Aparate fitness care DAU rezultate!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Negrutz spune:

aceste exercitii pilates au la baza tot exercitiile fizice clasice.
Nu ai nevoie de un dvdplayer ci de putzin timp si o persoana care sa itzi ofere cateva notziuni de baza privind exercitiul fizic apoi totul sta in imaginatia voastra. Va puteti creea propriul program de exercitii care ar putea fi cel mai eficient. Nimeni nu poate sa va faca un program mai bun decat voi insiva, pt ca suntetzi singurii care simtzitzi cand,cat,si daca lucreaza ceva acel exercitiu... Instructorii de fitness va sunt doar ghid de baza, va propun exercitzii, modele, etc, dar totul depinde de dvs.
Si cel mai important... un lucru extrem de important este sa "fitzi" acolo cand facetzi exercitiile. Nu stiu daca atzi auzit dar s-a facut un studiu care demonstreaza ca doar daca va imaginatzi lucrand un exercitiu, va imaginatzi miscarea si muschiul cum lucreaza, exista un procentaj destul de ridicat (nu imi permit sa spun o cifra ca nu mai stiu exact) priviind rezultatele.

Oamenii se roaga zeilor sa le dea sanatate, fara sa stie ca sta in puterea lor s-o mentina si ca luptand impotriva ei prin lipsa de masura, o tradeaza prin goana lor dupa placeri (DEMOCRIT)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Negrutz, ai perfecta dreptate.
Numai ca teoria ca teoria, dar practica ne omoara.
Eu nu pot sa alerg si nici nu imi place pentru ca mi se pare extrem de greu fizic.
La inot inca nu pot merge, dar sigur imi voi lua un abonament si sper ca mersul de 2 ori pe saptamana sa devina o constanta in viata mea.

Aerobicul si acel cardio de care ziceam (adica o miscare in ritm alert, extrem de consumatoare de calorii) sunt solutii bune pentru cele care vor sa slabeasca.

Denizel, pilates e o gimnastica foarte buna, dificila dar care da rezultate rapide. La fel si Callanetics. Conditia obligatorie e sa le faci constant.
Eu am incercat dar recunosc sincer ca nu am putut sa ma tin de ele (motive obiective).

Leg Magic ma face in primul rand sa ma simt bine psihic.
Exersez la el de cateva ori pe zi si dupa simt ca ma dor muschii.
Evident ca nu o sa slabesc si nici nu cred ca voi face fesierii lui J Lo dar, asa cum spuneam, tot e mai bine decat nimic.

Dragelor, nu m-am masurat, nu fac exercitiile mentionate in Cd, la mine programul e aleatoriu, cand intru in bucatarie (des ), si am 30-60 de secunde libere, ma dau pe aparat.
E la fereastra, si imi face placere sa lucrez pe el.

Oana, dupa exercitiu abdomenul inferior este sensibil, partea interna a coapselor doare, si putin si fesierii.
Trebuie insa sa mentii pozitia recomandata si sa incerci ca in timpul alunecarii laterale sa contracti cat mai mult din muschii.
E excelent pentru adductori (partea interna a coapselor).

Ce sa mai, pana la urma e un capriciu, destul de scump, dar la mine a meritat.
Pentru rezultate ca cele din reclama insa, mergeti la sala, inot sau alergat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
denizel, subtiaza muschi, da' subtiaza si grasimurile?



Pitzinuca, eu cred ca subtierea asta se face pe seama subtierii 'grasimurilor', nu?
Ca nu-mi imaginez ca, facand exercitiu fizic, iti scade masa musculara si grasimea ramane neatinsa.


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Pilates si callanetics nu slabesc ci mentin si intaresc muschii. Sa slabesti TREBUIE combinat exercitiul cardio sustinut (cel putin 30 minute de trei ori pe saptamina - alergat, eliptic, bicicleta) cu cel de rezistenta (greutati, pilates, etc).


Anamaria

"I used to be Snow White, but I drifted."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Negrutz spune:

pareri impartite asa e...
ceea ce faci tu aici este reclama mascata putin intr-un subiect despre sport....am trecut cu vederea aluzia la ap de vaslit ca am zis ca ai scapat-o dar acum e putintel cam mult
Daca ai ceva de vanzare te rog sa folosesti Mica Publicitate
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Marina am dat un search pe Yahoo Japan Auction si cel mai ieftin balance board era 8800 yeni adica aprox 215 RON,in magazine e ceva mai scump pe mine m-a costat tot sistemul putin peste 40,000 yeni,pe Yahoo Japan am vazut tot sistemul cu 32,000 yeni,aprox 800 RON.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

...Am LEG-Magic!...Se pare ca o sa imi placa sa il folosesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

spor la sport! orice a-ti face, este mai bine decat nimic. in primul rand pentru sanatate, si sustinerea moralului. spor la antrenamente ca....acu vine vremea ffff calduroasa si cel putin pe mine ma prinde atunci o leneeeeee..............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


incercati Powerwalking - e la moda pe aici si se pare ca da rezultate (unii folosesc chiar costume sauna - cu mrezista chiar nu inteleg - e si caldura si umezeala-)
lumea zice ca face jogging dar joggingul e mult mai dificil...insa dupa o ora de mers in forta - sa zicem 6-7 km pe ora -durere peste tot (chiar si la umeri/gat/spate - de nu e tinuta corecta)
eu am incercat multe aparate,sisteme,ecuatii - ce a functionat - nu fa ce e la moda si ce iti face placere - nu conteaza ritmul ci moralul dar nu din an in pasti si nu azi,ba nu de maine si tot asa...
miscare,miscare,miscare

Mens sana in corpore sano/a


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Eu zic ca aces leg magic e PERFECT pentru partea INTERIOARA a coapselor-acolo unde maj femeilor au pb-ori nu vad cum un plimbat in parc ar remedia pb din zonele alea.

morala e:face mai mult de-atat?lucreaza cumva si burtica?

apropos de "ne-slabitul" prin antrenament la sala:fratele meu dupa 2-3 luni de sala m-a sunat disperat ca el nu a slabit,din contra,s-a-ngrasat un pic:ei bine,explicatia e simpla:masa musculara e "mai grea"decat acelasi volum de grasime...oricum,se vedea ca burtica incepe sa se "topeasca"

asta vreau si eu sa se-ntample cu aparatele astea:sa sculpteze un pic picioarele si funduletul.or face asta oare?:))

Mergi la inceput