Colectia de toamna-iarna 2005 (189)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Salut fetele!

Despre noi nimic de bine....deocamdata suntem puse in fata unui lucru foarte urat si anume divortul...probabil ca asta se va intampla in viitor, domnu' e foarte grabit din cate vad...cu toate ca e pe departe de a fi convins ca e o decizie cu adevarat buna, asta lasa sa se vada Asa ca va rog sa ma intelegeti daca nu voi mai da pe aici o perioada...trebuie sa-mi rezolv niste probleme.

Am si vesti bune insa, din pacate nu ne bucura asa cum ar trebui sa ne bucure....am terminat casa, maine vin canapelele si sapt viitoare mobila, azi am luat si perdelele...pacat ca insa nu ne vom bucura impreuna de ele...asta ma doare cel mai mult

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Inuta, ma bucur din suflet pt. tine. Grozava veste ne-ai mai dat. E miscacios bebe?

Maria, sa-ti revii repede ca sa poti avea grija de noua minune din viata ta.

Tania, Anda, succes in campaniile voastre.

Cristina, Ioana, a iesit frumos tabloul de 2 anisori. Cum altfel, ca doar avem copii grozavi.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

vorbesc azi despre ce m-a ars pe mine de dimineata pana acum si probabil si maine: am vorbit de 2 ori cu un coleg care este asistent de drept penal la facultatea de drept, de cca 10 ori cu mama lui sergiu, o data cu nenorocitul de director de la electrica care a legumizat copilul si de cate 2 ori cu 2 ziariste de la sibianul si de la Monitorul de sibiu, parca asa ii zice. am incarcat mobilul de 2 ori azi. Concluziile sunt de rahat in mare parte.
- d-nul Blagu, aka nenorocitul, pe care l-am sunat sa-l sensibilizez putin si sa-i spun ca sunt prietena cu mama si nasa copilului si voi implica presa daca continua cu aceeasi atitudine de nepasare fata de copilul care este o leguma, care e intubat peste tot si vomita substantele pe el cand i se scot diverse tuburi, curg drenele din el si se uita in gol, mi-a zis ca habar n-am cat se ocupa el ca vb cu medici de la bagtazar (n-a vorbit, am verificat), acum vine la bucuresti(dimineata se intampla conversatia, a venit a stat 5 minute si la insistentele mele i-a dat mamei 500 roni, primii bani pe care i-a dat vreodata, in conditiile in care numai un antibiotic costa 8 milioane si nu tine vesnic), este complet nevinovat si ce responsabilitate are el sa-i dea mamei bani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! asta a fost tare, mi-au trebuit toate fortele de abtinere din lume sa nu-l f. de mama si tata.
- mama lui sergiu nu mai are unde sa stea in bucuresti, statea la o cunostiinta, nenorocitul nici nu vrea sa auda sa plateasca vreo cazare si spitalul nu vrea sa-i permita sa innopteze acolo!!!!!!!! si vorbim de un copil care este ca o leguma, nu are doar scarlatina sau rosu in gat
-ziarista de la Monitorul , care a declarat intr-iun articol anterior ca mama lui sergiu e multumita ca nenorocitul de Blagu o sustine, ceea ce este neadevarat, femeia nu a declarat asa ceva, mi-a recunoscut la tel, imi pare rau ca n-am prins s-o inregistrez ca Blagu a ajuns la sefii ei si nu poate publica faptul ca el nu se ocupa de copil si oricum la ce trebuie bani? medicii din bucuresti cer spaga cumva? cat? am repezit-o ca nu cere nimeni, niciun doctor doar ca sunt cheltuieli in spital. probabiul Monitorul va continua publicarea unor articole de kkt, platite de Blagu!
- cealalta ziarista, de la sibianul, a fost mult mai ok, a zis ca o va suna personal pe mama lui sergiu ca sa verifice sursa si daca ce-am spus e corect, va face un amplu material.
- tot cea din urma mi-a declarat ca atunci cand s-a interesat ultima oara la politie de acest caz, politia i-a spus ca nu mai avea viteza nelegala nenorocitul, desi la inceputul dosarului martorii au consemnat 80km/h in oras, iar altii 100/h. au disparut declaratiile!!!!!!!!!!!!!! deci daca ce spune ziarista este adevarat inseamna ca plateste si acolo individul
- mama lui sergiu mi-a zis ca salvarea a chemat-o o terta persoana, el s-a dat jos din masina dupa ccident si a inceput sa sune la politie si la relatiile personale. nu a sunat salvarea.
- colegul meu penalist, dupa ce i-am povestit speta, mi-a spus ca probabil procurorul, la concluziile puuse de politie in urma anchetei, va da "neinceperea urmaririi penale" deoarece culpa a fost exclusiva a victimei, "sarind in fata masinii care circula regulamentar, nefiind pe trecere de pietoni", caz in care nu se incepe desigur niciun proces si se exclude atunci si posibilitatea constituirii de parte civila in proces, pentru daune
- dupa cum spunea colegul meu care mni-a aratat pe geamul biroului: "vezi matizul ala verde care sta la stop?". il vad, i-am zis. "ei bine, io iti zic ca are 60km/h acum. contrazice-ma!" pai nu vezi, bla, bla....ATI INTELES CUM SE REZOLVA TREBURILE?
- deci el "isi rezolva" treburile, se da neinceperea urmaririi penale, femeia nu poate lua niciun ban, el isi continua viata si ea ramane cu un copil intubat pe viata probabil.
o sa insist maine la ziarele neplatite de Blagu, dar nu sunt decat 4 ziare in tot sibiul...
nu stiu ce sa mai fac, nu stiu cum se poate rezolva problema cazarii femeii, decat cu presiunea media, ori media e cum e. dar asta e singura sansa sa se intample ceva pozitiv. asta ar fi culmea, sa mai ramana si singur in spital copilul, la mana a 2 asistente.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

DACA VRETI SA AJUTATI CU CEVA, MERGETI LA SPITALUL BAGTAZAR CU BANANE SI IAURT, MAMA LUI ZICE CA I-AU DAT VOIE MEDICII SA-I DEA IAURT SI BANANE CAND MAI SCOT PESTE ZI DIN TUBURI. DE ASEMENEA, PUTETI SA-I DUCETI SI EI CATE CEVA, NU CRED CA-I PRISOSESTE, E CAM AMARATA. PE COPIL IL CHEAMA CRETU SERGIU. DACA VRETI.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Iar am pierdut un mesaj kilometric.

PROPUNERE: banutii donati sa mearga spre Sergiu, hainutele, jucariile si celelalte bunuri materiale donate sa mearga spre destinatia initiala.

Banii nu sunt prea multi, dar pot acoperi necesitati imediate, lucrusoarele sunt multe si pot acoperi mult mai mult.

Voi decideti!

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata.

am ramas fara grai Anda. nu-mi vine sa cred ca se intampla asa ceva. ok, de acord ca a trecut prin loc nepermis dar cu siguranta el nu avea viteza legala. nicaieri nu se circula cu viteza legala.

eu o sa iau astazi legatura cu mama lui Sergiu (cum o cheama?) si poate azi sau maine ma intalnesc cu ea sa-i dau macar niste banuti. (putini ca-s inghesuita).

Anda, spitalul este cel de pe soseaua Berceni, da?


MADAU imi pare sincer rau ca se ajunge la divort. dar parerea mea este ca el spune doar asa...ca nu-i convins de decizia pe care a luat-o. ca este un pas major si urias pe care nu-l faci decat daca esti 100% sigur ca-i cel bun.
dar, cunosc si cupluri care dupa ce au divortat s-au "unit" la loc.

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

ANDA, de cand am citit articolul mirosea a denaturare, care a fost, ulterior, confirmata de mama lui Sergiu. M-am intristat rau cand am aflat ieri ca a facut si pmeunonie si ca a a varsat ce mancase!

Cum martorii oculari, asa e, exista 2 martori oculari, care au declarat vitezele pe care le-ai scris si tu, UNUL DINTRE EI A SUNAT LA SALVARE! Sa va spun despre Sibiu...e un orasel in care relatiile sunt totul, nu va ganditi la relatiile neaparat "cumparate"...cei care locuiesc de multi ani aici si au peste 45-50 ani, vin - in mare parte - din satele/comunele din jur...au ajuns sa se cunoasca foarte bine astfel incat la nivel de conduceri de diverse institutii, e o mare clica care se stie si se ajuta, uneori indiferent de culoarea politica. Ce sa spun mai mult, puteti deduce singure... De aceea nici nu stiu daca un scandal local ar afecta cu ceva in bine mersul lucrurilor. E mai mult decat nimic, poate totusi agita putin apele si...constiintele unora. Sau poate ca nu-i va face decat sa se intrebe "cine e si copilul asta, AL CUI e, de trebuie sa ne batem noi capul cu el?". Ca, va garantez, daca era vreo bezaidea locala lovita de un nenorocit fara functie si relatii...ala ar fi infundat puscaria, fara doar si poate, indiferent de contextul accidentului.

Ma gandesc ca poate ii trimitem linkul la discutiile noastre si o contactam pe Elena Vavilov de la proTV, cea care s-a implicat si in scandalul cu LaRedoute. Madau, mai ai mailul ei sau nr. de telefon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Neatza colectie...

Exact de asta ma temeam in cazul lui Sergiu. Nenorocitul...daca nu are constiinta (si se pare ca nu are) nu prea avem sorti de izbanda pecale legala.
Anda esti fenomenala, bravo pt implicare si am si eu o idee: Daca implicam televiziunea??? Protv-ul de ex??? Poate se sensibilizeaza si baga mana in buzunar...sau daca nu, macar devine caz public si se fac sigur rost de bani.Poate chiat tv sa ajute cu ceva. Si oricum....sa se vada cum se rezolva problemele oamenilor mai nevoiasi la noi in tzara.
E o idee.

Eu nu am anuntat nik pt donat...pt ca hainute nu am de dat avand in vedere ca tot ce am e deja triat si pastrat pt bb2, Jucarii...tot ce era de dat ... dar ceva bani as da cu placere. Nu multi ca nu am asa multi...dar 100-150 ron as dona si eu.

Si..sunt de acord sa dam banutii lui Sergiu pt ca se pare ca el are mare nevoie de ei!

Madau...imi pare nespus de rau...dar daca imi permiti un sfat...poate ca ar tb sa olasi mai moale...adica sa ii lasi mai mult spatiu, sa te faci mai nepasatoare si chiar sa ii spui ca te-ai saturat sa lupti singura pt salvarea casniciei si relatiei dintre voi. Sa se gandeasca bine si cand va fi sigur ce vrea sa faca cu viata lui, si daca va include si pe voi sau nu...sa-ti dea de veste. Poate asa....se gandeste si cine stie ce decizie va lua. Oricum cred ca tu ai facut tot ce iti sta in putinta pt relatia voastra asa ca....oricum mai rau decat divortul nu se poate. Te pop si scuze ca am indraznit sa-ti dau un sfat...

Eu am fost la echo ieri, Bb e ok, maricel...adica are 2.500 kg la 32.5 saptamani...deci e marisor. Singura pb. ar fi placenta care e un pic cam maturata si parca orificiul intern era un pic intredeschis....dar nu era sigura de aspectul asta.

Ina te inteleg perfect...ca si eu sunt in aceeasi situatie, adica fac totul cu viteza melcului...si stiu cum e. Inca mai am de despachetat o droaie...dar...e timp si pt asta.



Diana 32+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Vaaai sarmanul copilas.Hai sa stringem niste bani pentru el.Daca voi hotariti trimit si eu.Doar sa imi dea cineva un nr de cont.Anda?

Mada imi pare rau.Dar parca tot nu cred ca se va intimpla un divort.

Spuneti-mi ce naiba se da copilului intr-o raceala incipienta.Azi noapte n-a dormit mai deloc .I s-a infundato-curs nasul si a plins f mult.Febra n-are.Acum stranuta din 10 in 10 min si ii curge nasul.Pleaaase.N-as vrea sa se agraveze ca noi facem variante nasoale.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Leea ii poti da oscilo, si pt stranut si nas curgator la noi a mers ff bine ZYRTEC cate 5 picaturi de 2 ori pe zi. si cred ca-i mai poti da si niste panadol macar o data pe zi.

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput