Ondulator... help

Ondulator... help | Autor: alex_ioanid

Link direct la acest mesaj

Buna, fetelor!
am si eu o problema: as dori sa imi cumpar un ondulator de par, insa mi-e frica sa nu-mi arda parul... nu vreau sa-l folosesc foarte des, doar de 4-5 ori pe luna... as dori sa va cer sfaturi, despre ce anume imi recomandati, daca folositi, cum actioneaza asupra parului... chestii din astea... am folosit si bigudiuri, insa parul meu este prea "incapatant" si in maxim o ora se desface. fixativ nu-i pun, ce-i drept, pentru ca este sensibil si nu-i place...
multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Pai daca nu folosesti fixativ, degeaba folosesti bigudiuri sau ondulator. Buclele nu rezista fara fixativ.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

aveam si eu probl asta acum cateva luni. iam luat unul de la babyliss, mediu, se incalzeste foarte repede, pret ieftin cred. si la mine buclele nu statea nici daca puneam ciment, singurul lucru care le facea sa stea crete era lotiunea heat protective pe care o puneam sa nu-l ard, chiar daca este ceramic. Putin fixativ la final si gata.aveam bucle pt 2-3 zile.

cum m-am tuns si nul mai buclez numai il intorc un pic

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sarasvati spune:

Eu am un Philips si sunt multumita, in 10-15 minute ii dau parului o forma si rezista mai mult decat cu bigudiurile. Nu-l folosesc insa prea des fiindca usuca parul si parca totusi imi place mai mult cum se aranjeaza parul pe bigudiuri. Cand folosesc bigudiuri, coafura rezista mai bine daca ma dau intai cu spuma si la sfarsit cu fixativ. Si eu aveam mari retineri fata de produsele pentru coafat, dar daca nu exagerezi n-ar trebui sa ai probleme. Acum vreau sa-mi cumpar bigudiuri electrice, cu care am inteles ca e suficient sa stai 15-20 de minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Si eu tot Philips am,Philips Geo(nu stiu cum)Salon.Intinde parul,il onduleaza in vreo 6 feluri si nu mai stiu ce face.Orice marca te decizi sa iei,e important sa aiba placa de ceramica,este foarte putin agresiva pentru par.

Mergi la inceput