***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (57)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

carstea, drum bun sa ai si fara peripetii cu bebe mic!

am citit tot dar sint f obosita raspund miine, ce credeti ca fac eu la 2 noaptea dupa o noapte in care am dormit 4 ore? .........bucatareala! coc mucenici moldovenesti, pasca, cozonaci, .....cred ca sint dusa mi-e somn rau va las

nu inainte de a ura la puiul meu scump la multe lunite!9 luni deja!
si la toti sarbatoritii de azi piticuti de alyna, florentina si sobi!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Buna dimineata!!!
Haideti la cafea!!!

Am ajuns sa pot scrie cum trebuie numai sambata!!! Teodora se alinta foarte mult si ma solicita continuu! Stau cu ea de gat multa vreme ... si nu pot citi prea mult, iar de raspuns .... decat sa dau pe langa mai bine nu ma bag!!!

Pe scurt .... Pepsi, esti grozava!

Carstea, drum bun si multa bafta! Sunt sigura ca va fi totul foarte bine!!!

Felicitari tuturor bebeilor pentru progrese, dintisori si masuratori!!!

Bancuri:

Itic si Strul erau prieteni. Moare Strul. Itic se duce la mica publicitate sa dea un ferpar. Scrie: "Strul mort". Functionara ii spune: - Oricum se taxeaza pe minimum 4 cuvinte. Itic se gandeste si scrie: "Strul mort. Vand Opel"...

Se anunta ora exacta: este ora 10.00 pentru oamenii obisnuiti, ora 22.00 pentru intelectuali, iar pentru politisti, limba mica de la ceas este în dreptul cifrei 10, iar limba mare în dreptul cifrei 12. Politistii, indignati, suna la radio sa protesteze ca se simt jigniti. Din nou se anunta ora exacta: este ora 11.00 pentru oamenii obisnuiti, ora 23.00 pentru intelectuali, iar pentru politisti, limba mica de la ceas este în dreptul cifrei 11, iar limba mare în dreptul cifrei 12. Din nou indignare printre politisti, apeluri la redactie, amenintari. Se anunta ora exacta: este ora 12 noaptea pentru oamenii obisnuiti, ora 0 pentru intelectuali ... (tacere lunga). Politistii rasufla usurati. Crainicul continua: politistii sa nu mai caute limba mica de la ceas, ca e sub limba mare.
Sper sa va binedispuna si sa nu se supere nimeni daca are legatura cu ministerul respectiv!!!

LA MULTI ANI SARBATORITILOR ACESTEI SAPTAMANI!!!!!


UN PASTE MINUNAT!!!!

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by doxinu
Fetelor noi suntem constipatiAveti ceva "retete" pentru noi?Desi bea destula apa de 2-3 zile suntem constipati.El este foarte vesel de zici ca sunt io nu el,dar io vreau sa nu mai fie.Deci fetelor ceva sfaturi aveti?


La noi dau rezultate excelente para, Lactogen si caisa/piersica la borcanel de la Hipp.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Alyna24 pentru David Andreas

Florentina Roman pentru Matei Ciprian

Sobi pentru Vlad

Pepsi pentru David

Sa va povestesc ce a facut baiatul meu ieri, nu stiu daca este vorba despre desteptaciune sau ambitie.ieri am dat cu aspiratorul in camera si am dechis usa ,geamul.i-am pus un scaunel in fata premergatorului sa nu vina unde aveam eu treaba.cand vede usa deschisa, vine fuga-fuga sa iasa pe usa, sa mearga in camera cealalta.si nu putea sa treaca avand scaunelul pus, a dat scaunelul la o parte, avand un obstacol in fata lui, si s-a dus la usa.pana la urma tot a obtinut ce a vrut el.

sa ne laudam si noi cu inca doi dintisori sus,ceilalti incisivi laterali,stanga dreapta, deci nr 5 si 6.

am pus poze noi, dar le-am pus la gramada,nu-mi iese, nu stiu sa fac alt album, poate ma luminati si pe mine, nu ma descurc deloc cu webshot, ca sa nu mai zic de poze sub semnatura.

va pupam,o zi buna

magda,mama lui tudor catalin

http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

AM 8 DINTI.Stau singur in picioruse(fara sprijin) si mami cu tati m-au tuns,acum am si fraza.
Semnat: Alex

PS. Mami va trimite cate un pupic si voua si la bebici si va invita sa vedeti noile poze.Sunt in semnatura.Am poze si cu Diana verisoara mea pe care am invitat-o la intalnirea capsunicilor.

ACOLO E......
POZA INGERAS
ALEX si DIANA
SUNT TUNS SI FREZAT :)

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

David de Pepsi

Vlad de Sobi

Matei-Ciprian de Florentina Roman

David Andreas de Alyna24

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

LA MULTE LUNISOARE !!!
David de Pepsi

Vlad de Sobi

Matei-Ciprian de Florentina Roman

David Andreas de Alyna24

Noi suntem bine, Nicole e miriici de la dinti, dar noaptea se trezeste odata , papa laptic si se intoarce pe partea cealalta...A nins iarasi si nu am chef de nimic...Sotul meu are Pastele weekend-ul acesta dar din pacate avem 2 inmormintari, asa ca nu e foarte fericit...Nicole are obrajiorii rosii, de la dinti ...

Ninutza, nu te=am vazut de 2 zile, esti plecata pe undeva ?

Mihamora, Paste fericit alaturi de familie !
Am facut torl diplomat dupa reteta care era pe net, a iesit OK, dar parca un pic can inchegata frisca, nici nu ma pus fructe inauntru...Mai experimentez ! Poze in semnatura...

Pepsi, harnicuta ca intotdeauna ...Paste fericit !

Elteka, intrbai de laptic...am mai scris eu, mi-e mi-au zis ca daca alaptez de 2-3 ori, cind sunt acasa - adica dupa ce voi incepe munca- nu e nevoie de formula...Nicole va avea apropae 11 luni, asa ca pina la 1 an o sa incerc asa, iar apoi direct cu lapte. A scris si Pepsi...

Carstea, cu siguranta va fi bine, ai de gind sa va stabiliti acolo sau doar pentru o perioada? Multa bafta !

Am vazut pozele cu capsunicii, imi cer scuza ca nu am notat dar mereu ved poze noi ! Cresc pe zi ce trece, parca mai ieri asteptam sa nasc...

Pentru constipatie la noi merge : bicicleta, un masaj usor si pruna de la borcanas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

carstea Drum bun! Juniorul meu nu a vomitat pana acum niciodata in masina.

Motannel Dragute bancurile!

Magda Felicitari pentru capsunelul ambitios!

CHOWPERSA Felicitari pentru cei 8 dintisori si pentru progresele capsunelului Alex. Imi pare rau ca nu au aparut pozele cu el in album, sper sa se rezolve pana la urma.

Pentru capsunelele care sarbatoresc primele sarbatori de Paste alaturi de familie le uram

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Am pus ceva pozici noi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

LA MULTE LUNICI SARBATORITILOR NOSTRII DE AZI(cu putina intarziere)

David de Pepsi

Vlad de Sobi

Matei-Ciprian de Florentina Roman

David Andreas de Alyna24]

Multumim penrtu retetele de constipatie se pare ca am reeeeeusiiiit!



Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput