Mamici din Chicago

Mamici din Chicago | Autor: CristinaI

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici,
eu sunt din Galati, si am mai scris pe forum mai demult, dar fiindca am facut o pauza cam lunga, am uitat numele de utilizator si parola folosite inainte. am citit toate articolele voastre despre Galati, orasul meu natal, si tare mi s-a facut dor de casa. acum stau in Chicago. Am o fetita de 1 an si 10 luni. (Am avut un mesaj despre fetita mea in care va intrebam de sfaturi pentru picioruse strambe, Doamne bine ca nu s-a intamplat nimic, in sensul ca numai mi s-a parut si ceea ce mi-a atras cineva atentia nu a fost adevarat).
Dar ma bucur ca am timp din nou sa va scriu. sunt tare incantata de acest forum. Voiam sa va intreb daca este cineva si pe aici, sa pot lua si eu legatura cu cineva din Chicago, ca tare mi-ar place sa cunosc pe cineva sa mai pot iesi cu fetita la plimbare, sa aiba si ea cu cine sa se joace.
Ce mai este nou pe faleza Dunarii, din Galati? sunt trei ani de cand nu am mai fost acasa.
Cu mult drag,
Cristina si Danuta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rachel spune:

Draga Cristina,
Ma numesc Carmen si ca si tine sunt din Galati si locuiesc in Chicago.Sunt aici de doi ani de zile si sincera sa fiu nu am prea multi prieteni.
Tu unde anume locuiesti in Chigcago? Eu locuiesc in Evanston.
Poate ne intalnim la un picnic...ce parere ai?

Rachel si Carmen
http://www.babiesonline.com/babies/s/spetco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaI spune:

quote:
Originally posted by rachel

Draga Cristina,
Ma numesc Carmen si ca si tine sunt din Galati si locuiesc in Chicago.Sunt aici de doi ani de zile si sincera sa fiu nu am prea multi prieteni.
Tu unde anume locuiesti in Chigcago? Eu locuiesc in Evanston.
Poate ne intalnim la un picnic...ce parere ai?

Rachel si Carmen
http://www.babiesonline.com/babies/s/spetco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaI spune:

Draga Rachel,

eu stau in Des Plaines, nu stam prea departe una de alta. ne putem intalni. Ma bucur mult ca mi-ai raspuns. eu sunt de vreo 4 ani aici si este prima oara cand o sa cunosc pe cineva prin intermediul internetului.
Din Galati esti si tu, ce conincidenta! m-as bucura mult de tot sa ne intalnim. paote pe la sfarsitul saptamanii. stiu ca acolo in Evanston este un parc tare frumos, nu stiu cum se numete, dar iarna fac acolo patinoar in aer liber. am fost o data acolo cu patinele. daca este aproape de tine , nu putem intalni acolo.
Nu stiu cum sa procedam, eu pot sa-ti dau tel meu de celular, caci il am mereu la mine (224-595-2455). LUcrez pana pe la 4 in fiecare zi.
Cu drag,
Cristina


quote:
Originally posted by rachel

Draga Cristina,
Ma numesc Carmen si ca si tine sunt din Galati si locuiesc in Chicago.Sunt aici de doi ani de zile si sincera sa fiu nu am prea multi prieteni.
Tu unde anume locuiesti in Chigcago? Eu locuiesc in Evanston.
Poate ne intalnim la un picnic...ce parere ai?

Rachel si Carmen
http://www.babiesonline.com/babies/s/spetco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaI spune:

Carmen, scuza-ma ca de fapt, m-am adresat fetitei tale; am scris Draga Rachel, in loc sa scriu Draga Carmen.

quote:
Originally posted by CristinaI

Draga Rachel,

eu stau in Des Plaines, nu stam prea departe una de alta. ne putem intalni. Ma bucur mult ca mi-ai raspuns. eu sunt de vreo 4 ani aici si este prima oara cand o sa cunosc pe cineva prin intermediul internetului.
Din Galati esti si tu, ce conincidenta! m-as bucura mult de tot sa ne intalnim. paote pe la sfarsitul saptamanii. stiu ca acolo in Evanston este un parc tare frumos, nu stiu cum se numete, dar iarna fac acolo patinoar in aer liber. am fost o data acolo cu patinele. daca este aproape de tine , nu putem intalni acolo.
Nu stiu cum sa procedam, eu pot sa-ti dau tel meu de celular, caci il am mereu la mine (224-595-2455). LUcrez pana pe la 4 in fiecare zi.
Cu drag,
Cristina


quote:
Originally posted by rachel

Draga Cristina,
Ma numesc Carmen si ca si tine sunt din Galati si locuiesc in Chicago.Sunt aici de doi ani de zile si sincera sa fiu nu am prea multi prieteni.
Tu unde anume locuiesti in Chigcago? Eu locuiesc in Evanston.
Poate ne intalnim la un picnic...ce parere ai?

Rachel si Carmen
http://www.babiesonline.com/babies/s/spetco



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Eu locuiesc in Palatine, am si eu o fetita de 3 ani si jumatate, sunt din Suceava, si tare mi-ar place sa mai fie o mamica prin apropiere cu care sa se mai intalneasca copii sa se joaca si noi la un schimb de pareri!


Mergi la inceput