Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

In sfarsit vad si eu subiectl nostru pe prima pagina.

Eu si fetele suntem ok.Ingrid la gradi, urla pana si sambata si duminica sa mearga, ii place f tare, bine merge de la 1 an si 10 luni asa ca e f obisnuita.

Apropo, Ingrid musca de vreo 2 luni si pe Iarina si pe alti copii, nu mai stiu cum sa fac sa uite de obicei.Mai e careva?

*** AniS ** 10+ ***



Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Hello,hello!Si noi cu un ochisor pe aici si am zis sa dam un semn pt a reveni pe prima pagina.
Anis ma bucur ca sunteti bine,sanatate multa si sarcina usoara.Asteptam cate o veste cand mai mergi la dr.Si te rog sa ne mai spui din cand in cand cate ceva,acum tinand cont de ceea ce ne-ai povestit cand nu-ti faci aparitia ma gandesc daca sunteti bine.VA pup dulce!
Albinutza nu-i bay,oricum sunt folositoare informatiile si multumim mult sotului tau ca are timp sa ne mai "lumineze" si pe noi.
pupam toata familia!
Ce mai fac celelalte gravidute ale noastre,stie cineva ce ascunde burtica?
Noi suntem bine,Stefi se pregateste de D7,iar Codruta vrea sa fie "vedeta" lu' mami.Sa vedem pe ce cale vom apuca sa devenim vedete,mami va face tot ce poate.
Va pup pe toate!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Buna mamici si piticuti!
Anis, felicitari pt bb. multa sanatate.
nu am mai scris asa de mult, cu toate ca v-am citit. asa ca nu stiu ce sa scriu.
Oanici e o scumpa. zice:"mami nu mai vorbi in engheza, vorbeste in romana". am fost cu ea vineri la raze la picioruse ca se plange de dureri la ele. sunt un pic cam ingrijorata.mai ales ca avem o nepotica diagnosticata cu cancer la oase, la picioruse. o sa mergem si la pediatru sa ii faca analize amanuntite la sange.
imi fac o cafea,haideti la o cafea incep munca si nu mai pot sta.
va pup.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Buna, fetele!

Va mai citesc si eu printre picaturi, am fost destul de prinsa pt. ca am facut scoala de soferi. Saptamana viitoare am examenul .

Am aflat ca in burtica am un baietel, momentan e totul bine dar mai am contractii carora nu am ce sa le fac.

Emaaimee, si noi trecem prin aceleasi investigatii, cel mai probabil sunt dureri de crestere, insa vreau sa exclud altceva (Doamne fereste, si leucemiile dau dureri de oase la copiii mici ).

Alte noutati nu prea am...Iulia se dezvolta normal, s-a lungit destul de mult (de-aici si durerile, cred), nu mai folosim scutec deloc din decembrie, nici noaptea...vorbeste binisor...stiti si voi cum e . Aaa, de ieri il pronunta f. clar pe "r" .

Pupam mamicile si puiutii!


Diana 24+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

buna!
Noi tocmai ne 'delectam' cu o pacatoasa de varicela. Sanatate la copii!




Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Anis si scumpul meu baietel musca. Acum s-a mai potolit putin, dar daca nu il lasa in pace un coleg la gradinita, il musca fara drept de apel. L-am certat, l-am pedepsit dar tot mai musca din cand in cand. Eu nu am reusit sa-i gasest "leacul" la muscat.
La ce gradi o duci pe Ingrid?

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Apropo de gradinita, sunt extrem de dezamagita de gradinita la care merge Andrei. Din octombrie pana in decembrie, totul a fost ok. Apoi i-a impartit pe grupe, iar Andrei este in grupa cu 4 copii dintre care 2 nu au implinit 2 ani, iar 2 au 2 ani si 1 luna. Si toata ziua sta o educatoare pe covor si le citeste o poezie sa o poveste, iar ei se alerga in jurul ei, ignorand-o total. Din ianuarie si pana acum, nu a invatat nici macar o poezie la gradinita, in conditiile in care acasa le invata foarte usor.
Acum ii caut o alta gradinita, dar trebuie sa gasesc varianta care sa imi fie in drum spre serviciu, sau in zona in care locuiesc. Oricum cred ca oricare as gasi-o, tot e mai buna decat asta la care e. Si mergeau atat de bine lucrurile la inceput...

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Buna fetelor!
Am vazut ca ati strigat gravidutele si am raspuns la apel.

La noi in burtica se pare ca e un bebe baietel tare jucaus. Asa ca Ana o sa aiba un fratior. Sunt tare curioasa cum va reactiona la venirea lui pt ca pana acum mami era proprietatea ei excusiva.

