Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

La urechiuse ii dadeam de 2 ori pe zi cu alcool sanitar dupa ce ma spalam bine pe maini.
poti sa treci la urmatorul numar numai ca trebuie sa fii atenta si sa il prinzi bine.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!
Lala, imi pare rau; probabil cu biberonul poate respira mai usor decat atunci cand trage la san (spui ca nasucul este infundat), este si cu efort mai mic.
Georgiana,noua ne-a dat dr. nostra unguent Kanamicina sulfat 1% (unguent oftalmologic)- nu am folosit decat de vreo 3 ori, a fost f. bine
Gianina,vitaminele din morcov sunt bune pt. mai multe probleme; numai vezi cat mananci, sa nu se coloreze varful nasului (evident, glumesc, se intampla insa la multi bebelusi-dar este un proces reversibil)
Anca,ce bine ca ai recuperat netu'! cum merge diversificarea la voi (am inteles ca ati inceput)?

plange sa o iau in brate, plec si la calcat ! va pupam!!!

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Buna dimineata!azi simt ca voi avea o zi super....Sper sa nu ma insele intuitia,sper sa aveti si voi la fel

Copil plangacios la ora mesei?...am si eu...ea izbucneste in plans cand e foarte obosita,ii e foarte somn;nici eu nu stiam pana nu demult si insistam cu papa dar acum stiu sa nu-i mai bag bibe in gura,ca vrea suzeta(ca eu asteptam sa se calmeze si incercam cu lapticu din nou,lua 2 guri si se punea pa urlat;concluzie:ea vroia sa suga dar sa nu-i vina lapte)
asa ca daca din 180ml nu bea decat 100sa zicem si plange ii dau suzeta ,adoarme pt 30 min-40 dupa care se trezeste ,tremina portia si din nou la somn
La copii care nu fol suzeta ,nu stiu...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:


Cami, spor la calcat..si pe mine ma asteapta un munte imens..tot aman

Geo, noi la fel tot cu Kanamicina am dat la urechiuse si nu am avut nicio problema!



Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

pai fetelor ,nu mai cumparati haine care trebuiesc calcate!Eu nu suport sa calc asa ca de fiecare data cand imi cumpar ceva am in vedere acst aspect

Camasile sotuluile duc la calcat,de spalat le spal acas,le duc doar la calcatcate 6-7 camasi odata deci 1 saptamna problema -i rezolvata

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Georgiana,cum a spus si Anca,important este sa se stranga bine pe picioruse si sa il inchizi bine sus-sa nu iasa kk.Nu trebuie respectat strict-strict intervalul de greutate, la aceeasi greutate unii copilasi sunt mai lu ngi dar mai slabuti,altii mai scunzi dar mai "bulanosi" .
Eu am cumparat ieri Libero nr. 4 (bine,noi suntem mai mari cu aproape 2 luni,avem peste 7 kg).Ii sunt buni si nr. 3,dar mai stransi)
La Libero nr. 3 sunt rec. pt 5-8 kg, nr. 4 pt. 7-14 kg

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

la Ana i-am facur gaurile in maternitate si nu i-amdat cu nimic,nu a avut nici un fel de problema ,in 2-3 zile era vindecata

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Bianca,si eu simt la fel,cred ca suntem in ton cu vremea de afara

eu mi-am format un obicei de care nu pot scapa,desi nu-mi place:calc pana si sosetutele copiilor,pijamalele noastre (numai lenjeria noastra intima "scapa".este ciudat,dar nu pot scapa de el...ce-si face omul cu mana lui se numeste...

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Acum am citi

dozatoare de lapte praf se gases de la mani multe firme,sunt f practice in deplasari,eu am de la avent cu 3 compartimente,cautati pe net...le recomand

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Anacami,n-as putea sa fac asta!S-a mai intamplat ca am uitat sa luam camasile de la calcat,dar si atuci sotul isi calca camasadesi a fost baiatul mamei acum ca s-a insurat lucrurile s-au schimbat pt.el...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput