Nou stil de viatza (190)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Zuzi, m-ai amuzat cu postarea ta de la sfarsitul capitolului trecut.
Cate tv-uri sunt pe subiect? Si cati ascultatori?

Vine si negresa, e ft. buna. Si ceaiul. Mai sariti si voi cu alte cele si poate stam la barfe diseara.

Marilena, io ma rujez de fiecare data cand ies din casa. a, imi place sa fiu pensata. Cam atat, mnachiaj nu pot folosi (am o conjuctivita cronica), fond de ten n-am folosit in viatza mea, anticearcan nici atat, farduri - la petreceri, .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolo spune:

La multi ani Bianca!!

Gusta io sunt un ou stricat. Din nou. Jur ca m-am uitat si io azi dimineata la pozele tale si am vrut sa te complimentez (desi recunosc cu mana pe inima ca m-am uitat mai atenta la pozele din camera Marei, cred) dar am uitat sa iti scriu. iarta-ma.
Zuzi bine ca ai iesit din starea blue

Va pup si va doresc un w.e. fain. Io merg iara la socrii. Sa nu scrieti prea mult ca nu pot sa va citesc pana luni.


Edit:

quote:
Si acuma spuneti si voi nu cumva gresesc ca nu imi mai ofer un pic de atentie si mie si m-am lasat de tot pe ultimul plan?

Nu comentez ca si io fac la fel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

eu am praji cu branza in cuptor, am facut-o cu fi-meu in plin avant sa petrec timp de calitate cu copilul Aproape ca l-am mancat si mai ca nu i-am ars una,la cat a putut sa ma scoata din sarite,cu faina peste TOT,inclusiv in capul lui dar nu in lighean si tot asa(cu intentie desigur). Pana la urma ne-am impacat, ne-am cerut reciproc iertare si asteptam sa fie gata. O sa ma limitez la clatite, la alea merge struna, stie reteta pe derost aproape.

Mai fetelor, dar ce s-a intamplat azi? Miroase a hormoni de primavara in aer de am patit-o toate cu cate un mascul fara stapan?
Oare de asta n-o posta Vikinga?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Sa nu spuneti ca ma supar degeeaba... a citit careva cu atentie postarea mea? A remarcat careva tonul de gluma? Banuiesc ca nu... desi am continuat pe acelasi ton schimbul de replici cu Carmen si cu Gusta... si cu Louisea... apoi pleosc! ultimile 2 pagini de la subiectul anterior...
De asta am si spus ca ma retrag de pe subiect... pentru ca genera aiurea discutii... de dragul discutiilor...
Si uite cum am ajuns sa par ca imi trebuie atentie, desi nu o cerusem, pe bune! Nu merci...
Dragele mele, in firma sunt n'spe angajati si cand vreau atentie ii convoc in sedinta si vorbesc. Cat timp ii platesc, asculta.
Sau ii tin o prelegere lui fiu-meu sau ma asez in fata sotului si il pun sa asculte.
Sigur insa ei sesizeaza tonul de gluma... cand il folosesc.

Mi se pare bizar ca o fraza aruncata pe ton de gluma sa genereze asemenea polemici. Si in plus sigur nu are a face varsta mea, de care appropos sunt foarte mandra, iar complexe nu am avut vreodata. Eu sunt impacata cu mine insami, sunt multumita de ce am realizat pana acum, de cum arat, de familia mea etc. Probabil de asta nu imi place sa ma cert. Si nu mi-a placut nici la 18 si nici la 25 si nici la 31 si nici acum.
Traim atat de putin incat e pacat sa ne irosim timpul si energia aiurea, discutand in contradictoriu...

Si acum pe bune: Week End placut. Si poate macar acum ati inteles ce am vrut sa spun pentru ca deja imi pare rau ca am postat dimineata aici... am obosit...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Eftimie C...greu cu vointa mea, si cu astenia de primvara. Azi am fost in piata am luat multe verdeturi (spanac, urzici, salata, ridichi, ceapa verde)+ branza, smantana si cas proaspat. Trebuie sa profit de primvara sa-i dau si lui Eduard urzici si spanac proaspat.

LCarmen2003 de la ieseanca la ieseanca.

Gusta, se vede fff bine diferenta. Ce n-as da sa ajung si eu ca tine la 59kg. Da si mie un kil de ambitie de la tine

Hopes si minunea mea - www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Criscosty multumesc

Hopes si minunea mea - www.totsites.com/tot/eduardp" target="_blank">Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

...............

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Marilena, am avut si eu momente cand doar puneam un mic corector pe petele de pe fata si asa ieseam, dar asta daca ma duceam doar pana la mag din colt.
Dar acum am momente cand pana si dim cand plec la munca imi pun fond de ten si ma rimelez si machiez si chiar as putea merge si fara sa ma pieptan ca de cele mai multe ori am sapca pe cap.Nu se uita nimeni la mine si la ora care plec eu dimineata....desi uneori sunt asa de somnoroasa ca doar imi trag o perie in cap(adica pe par) pun sapca, un corector pe ici pe colo unde am pb cu tenul, si tulai.
Adevarul e ca de cand sunt aici parca nu ma mai ocup asa de mine, chiar mi-a spus fina mea ca m-am tampit si am inceput sa arat precum nemtoaicele, dar las ca-mi revin eu.

Eu beau o cioco calda, va ofer si voua, ca merge cu prajituricile lui Carmen.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Eu am inceput sa ma (re)aranjez din toamna de cand am jobul la scoala.Inainte...cand eram ditamai balena nu ieseam din blugi,adidasi si recordul de nepensat a fost de vreo 2 ani
Inainte sa fiu gravida si grasa...pai eram super stilata,aranjata,tot tacamul. De aproape un an am inceput sa-mi revin,in primul rand am renuntat la adidasi si am inceput sa port un pic de toc, sa ma pieptan mai stilat si nu eterna coada de cal,sa ma pensez,sa-mi fac unghiile.De machiat ma machiez cu de toate,dar in culori discrete,mai ales la ruj,unde e aproape culoarea pielii si mat.Imi place sa-mi evidentiez mai mult ochii,dar tot discret.Folosesc si fond de ten si pudra desi nu am probleme deloc cu tenul,dar imi place sa arate super.
Ceea ce nu folosesc pe cat mi-ar place sunt bijuteriile.Nu c-as avea bani de cine stie ce chestii scumpe, dar aici poti sa-ti iei o gramada de chestii faine si cu buget mai restrans.Eu ador bratarile dar in afara de ceas nu am mai purtat din facultate.Margele,coliere...as purta zilnic,ma uit tot timpul in magazine la ele,dar tot la cele 2 lantisoare din Romania ma reduc.
Cercei am mai multi,asortati la imbracaminte.
Per total, cand ies din casa ma aranjez,normal, daca ma duc la scoala, la gradi, la doctor si nu la colt la paine.
Am si momente de delasare,dar per total incerc sa-mi cumpar haine elegante si cu adevarat,desi pare superficial, ma simt mai bine,mai altfel.
Deci Gusta, esti tanara,frumoasa si slaba, ia si aranjeaza-te ca nu ai nimic de pierdut, din contra.
Macar la anumite ocazii, incetul cu incetul.
Cand era Marc mic de nici 3 ani in carucior si cu trei sarsanale dupa mine cu biberoane, schimburi...nici mie nu-mi ardea, plus ca eram si grasa rau.
Acum,iau poseta si copilul de manutza.

Carmen (L)...eu am citit ce ai scris, am remarcat ca a fost o gluma, dar ce era sa raspund? Eu sunt la subiectul asta de ani buni si mi se intampla nu rar sa postez ceva ce pentru mine e important si sa nu primesc nici o replica.Dar nici una.Si la alta postare sa mi se raspunda pe 4 pagini.Normal ca nici mie nu-mi place, dar am gasit leacul-mai postez odata
Hai nu fi suparata, asta e free time, nu e birou, barbat,sedinta si la ritmul in care se scrie ma minunez ca mai pricepe cineva ceva despre altcineva.

Ma duc ca mi s-a facut prajitura. si miroase de cazi pe jos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Deci diseara bagam petrecere asa sa fie .Bat olandezu daca comenteaza ceva ca eu vreau petrecere cu fetele.

Louisea am plantat niste panselute de iarna,mai plantasem cateva dar acuma am mai luat mie imi place asa un pic de culoare in gradina ca debea astept vremea buna sa stau afara sa imi savurez cafeluta.

Hopes iti dau si dupa pastele asta adica de miercuri 25 incep lupta finala cu kg si sper sa reusesc sa dau si ultimele kg si la fel sper sa nu pun mai mult de 1 kg de paste.

Va multumesc la fetele care au raspuns si mai astept raspunsuri si sa va zic de ce intreb pentru ca am primit observatie de la olandez ca degeaba am slabit daca nu vreau sa pun nimic in evidenta.Cunosc olandoaice care cum se trezesc se machiaza aranjeaza si tot asa.Ce am dedus din raspunsuri e ca ar trebui macar 5 minute dimineata sa imi mai acord si mie, macar cu un luciu sa ma dau si cate o crema sa mai servesc tenul.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput