Anticonceptionale JEANINE!!

Anticonceptionale JEANINE!! | Autor: bb_yasmi

Link direct la acest mesaj

fetelor care folositi Jeanine, au avut efecte adverse la inceput???
eu sunt la prima folie, si am o slaba sangerare (ziua 8). ati patit asa???

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dumitrulaura spune:

La mine a avut efecte adverse in sensul ca aveam greturi , dureri de cap si m-am procopsit si cu o dereglare hormonala destul de urata. Am renuntat la ele si mi-am revenit.(dar nu peste noapte; mi-a luat ceva timp)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

La orice contraceptiv oral reactiile adeverse usoare gen sangerari, dureri de cap, greata sunt permise in primele trei luni de utilizare (primele trei folii). Daca se repeta dupa perioada asta inseamna nu sunt bune pt tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzushk spune:

asa cum zicea lolita, poate provoca dureri, greturi, sangerari, schimbari de stare; toate sunt trecute pe prospect. totodata fiecare organism reactioneaza diferit la diferite anticonceptionale. stiu ca trebuie sa te ingrijorez cand reactile adverse sunt diareea sau voma. cel mai bine, te consulti cu medicul tau ginecolog daca esti ingrijorata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

va multumesc de raspunsuri. stiu si eu ce scrie pe prospect.... intrebam daca a mai patit careva asa.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Eu am incercat Jeanine acum cativa ani dar am renuntat imediat pentru ca imi provocau greata si ma simteam balonata.Acum folosesc Logest dar,pana sa ajung la asta,am incercat mai multe.Cred ca depinde de tabloul hormonal al fiecareia..unele anticonceptionale le acceptam mai bine,altele nu,chiar daca ne sunt recomandate ca potrivite in urma analizelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tierry spune:

quote:
Originally posted by dumitrulaura

La mine a avut efecte adverse in sensul ca aveam greturi , dureri de cap si m-am procopsit si cu o dereglare hormonala destul de urata. Am renuntat la ele si mi-am revenit.(dar nu peste noapte; mi-a luat ceva timp)



In cat timp ti-ai revenit? Si eu m-am procopsit cu o dereglare hormonala nasoala dupa un tratament cu Diane si desi am 3 ani acusi de cand nu mai iau, tot nu am revenit la normal (testosteronul e acum crescut desi inainte era in limite normale).

Mersi.

Mergi la inceput