi, dar inca nu se vede nimic concret! acusica sunt 3 luni de cand i-au dat cei 2 incisivi de jos. Poate am un iepuras de Pastele ortodox.

Cristina (sunflower) imi pare rau, dar nu am primit mesajele pe mess.... eu sufar de semnal printre altele si de aceea netul vine si pleaca, tu ma vezi online, eu intre timp dispar, si uite asa.... functionez pe baza de laptop conectata la internet wireless printr-un AP care emite semnal in toata casa... dar depinde unde ma aflu, ca daca sunt dupa mai multi pereti/usi/.... nema semnal bun si coerent... mai trece si soacra prin dreptul AP-ului cand merge prin casa si uite de aia se strica netu' meu ........ glumesc, la treaba cu soacra, dar la treaba cu semnalul ba e, ba nu e, am vorbit serios. Daca e ceva important da-mi PM te rog, sau email, caci pe sistemul descris de tine se pare ca nici offline nu-mi raman mesajele. (ma scuzati fetelor pentru off-topic)

Ce faci Alina? (Anya20)? papi pasca cu ciucalata? branzica, stafide? cozonaci, piftii? hmmmmmmmmmm....... eu pe tine te stiu fata serioasa........ fetele, fetele, ce mai fac??? cum e primul Paste pentru Arina? a venit vreun iepuras nou? vreun dinte nou? in rest am vazut ca la fianna mai e sarbatoare, dar la ei e cu oua kinder nu-i asa fianna? ai di grija cu surpriza din ou/ ... da?

Simo mami de te-tei cand veniti la bucuresti? saptamana asta? sper sa se faca si mai frumos afara (adica caldurica) si sa poata el cu ea a se plimba in voie... sa-i cumpar papuci noi adelutei? banuiesc ca acum Matei are mare viteza la mers.......

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Paste fericit!!!!
Karli, ce leac??/


Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

leacul cu otetul... i-am pus ieri dimineata comprese de pansament imbibate cu otet sub sosetzele pt.ca nu ii mai scadea febra mai jos de 38.2 nici cu nurofen..



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

A, ok...poop karli si bebelina sa se faca bine repede.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

multumesc, sanatate la toti bebeii.... ne-ar cam trebui un GER NASPRASNIC pentru ca vad ca e 'mare vijelie mare' de virusi, iar iarna care tocmai a trecut se pare ca ne-a lasat cu virusii in buzunare... of!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

karli, nu era nimic deosebit decat ce am scris aici de denis.
si te mai intrebam de adeluta, cum mai e. dar am aflat de aici, de pe forum. va pup!

Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2342468775/in/photostream/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput