Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

HELPPPPP: am o mare problema: i-am dat lui bebe antibiotic oxpamox si i s-a prelins putin pe fata....dupa 3 minute surpriza...zona se inroseste rau de tot....asa ca m-am gandit ca ceva ii provoaca reactie alergica si am inmuiat degetul in solutia de oxpamox si i-am pus pe frunte si surpriza dupa 3-4 minute, zona era rosie, ca si cum te arzi cu apa incinsa....am intrat in panica....noroc ca la 5 minute dupa a vomitat totul cu jet......oare este alergic? Acum plec cu el la spital sa il vada un medic...imi era frica sa nu faca vreun soc anafilactic....va pup ca plec

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Betty fugi cu el la spital. Nasol cu dr astia care dau antibiotice copiilor si nu le fac testul de toleranta inainte. Asa a patit si prietena mea cu copilul si tot de la ospamox, ma rog la ce contine el si au trimis-o la Victor Babes.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Vad ca bebeii vostrii dorm, a mea a motait putin de la 20.30 pana la 21 si acum ma ia de proaspata, are chef de joaca. Noroc ca am apucat sa fac baie. Si sunt tare plictisita.......... e nasol fara sot noaptea acasica .

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Se tot chinuie fiimea sa-mi zica ceva, cica "Aaaaggggguuuuggggggaaaa, gggguuuugggaaaa, iiiiinnnnggggggiiiii"
Ce-o insemna nu stiu. I-am zis si eu ca o iubesc.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Betty, cred ca este alergie, fugiti la spital, tinem pumnii.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Betty, pare alergie ce descrii tu. Sanatate lui Mario!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Rox, vorbind de Amsterdam, propun sa incepem cu berea.

Prisi, sar'mana de info.

Papanash, si la noi cam la fel cu bone si bunici. Bobo nu vrea sa auda de bona, iar io nu vreau sa stam nici cu mama nici cu maica-sa. De dus copilul in provincie, nu se pune problema, decat ocazional, din cand in cand o sapt-doua.
Noi am hotarat ca va veni soacra-mea la Buc si vom inchiria ceva pt. ea. Nici nu vreau sa ma gandesc cat o sa coste. Aranjamentul e valabil din nov, ca pana atunci are angajamente de job. prin urmare, io ma intorc la munca in ian.2009. Mai am muuuult de stat acasa.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Vad ca se tot discuta subiectul kilelor in plus. Io m-am tot abtinut, ca nu ma mai cantarisem de vreo 2 luni si mi se parea mie ca parca s-au mai asezat suncutele, desi in continua nu incap decat in blugii de gravida si 2 fuste.
Ei bine, m-am cantarit ieri si m-am depresat rau. Am mai pus 2 kile, acu am 60. Si cand ma gandesc cat m-am straduit pe vremuri sa ajung la 48. Asta e, acu "sarbatoresc": mananc biscuiti cu ciocolata. Ce mare lucru se mai poate intampla cand am 10 kile de dat jos?

Deci Betty, Veroboda, chapeau!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Bey, iar vorbesc singura ca televizoru?

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Devylla, parca tu intrebai de spanac. In Capraru zice ca spanac se da dupa 8 luni. Si am mai citit ca nu-i bine sa lasi copilului decat una max doua jucarii in acelasi timp. Explicatia era ca la varsta asta excesul de stimuli inseamna pt creieras cam ce repr mancarea excesiva pt trupusor. Asta apropos de ce ziceai tu ca i-ai facut loc de joaca si i-ai pus toate jucariile.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput