Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

offf....nu mai rezist,m-a capiat copilul asta
acum 1 ora ii fac bibe 130ml,papa 110ml apoi nu mai vrea..imi da peste mana isi scoate singur bibe din gura...gata semn ca este satul si nu vrea sa mai pape;mai incerc o data...nu vrea,renunt;
dupa 10 min. incepe sa se smiorcaie rau,il iau in brate...incerc sa-l linistesc...nimik,el se smiorcaie,se agita in continuare;mai stau 15 min-20min,ii fac un alt bibe de 100ml,il rade pe tot printre reprize de plans si adoarme in sfarsit.
ma confrunt cu situatia asta de cateva seri si nush ce sa fac;
nu inteleg...de ce nu papa de la bun inceput tot,de ce plange de foame dc tot el imi da de inteles ca s-a saturat?
voi ati patit asa ceva?

aaaaa...si peste max 1 ora ma astept la o noua repriza de genul acesta


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

BB...stiam eu ca esti o scumpa! Multumesc de raspuns. Abia astept sa incep si eu cu papica, sunt curiaoasa daca o sa manance!
Ank si a mea face fite din astea, numai ca la tzatzi si nu stiu exact cat mananca. Mai au si ei toane. Se satura pe moment si apoi li se face fomica din nou. Sau poate vreu puseu de crestere si vrea mmai mult. Dar din cate spui puiul tau papa destul de bine.
Victo...eu nu mai zic nimik, ca am mai zis..eu n-as trezi copilu din somn.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

gata..22, 30..copil culcat

creem, eu stiu cat mananca la san pt ca il cantaresc si inainte si dupa.pai da..nu l/am trezit nici eu decat dupa 4 ore de somn...

amy, asa mi/a facut al meu figuri 2 saptamani...m/a capiat..si plangea..nici nu manca..groaznic..

pt mamicile care alapteaza..fetelor sa stiti ca eu am testat si parca mi s/a imbunatatit productia de laptic...acu seara spre ex, nici nu i/am mai dat completare.si nici dimineata nu ii dau, ca am eu lapte din belsug.

la mine a functionat ceai din chimion, fenicul si anason.am cumparat seminte separat..si pun cate o lingurita din fiecare,pt o cana de ceai.pupici lui pufu..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Zilele astea am citit pe net ca si morcovul crud stimuleaza lactatia. Asa ca...la rontait cu noi.

Amy,e normal ceea ce se intampla cu Iustin.Seara se elibereaza si ei de stresul acumulat peste zi.Acus trece!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

amy si ale mele fac asa, nu suplimente chiar asa de mari... dar daca le dau la 20 de minute dupa masa.. satule foc, tot mai papa.

Eu am alta problema, nu mananca de grija bagatului pumnului in gurita, cu Ana e catastrofal, nu stiu ce sa-i mai fac. Vreau sa ajung la cereale si sa pape cu lingurita.

sunt reduceri mari si de 70% la Premaman.

aseara le-am cantarit, 5.100 gr. amandoua, ca doar sunt gemene, au pus 100 gr. in 6 zile... cum vi se pare? Ca eu sunt inca cu sechele din cauza greutatii si a lipsei poftei de mancare.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

vad ca sunt singurica

stiti pe undeva tarc mare?
alta ? : trebuie sa schimb saculetele de somn, azi am cautat si am gasit doar imense... de 6 luni la 3 ani. aveti idee unde gasesc mai mici?


somnic usor



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Multumesc fetelor pt.raspunsuri;

nici bine nu apucasem sa trimit msj anterior caci se trezeste bb(dormise cca 25min)si iar se pune pe plans;i-am facut laptic si a papat iar 100ml;deci...in decurs de 2ore a papat 310ml (doamne fereste,sa nu se inteleaga ca ma plang ca papa mult...e vb doar ca papa in transe si eu stiam ca treb sa treaca o anumita per.de timp intre mese,ca sa poata digera ce a papat);
acum urmat. masa e la 01:00 (bine ca papa in somn si nu plange)


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Pussi, mie mi se pare foarte bine. Noi de trei saptamani am cam stagnat, dar are o energie ceva de speriat!! E intr-o miscare continua. Mereu se suceste dupa jucarii, cutii, culori... asta seara s-a jucat aproape 2 ore in spatiul de joaca! Mi s-a parut enorm. Apoi a papat si a adormit. In 20-30 min s-a trezit ca noua, a mai stat la san vreo jumatate de ora si a adormit definitv.
Adina, in ce a constat schimbarea legii? Trebuie sa mearga de la 6 ani acum la scoala inteleg, nu? Inscrierile se fac asa devreme? Cu un an inainte?
Imi inchipui ca numai asta iti lipsea. Sper sa gasesti ce vrei si sa aveti noroc!
Jasmin, tu povesteai zilele trecute ca ii canti lui Lucas cand plange prin magazin. Astazi am patit si eu la fel. A plans Maria la fiecare plimbare, mai mult de jumatate din timp, asa ca am sfarsit impingand carutul cu o mana si cu cealalta tinand-o pe ea in brate si cantandu-i la ureche. Asta a linistit-o cel mai bine. La noi pampersul plin e un motiv mare de suparare. Abia astept sa vina vara sa o pot schimba si pe afara. Cred ca nu-i nepotrivit, nu?
Sper ca nu mai esti suparata, esti tare sufletista si ai intotdeauna cele mai bune intentii. Ca si Adina de altfel.
Daca voi nu mai scrieti nu o sa mai scriu nici eu, dar mie nu o sa-mi simta nimeni lipsa.

Pupam si Iasminicile sa revina la ganduri mai bune, doar suntem o familie, nu? :)


Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Eu am alta problema, nu mananca de grija bagatului pumnului in gurita, cu Ana e catastrofal, nu stiu ce sa-i mai fac. Vreau sa ajung la cereale si sa pape cu lingurita.



si noi patim acelasi lucru...mie mi-a prins mana si a dus-o la guritza(l-am lasat sa vad ce face)....a studiat-o si apoi a inceput sa-mi roada degetele cu toata forta;eu i-am dat si inel gingival dar tot la manutze revine...(cred ca sunt mai gustoase)


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Pussi, mai sus ma refeream la greutate. :)

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput