Colectia de toamna-iarna 2005 (189)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Gandacico, asa e, imi pare tare rau ca nu am ligatura! Desi aveam o stare grava, cezariana a fost de urgenta, cica le-a luat pe nepregatite pe asistoante. Nu ca nu si-au facut ele treaba cum trebuie, sa fi pregatit toate hirtiile din timp. Si acum tot eu/noi trag/em.

Ina, mult succes si intr-adevar, fa ligatura in timpul cezarienei, ca e pacat sa scapi trenul asta.







Ne votati si pe noi?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=28" target="_blank">Raluca cu "ochi de copil 1", frumoasa cu privirea spre viitor.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">Deiu - baiat mare, la absolvirea clasei I

Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Oooff,eu chiar n-am citit postarea aceea Tania si chiar si acum,din pacate,nu pot decit sa pling de mila micutzului ori sa-i gindesc tot binele de pe lumea asta,care acu inseamna sanatate.Iar tu esti o scumpa pina si pentru ca te-ai suparat din cauza lipsei de reactie.Inseamna ca-ti pasa adinc.Cum sta Che cu germana?
Ina, Angel e doar nume de fata?Si-apoi daca ii pui Edward ii zici Edi,nu Ed,ca sa nu fie head.Christian iar imi place.Rori,da nu stiu cum se scrie in engleza.David,ca doar deh si fii-miu il are.
Sanatate pt Sarah,Simon,Titi,Nic
Maria de-ie Domnu' tot ce are mai bun pentru Alexandra.Si pt voi toti!

Mamici de constipati.Ascultati la mine,mamica sefa din breasla.Pe stomacul gol Activia cu 2-3 linguritze de taritze de grau.Si ceai de sena-O lingurita la o cana de apa,+ musetel +ceva bun la gust (io pun un plic de ceai de fructe)indulcit cu miere.Iar in supe musai adaugat brocolli sau mazare sau pastai sau linte sau dovlecel.Io am dovedit in acest fel constipatia.Si formula in loc de lapte de vaca.Nu-i chiar mare bataie de cap si merge de vreo luna f bine.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Simina si io am pus poze de-ale lui T.Da n-am dibuit cum anume se voteaza.Biat mare,intr-adevar Deiu tau...

Ina mamica aceea a mostenit "situatia materiala" in care se afla.Acolo a stat cu tot cu parinti.Au murit,a ramas ea.S-a maritat,a facut 4 copii,iar barba-su era un betiv si un bataus.Asa ca nu s-a suparat ca a parasit-o,ca macar a scapat de o gura in plus si de o ploaie de palme si injuraturi.El nu lucra decit zilier.Ea nici atit...cu 4 copii...de unde.Dar e focar de infectie acolo.N-am putut intra in incaperea aia.Pe T l-am tinut in fata usii sa nu cumva sa-l pricopsesc cu ceva.Ma gindeam ca poate daca ar fi ceva mai curat...da stiu si io...parca nu-mi vine sa judec.
Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Alexandra, bine ai venit pe lume!! Maria, refacere rapida!

Cuscra, multa sanatate Simonelului, m-am intristat cand ai zis ca in a 4-a zi e la fel de rau ca-n prima. Pupici dulci de la Rianna!

Sanatate si celorlalti bolnaviori.

Multumim de aprecieri, ma bucur ca v-au placut pozele noastre. Fetita cu tricouas verde e verisoara de-a doua cu Rianna, dar seamana atat de bine incat toata lumea isi da seama ca sunt rude. Si Ina, da, cea cu plovar galben e verisoara ei primara. Madutza, Rianna are cred cam 1 metru acum, e inaltuta bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza fetele...

Despre "constipatia" lui Stefan....va spun ca suntem pe drumul cel bun in sensul ca ieri a facut de bunavoie si fara munci de lamurire si azi a facut chiar incantat de prestatie in pampers. Asta a presupus ridicat monstru de 16 kg in cada pt a fi splat...dar m-a ajutat si el si nu am ridicat decat un pic. Sper sa nu patesc nik cu cerclajul.

Cu tusea...e mai rar si parca a rupt un pic...parca nu mai e seaca. Dimineata tuseste mai des...in rest...doar la smiorcaeli il apuca. Iii dau sirop pt ca ceaiuri si alte alea e imposibil. Nu ii plac si basta. Isi face scarba singurel.

Gata ca....m-am intins!!



Diana 32+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

quote:
Originally posted by anda77

ACTIUNE UMANITARA DE PASTE PENTRU COPIII DE LA VALEA PLOPULUI:

XANDRA: scuza-ma xandra, am sarit postarea ta, de-aia te uitasem, nu stiu unde se afla, te rog mai zi o data ce iau de la tine


anda, eu sunt de vina ca n-am dat mai multe detalii... am vorbit noi la telefon, n-am postat nicaieri, de-asta m-ai sarit... deci: jucarii, hainute, 100 ron (din care 40 de la my boss - atat am reusit sa strang de la serviciu)...

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata fetele.

TANIA deci este destul de rau baietelul . eu incerc sa ajung maine dupa-amiaza la spital.
in rest...cu doctori nu pot ajuta, dar cate ceva de mancare, sau de divertisment pt baietel.
sper ca este treaz, constient, nu?

DORDIA a luat-o Vlad pe urmele lui Stefan cu kk. ieri a facut in pantaloni, tipa au au au si nu vroia pe olita.
dar, a facut molicel si fara scremete, dar saracutu ii este frica ca-l doare


gata, ca trebuie sa pun CUCACA. adica baby macdonald cu cucurigu

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

fetelor...eu nu ma pot loga pe Dc. imi spune ca m-am logat cu succes si cand vreau sa intru inapoi pe forum sau la mesaje privite, apar ca delogata.

MIRI incer c sa citesc mesajul

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Anda am dat sfoara in tara si la birou in legatura cu actiunea noastra si cativa colegi mi-au promis ca vor participa cu jucarii, haine si bani. Eu incerc sa strang pana la sfarsitul saptamanii si iti dau un semn cand sunt gata cu toate, si cu ale mele si cu ale lor.
Lavi mie mi-a spus o farmacista de aerosoli cu bronhodilatatoare si cu ceva mucolitic, dar de asemena mi-a spus ca substanta nu se mai fabrica/gaseste in Romania. Dupa aerosoli si in timpul lor Titi era rau, tusea mult mai rau si avea si o stare proasta, si mai mult decat atat, daca tusea era productiva inainte de aerosoli dupa a devenit uscata, latratoare si mult mai puternica. Nu am inteles de ce si nici doctorul nu a stiut sa imi explice. Asa ca am oprit aerosolii, am vb cu o ORL-ista si am schimbat siropul de tuse. De ieri tusea a redevenit productiva, starea e mult mai buna si tuseste mult mai rar, doar ziua, noaptea e ok, fara tuse. Eu zic ca e spre bine. Un lucru a iesit bun din toto week-endul de cosmar si anume ca lui Titi nu ii mai e asa teama de doctori si consultul medical, chiar aseara ma intreba daca nu mai mergeme la "domnul doctol". Deci tot raul e spre bine.
Vecina Noki cum e Sarah? Sunteti ok ati dormit azi-noapte?
Mihaela


album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Joy imi pare rau sa aud despreprobleme cu Vlad...dar..cu povesti si vb buna am reusit sa il fac sa nu-i mai fie frica...desi la inceput au fost inutile povestile. M-am hotarat la una si tot am repetat-o pana a invatat-o copilul si a vazut ca am dreptate si acuma face...si apoi ii facem pa lui kk la wc si lui pipi, si ii trimitem la parintii lor care ii asteapta...etc.

Bafta si tinem pumnii sanu dureze mult perioada asta.



Diana 32+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput