Aparate fitness care DAU rezultate!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Draga Candy, din pacate, un aparat care se afla in casa, nu garanteaza nici o remodelare a corpului.......daca nu e folosit! Nu vreau sa jucnesc pe nimeni, dar asa e .
Stateam si ma gandeam intr-o zi: imagineaza-ti ca ai avea aparatul x acum. Cand ai face 10 min de exercitii? Bineinteles dupa ce as face ordine si putina mancare si ceva lectii....adica pe la 10 -11 seara!!!! cand nu cred ca as mai avea chef sau energie.
Ce sa mai sunt o lenesa si imi asum public toate kg in plus. Le merit! Cauzele? Le stie toata lumea!
O idee ar fi sa gasesc un loc/sala unde sa facem toti sport. Copiii antrenamentele lor- karate, fotbal, dans...ceva, dar sa am si eu cum sa-mi petrec timpul in mod "sportiv".
Atunci ar fi bine pentru toti.
Stiti vreun asemenea loc?
Ce ziceti de construirea unui asemenea loc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

Rodica,
eu stiu un asemenea loc ; eu ma duc acolo (singura, fara copii), dar preturile sunt ... mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Pentru ca s-a discutat mai demult la subiectul asta, revin cu o veste buna pentru cele interesate:

La Media Galaxy se gasesc atat consola WII Nintendo (999 lei), cat si jocul WII FIT (389 lei).

Eu visez sa-mi pot permite sa mi le cumpar vreodata. Oricum, am mai citit pe net cronici de specialitate despre WII FIT, in general pozitive, si marturii ale utilizatorilor, de obicei entuziaste.

Asa ca va urez spor la miscare in continuare!

Bedrosmart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina78 spune:

Hello ,


Am si eu Magic Leg de trei luni ( de la Mos Nicolae :) ) .

Cred ca am facut 5 zile exercitii si m-am oprit .Seara ajung acasa obosita si nu prea mai am chef sa fac exercitii asa ca de 8 Martie mi-am cumparat centura VibraTone .
Am zis ca e mai comod sa stai in pat si centura sa lucreze :) in locul tau ...
Dar am o intrebare ...sunt in perioada in care vreau sa raman insarcinata si nu stiu daca e ok sa o utilizez ..ce ziceti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Aparat ,centura,dieta sau crema miracol nu exista! Fara vointa, fara munca constanta fara sudoare nu ai rezultate. O stiti si voi sunt ferm convinsa insa va surade ideea de a gasi un miracol care sa inlocuiasca 6 luni de lipsa activitate, sa va slabesca 10 kg, sa reduca celulita ....din pacate nu exista asa ceva.
In schimb exista ceva in corpul uman care trebuie antrenat : creierul. Care sa ne impuna sa vrem ca de azi sa traim mai sanatos sa ne schimbam prioritatile si stilul de viata pentru noi si pentru cei dragi.
Acasa in 99 % din cazuri aparatele sfarsesc pe post de umerase, acasa gasim vesnic motive sa renuntam/amanam : imi vine ciclu sunt balonata, azi ploua nu am chef, aseara m-am certat cu sotul sunt ciufuta si nu fac nimic, am de calcat/spalat/facut lectii cu copilul, etc. Daca vreti intr-adevar sa faceti o schimbare in viata atunci in primul rand trebuie sa va intrebati de ce ? unde sper sa ajung? ce efort presupune lupta asta?
Dupa ce ati raspuns sincer, sa va faceti un plan scris in care sa incercati sa-i antrenati si pe cei dragi fiindca fara ei in 3 zile esuati: draga sotule, eu de maine as dori sa merg la sala de 3-4 ori / sapt in zilele urmatoare... sa tin dieta x si am nevoie de tot suportul si intelegerea de care esti capabil! Sa stea cu copii cand sunteti la sala, sa nu pretinda la cina tot felul de ciudatenii etc...timp de cel putin 2-3 luni
Dupa, incepeti un jurnal...sincer doar pt voi
Si la munca... minim 2 luni dupa care se vad rezultate notabile , dupa 3 luni cu un antrenor bun si o dieta buna puteti sa fiti de nerecunoscut!
Ce m-am lungit...
Ca sa raspund la intrebare: leg magic este f bun impreuna cu dvd-ul sau si sa nu uitati ce spune antrenoarea de pe dvd: secretul nr 1 este sa faci exercitii constant!
Mult succes si motivatie !

poze familia mea

quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput