Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Am vazut ca sa discutat pe aici de care iaurt e mai bun pt bebei. Am o prietena care ii face acasa iaurt si e foarte multumita, daca nu are timp sa-l pregateasca ii cumpara Campina (i l-a recomandat dr.). O sa incerc si eu cand vom incepe cu iaurtel sa vad daca ma pricep, adevarul e ca iaurt nu facusem pana acum.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Valentina, sanatate puilor.

Greyeras, suna egoist dar e firesc. Eu zic ca decat o mama stresata si obosita, mai bine o mamica relaxata si cateva ore cu bunica.

Carpatina, abia am primit camera de imprumut, inca nu am montat-o. Maine e ziua cea mare. Te tin la curent.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Asa e Roxana, dar zic unili guri rele ca daca am vrut copil sa ma chinui cu el.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mamici, cine stie cum il tre pe ghighi pe pasaport ? sa dau o fuga la bulgari in w/d dupa biscuti .

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Eu habar n-am Papanash, poate te ajuta fetele. Ia si tu mai multi, mai da si la altii.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Asa e Roxana, dar zic unili guri rele ca daca am vrut copil sa ma chinui cu el.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)



Gurile sunt rautacioase. In primul rand un copil nu e un chin, e o bucurie. Presupune desigur si unele sacrificii, insa zic eu ca merita. Asta nu inseamna totusi ca timpul tau liber e de acum blocat si ca nu mai poti face nimic pentru tine, e o chestie de echilibru, asa cum trebuie echilibru si intre slujba si familie.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by greyeras

Roxana ce bine de tine ca iesi si socializezi, eu nici nu stiu de cand nu am mai iesit undeva fara fata si sot, sa fiu doar eu. Simt o mare nevoie sa ies macar acolo o ora sa fie doar pt mine. Suna tare egoist dar sunt super, super stresata.
Am fost luni la dr si a mers si sotul sa ma duca la Medicover Plevnei ca tocmai acolo face dr meu consultatii si cu asta mica dupa noi normal ca nu plecam fara ea nicaieri si ei au ramas in masina sa ma astepte. In cabinet ma suna al meu in disperare, cand am ajuns la masina urla fata mea cat o tineau plamanii, cu sughituri, al meu plin de draci ca nu mai ieseam odata si uite asa viata mea. Nu stiu ce sa fac copilul asta nu sta fara mine nici o jumatate de ora, iar al meu intra in panica atunci cand ramane cu ea. Si culmea cum am luat-o in brate s-a cuibarit si a adormit imediat asa in suspine de imi venea sa-i dau lu' al meu cu ceva in cap.
Mai in gluma mai in serios i-am zis ca-i las singuri si ma duc unde vad cu ochii ca nu mai pot, innebunesc.


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)



exact asa patesc si eu. nici la dus nu am liniste daca nu doarme puiul, ca vine dupa mine sa ma-ntrebe daca nu cumva ii e foame sau somn.Niciodata n-a facut vreun bibe sau nu l-a adormit, parca ii e frica sa nu faca vreo prostie. pe mine de cele mai multe ori ma distreaza cand il vad asa neajutorat ( sotu ! )


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Papanash idem. Oricum nu face nimic fara mine in privinta copilului.
Cand am incercat sa-l invat sa schimbe scutecul sau sa-i faca biberonul mi-a zis ca ce am de gand sa plec de acasa.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Degeaba se dau mari si tari ca fara noi nu fac nimic.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Ma duc la papusica mea, cere rasfat, sa o pupicesc putin ca tare mi draga.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput