Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:

Multumesc frumos Albinutzza pentru raspuns . Uite ca, n-am stiut ca trebuia sa merg a doua zi, ca sa vad ce si cum . Nu mi-a spus nimeni chestia asta... la sfarsitul infatisarii a fost totul cam "evaziv", expeditiv chiar... nici macar nu stiam daca trebuie sa plec sau sa mai stau in sala de judecata... Iar, daca m-am dus la grefiera s-o intreb daca putem pleca... o avocata de acolo s-a uitat asa de urat la mine: "cum adica imi permit eu sa deranjez?!?" ... Ca era gata cu mine... bla-bla-bla...
Si da, a fost ultimul termen (pe 29 mai), judecatoarea spunand ca va lua o hotarare si mi-a pus dosarul deoparte.
Edit - ti-am trimis nr. dosarului si locul de judecata pe PM (no offence to anyone ). Sper ca a ajuns la tine, ca mie nu-mi arata nimic in "outbox" .
Multumesc frumos inca o data ca incerci sa ma ajuti .



"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Offf, ca tare-s cap sec cateodata... mai ales cand ma panichez ! Dupa ce m-am mai linistit, am "googalit" oleaca... si am intrat pe site-ul judecatoriei Iasi... gasindu-mi astfel dosarul...
Acolo, in dreptul datei de 29/05/2008 scrie asa: "la rubrica solutie - Admite cererea. Incredinteaza reclamantei minorul. / la rubrica detalii - Solutionare."
Acum intrebarea mea este: acest "solutionare" = "pronuntarea la condica"? Sau inseamna cu totul altceva?





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

quote:
Originally posted by cryna77


Offf, ca tare-s cap sec cateodata... mai ales cand ma panichez ! Dupa ce m-am mai linistit, am "googalit" oleaca... si am intrat pe site-ul judecatoriei Iasi... gasindu-mi astfel dosarul...
Acolo, in dreptul datei de 29/05/2008 scrie asa: "la rubrica solutie - Admite cererea. Incredinteaza reclamantei minorul. / la rubrica detalii - Solutionare."
Acum intrebarea mea este: acest "solutionare" = "pronuntarea la condica"? Sau inseamna cu totul altceva?




E acelasi lucru! vezi ca ti-am trimis si PM, si vroiam sa-ti dau si adresa unde sa te uiti si tu. deci e ok, copilul iti este tie incredintat



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Multumesc de raspuns Albinutzza . Offf, cum merge PM-ul asta?!? Ca nu pot citi ! Imi arata noi mesaje... dar, cand intru sa citesc... pauza... nu apare nimic. Hmhhh, o sa incerc sa intru mai tarziu... poate reusesc ceva...




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by cryna77


Vazut baiat mare si frumos ... de inscris la concurs de biciclete . Vazut si BB2 . Sa creasca mare, sanatos si frumos in burtica la mami . Felicitari Andre_ea pentru amandoi .

Mai intrati si voi, fetelor!!! Va astept..... .






"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!




Merci!
Am uitat sa mentionez ca Ada e fetita lui Gesi.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.20059+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Scumpa foc papusica lui Gesi . Ea ce mai face? E ok? Transmite-i pupicei de la noi pentru ea si papusica ei Ada .

Fetele hai si voi la o . Asta, daca nu ati baut-o deja , fete harnice ce sunteti.



"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!

Cryna, sar'mana de cafea! Delicioasa! Mii de felicitari pentru decizia obtinuta. Ti-ai luat o piatra de pe inima. Incet, incet sper sa reusesti sa lasi trecutul in urma si sa privesti cu un zambet larg si multa incredere spre viitor.

andre_ea uau, ce baiat mare ai! Fizic, arata mai mare decat ii e varsta. Stiu ca a fost mereu precoce la abilitati motrice, asa ca era de asteptat sa incalece bicicleta mai repede ca alti copii. Transmite-i, te rog, lui Gesi salutarile mele! Eu mai vorbeam intr-un timp cu ea pe messenger, dar nu prea ne-am mai intersectat in ultima vreme. Am vazut si samburelul din burtica, sa creasca mare si sanatos!

acusor imi pare rau ca au fost necesari ochelarii, dar e asa de scump pustiul tau cu ei pe nas! Dulce foc! Din ce ai descris tu, nici mie nu mi se pare ca ar fi varicela ce are Teo. Poate e un soi de alergie la ceva. Sper sa scapi repede de maseaua care te chinuie .

Giana cum e Dani? S-a refacut?

Eu mai am azi de tras cateva ore la servici, apoi incepe concediul! Abia astept sa ajungem la malul marii!



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Laura sa stii ca nu e deloc mare, pare asa din cauza bicicletei imense. Chiar ma uitam ca tu stii exact ce dimensiuni au strumfii. Io nu l-am mai masurat de muuuuult timp. Stiu doar ca are in jur de 14 kg. Da' de statura e mititel.

I-am aratat lui Gesi ce ati scris, si m-a rugat sa va transmit pupici din partea ei. E foarte prinsa cu serviciul. Nici eu nu mai intram in ultima vreme, dar de cand cu sarcina noua, ma trage ata aici.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.20059+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Andreea, nu neaparat ca e innalt, dar si la figura mi se pare mai matur, mai baiat serios, nu mai are nici o trasatura de bebe



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Mersi frumos Laura25 pentru felicitari si pentru incurajari . Eu, momentan, sunt inca cu "beculetele aprinse" . Si, mai mult decat atat, probabil voi ramane, mai mereu, in alerta continua ... Da, am "castigat" o batalie (sau macar 75% din ea), prima... dar, nu ma indoiesc ca, atunci cand va reveni in tara, nu-mi va face probleme tatal copilului ... dupa cum il cunosc eu... hmhhh, hmhhh...
Offf... si cand intru in panica... is cam dusa ... Frate-miu zice ca m-am dilit . O fi si asa... "nervii" astia ai mei isi mai spun si ei cuvantul cateodata ...





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput