recuperarea dupa meningita

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Si baietetul meu a avut pe cand avea vre-o 3-4 anisori. Eram atit de tanara si nu am avut timp sa ma ingrijorez prea tare , am avut e drept un doctor excelent care mi-a dat asa de mult curaj de nu m-am indoit nici o clipa ca , copilul meu o sa fie ok.Ii scoatea la doua zile lichid din spate nici nu vreau sa-mi amintesc a stat in spital vre-o doua saptamini apoi l-am luat acasa sa fie sub observatie ca sarea in patul de spital si el defapt trebuia sa stea intis pe spate linistit.A trecut , a fost printre primi la scoala mai tot timpul , deci nu l-a afectat deloc boala dupa aceea . Sunt cazuri si cazuri , dar noi ca si voi am fost unul din cele mai fericite si asta doresc la toata lumea.sanatate maxima, putere si curaj trecem noi si peste astea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Soacra mea a avut tot asa copil fiind. A ajuns apoi doctor si profesor universitar la Carol Davilla. Curaj!
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxulet spune:

Multumesc mult pentru incurajari. Ca orice mamica mi-am dorit pentru ea cate in luna si in stele, acum nu mai vreau decat sa fie sanatoasa.
M-a marcat boala ei si desi o vad ca e ok, si ultimele controale la medic au aratat tot asa, la fiecare planset mai puternic, ma trece cate un fior. Apoi cand e linistita, ma intreb daca nu e prea linistita, cand e agitata, de ce e agitata... si tot asa... paranoiaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Acum o luna a facut si baiatul meu cel mare meningita. am scapat repede, dar si eu stau acum cu frica in san si urmaresc orice reactie a lui de frica unor eventuale urmari neplacute. intreb si eu ca Roxulet, cat dureaza pana stim sigur ca am scapat fara urmari? pe noi ne-a chemat la control la 10 zile de la externare, la o luna, la 3, 6, 9 si 12 luni. abia dupa un an o sa pot rasufla usurata?

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


www.dropshots.com/adita#date/2008-02-05/12:57:05" target="_blank">filmulet utilizare wrap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalilu spune:

Anul trecu, la 7 ani si jumatate, si fiica mea a facut meningita. Virala. Am scapat relativ ieftin ca am ajuns la spital a doua zi de la debut si a fost diagnosticata corect la primul control.Avea dureri de cap si redoare de ceafa(nu putea sa si aduca barbia in piept). Mentionez ca nu a varsat si nu a facut febra. Acum, dupa un an e bine mersi, trece in clasa a treia.Nu a ramas cu nimic.Am stat in spital 10 zile.

Lalilu-mama Mariei si a lui Luca

Mergi la inceput