LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (77)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

LA MULTI ANI GEORGE,BRYAN,MIRIAM SI STEFANI!!!SA FITI SANATOSI SI FERICITI SI SA ADUCETI NUMAI BUCURII PARINTILOR!!!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Biky felicitari ptr dintisorul albinutei!!!




Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Salutare!
Dupa cum era de asteptat...macar de ziua lui George si tot trebuia sa intru sa va multumesc pentru urari.Sa dea DD sa fie si ai vostri copilasi fericiti, sanatosi si sa aiba parte doar de realizari toata viata.La multi ani tuturor copilasilor care au sarbatorit deja primul an din viata lor.

Eu nu am mai intrat decat foarte rar, mai mult ca sa citesc.Avem si noi prima raceala din viata de sugar si ma chinui si eu cu aspiratorul si cu sterimar dar parca nu-i mai trece .
Bairamul il facem sambata pentru ca azi toata lumea lucreaza si...a ramas pe week.

Fetele de pe confe ma scuzati ca tot se inchidea la invitatia voastra ca am un net de kk de la RDS si pica netu de cate ori faceam ceva.Va pup pe toate!



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Acu 1 an pe vremea asta intram in operatie la aproape 42 de saptamani, iar la ora 13.05 se nastea Georgica
Imi este asa dor de el micut...cred ca si voua la fel nu??
Mady si Zadi saru'manusitele de apel



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

La multi ani, George Catalin!
La multi ani, Miriam Riana!
La multi ani, Stefania!
La multi ani, Bryan!
SA FITI SANATOSI,SA AVETI PARTE DE IUBIRE SI DE TOT CE VA DORITI!!




Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia3 spune:

multumim pentru urari. 12:40 tipam in sala de nasteri. "iesi odata ca numai pot!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Aaaaaaani, Georgica!!!!, ptii ce te-am mai asteptat anu trecut pe vremea asta...greu te-ai mai hotarat sa vii pe lumea asta


La Multi Aaaaaaani, Miriam!!!!

La Multi Aaaaaaani, Stefania!!!!

La Multi Aaaaaaani, Bryan!!!!


sa fiti sanatosi si sa ii bucurati pe parintii vostri cu nazdravanii fel de fel!


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

MIRIAM
STEFANIA
GEORGE
BRYAN

Sa cresteti mari si sanatosi, frumosi si norocosi.
Sa fiti fericiti !!!

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madmat spune:

LA MULTI ANI GEORGE CATALIN , Miriam Riana ,STEFANIA ,Bryan,
SA CRESTETI MARI SANATOS SI SA ADUCETI NUMAI BUCURIE LA PARINTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna si LA MULTI ANI ! sarbatoritilor de astazi MIRIAM, STEFANIA,GEORGE, BRYAN si celor din ultimele zile c anu am mai putut intra.

MARIA nu-i asa bine. Credeam ca mataiala si febra e de la masele dar se pare ca nu. Am fost ieri la pediatru si surpriza pe langa cele 2 maselute fata mea are puroi in gat. Asa ca ia antibiotic si tantum verde (spray). Dr m-a intrebat daca o las sa se joace in nisip ca cica asa s-ar lua cel mai usor. Eu insa nu am lasat-o pentru ca sigur si l-ar baga in gurita deci nu stiu cum s-a procopsit cu asa ceva. Asa ca noapte a nu doarme, plange f mult, ziua e mataita si vrea numai in brate, face frecvent febra in jur de 38-38.5 si evident spre disperarea mea nu mananca mai nimic. Adica azi a mancat 3 mese de circa 30-40 ml ,un total de 110 ml de lapte (de aseara de la ora 8). A slabit 100 g in doua zile si cred ca va mai continua. Eu sunt cu moralul la pamant si cam atat.

Am vazut pozele cu aniversatii nostri si mi-au mai descretit fruntea. Stiu ca Maria nu e grav si se va face bine dar sunt f suparata ca slabeste. Cand mai recupereaza ea? Abia ia 200-300 g/ luna si slabeste 100g in 2 zile. Pediatra la care am fost (ca nu m-am dus la medicul ei de familie)mi-a spus ca e f micuta pentru un an si ca trebuie sa facem ceva sa-si mai revina. MI-a spus ca dupa ce terminam antibioticum sa-i dam TONOTIL 1 fiola pe zi/ 10 zile pe luna timp de 3 luni. Din ce am gasit eu pe net ar tb sa fie ok , se recomnada in cazul anorexiei, convalescenta etc. e pe baza de aminoacizi... nu stiu insa daca nu ar putea avea efecte nedorite peste cativa ani. Ma mai interesez dar in principiu ii voi da tratamentul.

o zi buna tuturor.

Mergi la inceput