Aparate fitness care DAU rezultate!

Aparate fitness care DAU rezultate! | Autor: Sheannamp

Link direct la acest mesaj

Atunci cand le folosesti intensiv.....
Intreb asta pentru ca tare as vrea sa imi cumpar unul care sa puna la treaba cat mai multe grupe musculare, sa scada din grasime fara sa ingroase muschii, sa fie relativ usor si comod sa le folosesti, sa nu fie scumpe, sa..., sa....

Stiu ca nu exista aparatul ideal, cel putin nu unul singur care sa ocupe putinul loc pe care il ofera garsoniera mea, dar ma gandeam ca cele care au experienta pot sa isi impartaseasca din parerile lor....

De exemplu, eu tare mi-as cumpara LEG MAGIC, dar am inteles ca bicicleta eliptica e mai eficienta (dar mai scumpa si mai mare).

Voi ce ziceti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna,

Eu as alege eliptica sau banda de alergat. Nu stiu ce este Leg Magic...

Numai bine,
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Mersi de raspunsul rapid!
Eliptica e o alegere intr-adevar buna dar nu prea am loc pentru ea.

Acesta e www.jjbsportstv.co.uk/images/leg-magic-1.jpg" target="_blank">LEG MAGIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

In cazul fetei din poza pare sa fi dat.
Eu de exemplu am bicicleta dar n-am folosit-o de foarte mult timp.Sincer daca ai un aparat in casa te lictisesti de el si iti trebuie multa vointa sa faci de una singura.La sala poate fi foarte stimulativ,dar eu nu gasesc timp sa merg.
Este foarte adevarat ca un singur aparat e mai putin probabil ca poate lucra toate grupele de muschi.Cel mai bine ar fi sa mergi la o sala sa vezi efectiv diverse aparate,sa faci cite un pic la ele si sa-l alegi pe cel la care necesita un efort mediu si eficienta maxima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Eliptica e buna intradevar dar poti sa iti iei si un stepper lateral care nu ocupa atita loc.
Pentru tonifierea muschilor(spatelui,bratelor,pieptului) iti recomand exercitii cu gantere de 2 sau 3 kilograme iar pentru muschii (picioarelor,posterior) exercitii cu dyna bands.Pentru muschii abdominali,abdomene la greu.
Bafta !

Anca,mami de doi nazdravani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns littlekitty spune:

Si eu as vrea sa-mi cumpar LEG MAGIG, mai ales ca actioneaza pe zonele unde am eu probleme (aripioare, etc)
Din cate stiu costa cam 3 milioane, deci nu ar fi foarte scump, dar oare e eficient?
Poate exista fete pe aici care si-au cumparat deja si ne pot spune si noua daca da rezultate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by dulcetica

Eu de exemplu am bicicleta dar n-am folosit-o de foarte mult timp.Sincer daca ai un aparat in casa te lictisesti de el si iti trebuie multa vointa sa faci de una singura.La sala poate fi foarte stimulativ,dar eu nu gasesc timp sa merg.




De acord cu tine. Eu am cam de juma` de an stepper dar nu l`am folosit decat de cateva ori. Pur si simplu ma plictisesc... Si din pacate nici timp de mers la sala nu am...

Secret monologues
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Si pe mine ma batea gandul Leg Magic,asta dupa ce bicicleta e uitata si prafuita intr-o camera iar centura Slender numaistiucum s-a stricat dupa vreo 3 luni de folosire intensa.
Dar pana la urma am ales Wii Fit de la Nintendo si taaaaaaaaaaaaaaare multumita sunt. Ma joc si slabesc. Tare misto mai e.
Am facut un abdomen cum nu am avut inainte sa am copii , ma incalzesc cu yoga apoi trec serios la treaba, pt. talie si abdomen invart cercuri,apoi fac jogging 10 min,mai dansez putin.
Si inafara de faptul ca mi-a disparut burtica mi-a disparut si putin din cocoasa cu jocurile de balans.
http://www.youtube.com/watch?v=NgPh0u4NdzE
Un video care explica putin despre ce e vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

quote:
Originally posted by mamaluidavid


http://www.youtube.com/watch?v=NgPh0u4NdzE
Un video care explica putin despre ce e vorba



Eu n-am inteles cum sta treaba cu wii fit. Te urci pe el si faci gimnastica sau cum te joci?

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

quote:
Originally posted by kid

quote:
Originally posted by mamaluidavid


http://www.youtube.com/watch?v=NgPh0u4NdzE
Un video care explica putin despre ce e vorba



Eu n-am inteles cum sta treaba cu wii fit. Te urci pe el si faci gimnastica sau cum te joci?

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia







Alt video mai explicativ nu am gasit pe net,reclama care se difuzeaza aici e foarte usor de inteles dar nu e pe youtube.
Te urci pe "balance board" care are senzori si e wireless iar miscarile tale de pe board face ca "Mii" (personajul care te reprezinta in joc) sa se miste. Cum ma misc eu se misca si "Mii"
Jogging se face cu telecomanda Wii in buzunar,nu pe board,tot asa cu senzori, Mii-ul alearga mai tare sau mai incet.
La yoga si exercitiile pt. muschi se pune baza mai mult pe balans,centrul de greutate reprezentat cu un punct rosu nu trebuie sa iasa dintr-o moneda galbena in timp ce faci exercitiile.


Edit: Am gasit alt video in engleza http://www.youtube.com/watch?v=WB9Kex_wabI&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by kid

quote:
Originally posted by mamaluidavid


http://www.youtube.com/watch?v=NgPh0u4NdzE
Un video care explica putin despre ce e vorba



Eu n-am inteles cum sta treaba cu wii fit. Te urci pe el si faci gimnastica sau cum te joci?

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia





Voi chiar credeti in chestia asta..?

Anca,mami de doi nazdravani

Mergi la inceput