In rest sunt ok, burtica imi creste mult mai repede decat la prima sarcina, de greturi am scapat si au inceput arsurile.... ce mai, distractie maxima Fata de prima sarcina sunt mult mai relaxata, adica stiu de pe acum ca bebe din buritca va fi minunat asa cum este si Ana

Ana vorbeste tot mai multe dar inca le poceste si mai scurteaza cuvintele de cap dar mami pricepe tot :) Ultima faza e ca la furnici le zice "bulici" si furica e ....."bulica" logic Am scapat de pampers de cateva saptamani. A fost lupta grea pana s-a lasat convinsa adica pana a priceput ea ca facutul la olita sau "beceu" e un lucru cat se poate de ok. De exemplu intr-o seara trebuia sa mergem intr-o vizita si nu mai facuse pishu de ceva vreme (o lasam fara pampers prin casa de cateva zile dar facea pe ea si spunea abia dupa aceea) asa ca am insistat sa faca atunci, inainte de plecare. Bineinteles ca n-a vrut si s-a pus pe plans ca vrea sa plece. Asa ca am trimis-o la ea in camera pana se linisteste si dupa 2-3 minute cand m-am dus la ea, cu fata rosie de plans si ochii umezi, ne-a aratat ca facuse la olita pishu. Bineinteles ca am laudat-o ca a facut, ea zambea dar numai cu juma de gura, si tati i-a spus "vezi Ana ca se poate si la olita? pai a fost greu?" la care ea , cu o figura chinuita a zis "da tati, gheu tale" M-a terminat cu faza asta, saraca parca o pusesem sa care desagii pana in varful dealului, asa epuizata era.
Iar clickul s-a produs dupa vreo 2 zile cand am incercat sa o pun pe wc dar la noi in baie era ocupat de tati asa ca am mers la bunu in baie si..... a facut. Si s-a prins ca e ok, nu e nici un chin si nici o mare filozofie. De atunci face la olita ei atunci cand ii vine sau la wc daca suntem in deplasare. Ba chiar la drum mai lung i-am pus pampers pt siguranta si cand i-a venit sa faca a vrut sa-l dam jos sa faca la olita. Chiar nu ii mai place in pampers. Il mai folosim doar la somnul de noapte cand mai face un pishu mic pana dimineata iar cand se trezeste fuge repede la olita pt o portie serioasa :).
Ar vrea sa mearga la gradi la copii dar nu cred ca o dau pana in toamna ca mi-e teama de rubeola. Chiar am auzit cazuri in zona si eu nu sunt imunizata asa ca pana nasc prefer sa evit riscul. In rest la mare cautare sunt puzzle-urile si desenele cu Alice in tara minunilor (luna asta, ca luna viitoare schimbam filmul. Cam atat dureaza o pasiune)
Se vede ca nu am mai scris demult ca acum m-am intins ca o placinta.

Va pup si va doresc mult bine voua si puiutilor vostri!


Cami22s+ cu si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Truli-luli transmitem de pe acum salutari baietelului si felicitari Anei pentru ca si-a luat adio de la pampersi.
Buna ziua mamici,

Sa va scriu cite ceva si despre noi. Am terminat nebunia in casa, bucataria arata tare bine acum, e mai mult spatiu. David a venit de acum o saptamina acasa iar maine va pleca iar la tara pentru ca se vede ce bine ii prieste acolo. A venit cu falcute,mai grasut dar nu obez si bronzat. Pe nasuc si pe obrazul drept avea julituri de la o cazatura luata pe cimentul din curte. Acum i-a trecut deja probabil vor mai urma si alte julituri la cit de mult alearga.
Eu am racit trag de mine sa merg la servici de 2 zile si ma bucur ca maine e simbata ca sa pot zace in pat. O sa duc iar dorul copilului meu desi imi propusesem sa nu-l mai las mama mea a tot insistat spunind ca atit ea cit si David se simt mult mai bine la tara. Am acceptat cu conditia ca din 2 in 2 spatamini sa ne vedem adica sa mai vina ei in Bucuresti sau sa merg eu la ei. In toamna va incepe gradinita si nu va mai pleca atit de des de linga mine.
Ma retrag la hirtoagele mele de pe birou nu inainte de a ura tuturor 'Week-end placut !'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Ce liniste e pe aici ! am intrat sa va anunt ca iar am ramas singura acasa, puiul meu a plecat azi de dimineata. I-am condus pina la gara. David avea in buzunarul hainutei o hirtie de 1 ron pe care i-a dat taximetristului vrind sa plateasca astfel cursa. Este obisnuit ca de fiecare data cind merge cu bunica mea la magazin sa isi cumpere prajitura pe care o plateste cu 1 ron si cere restul ( prajitura costa 0.8 lei si i se da rest 2 bomboane). S-a gindit ca e de ajuns 1 ron sa plateasca el cursa de taxi, oricum am un cavaler. Am urcat in tren, i-am spus lui David ca el pleaca cu mamaia la tara iar eu trebuie sa plec l-am intrebat daca o sa fie cuminte si el mi-a raspuns cu 'da'. L-am pupat si m-am ridicat sa plec. S-a agatat brusc de mina mea, a inceput sa plinga, strigind' mami' era disperat pentru faptul ca plecam de linga el, pe mine m-a bufnit plinsul si l-am mai strins odata in brate . Am plecat din gara cu lacrimi siroind pe obrazi, ravasita. Mai tirziu am vorbit cu mama mea la telefon care mi-a spus ca David s-a linisti repede dupa ce am plecat, a si dormit in tren si si-a facut prieteni pe toti cei care erau in vagon.
Am adaugat un album de poze intitulat 'Aprilie 2008' in care am pus poze facute de dimineata inainte de plecare, in noua mea bucatarie. Am sa mai fac alte poze peste doua saptamini cind voi merge cu David la nasi.Vizionare placuta !

Mergi la inceput