Strumfi de iulie-august 2007 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Buna mamici de puiutzi dulci (adik toate mamicile),

incep prin a va spune cu intarziere un "la multi ani" pentru data de 8 martie. Din pacate pentru mine ziua a fost groaznica si nu a putut sa ma imbuneze nici macar zambetul si ganguritul lui Tudorash. Cred ca m-a ajuns oboseala din urma si, ca urmare, sambata incepand cu ora pranzului am tras o repriza de lesin, urmata de ameteli, dureri de cap, alt lesin si asa mai departe. Asa ca am expulzat de acasa sotz si copchil (i-am trimis la mama) si am dormit vreo 6 ore legate. Oauu, de cand nu am mai avut privilegiul asta! Seara am plecat si eu in recuperarea barbatilor din familia mea (sotz si bebe) si am mai tras si la mama o repriza de somn. Fetelor, se pare ca nu e asa usor cum mi se parea sa te trezesti de 6 ori pe noapte, sa muncesti vreo 8 ore, sa tii casa si sa incerci sa te ocupi si de copchil, sotz, parinti, socrii, prieteni. Recunosc cu mana pe inima ca de 8 martie am capitulat. Gata, mi-am varsat offul.
In legatura cu olitza, recunosc cu mana pe pampers ca pana akum nu mi-am pus aceasta problema...Cand o s-o fac? Habar n-am...probabil atunci cand voi simti eu ca Tudor este pregatit pentru pasul asta. Nu stiu care ar fi semnele prin care sa-mi arate ca e pregatit, dar ma incred in intuitia mea de mama. Eu am fost pusa pe olita de la 6 luni...nu sunt traumatizata din acest motiv si nu am fobii de olitze, toalete si alte alea, dar....eu nu mi-as pune copilul pe oala asa de repede!! De ce? Simplu...pentru ca nu cred ca este momentul. Parerea mea este ca orice mamica se increde cel mai mult in instinct si nu in cercetarile savantilor din domeniu!

Poze cu noi:http://www.flickr.com/photos/24404482@N08/2309910676/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna dimineata!
Catralu muta sanatate pentru puiutul tau ardelean, ma rog sa ne dai vesti bune cat mai repede!
Ruxulic ai grija de tine! Si eu am constat ca e destul de greu cu casa, barbat copil....deja ca nu am decat un copil o sa vad cum o sa ma plang la doi! Dar eu zic ca de mamicile cu 2 copii e mai usor ca sunt obisnuite!! Sa nu dati... ca ma feresc!!

Nu serios acum ieri dupa ce fie_mea mi_a dat una peste pireul de legume abia facut de mi l-a intins si in tavan, parul meu masa ,scaun , geam de la bucatarie (serios mi_a dat una de zici ca a explodat castronasu')...si a trebuit sa ii fac altul din care jumatate a mancat iar cu jumatate si_a facut crema de fata...mi_am dat seama ca intradevar sunt mamica!!! Si ca imi trebuie o rabdare de otel! doamne ajuta!

MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Catralu, tnem pumnii si ne rugam pentru voi . Sanatate multa si refacere rapida lui Chris .

ruxulic, sper sa-ti fi prins bine orele de somn. Multa putere sa rezisti in continuare. E greu, dar noi, mamele, suntem puternice .



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

salut!
vin si eu cu vesti. ce daca sotul nu m-a facut sa ma simt speciala de 8 martie? m-a facut baietelul meu care incepand de atunci imi zice intruna mama. am crezut ca nu stie ce zice, dar in zilele urmatoare am vazut ca ma cauta si ma striga asa... vai ce sentiment minunat, ce fericire!
nu stiu, v-am mai zis ca s-a ridicat in 4 labe, ca sta bine in fundulet? sunt foarte mandra de el! suntem in a 6zi fara suzi. recunosc ca din a 3-a zi a inceput sa fie mai greu...parca o cauta cand il adormeam si tot isi baga coltul de la pernuta in gura, in schimb eu ii ofeream sanul si asa adormea. ma cam ustura acum, dar zic ca merita.
chiar asa, simo, cum doarme matei de cand i-ai scos suzeta, mai bine zis cum adoarme?
in rest nu-i simte lipsa, nici ziua si noaptea nici atat. ma bucur ca ai scris ca ai facut asta, simo si m-am invrednicit si eu. mai tarziu ar fi fost mult mai greu.
am pus si cateva www.flickr.com/photos/12285891@N07/2323079067/" target="_blank">poze noi, cateva si de cand am botezat, ca de mult ma laud.


Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2323079067/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

revin sa ii urez si eu multa sanatate lui chris a lui catralu, sa iasa totul bine! sa o felicit pe Vivela ca ne-a schimbat capiolul cu succes si pe ruxulic pentru asa o zi cu somn....as vrea si euuuuu!

Cristina, mami de superbaietel www.flickr.com/photos/12285891@N07/2323079067/" target="_blank"> Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Buna dimineata,

Vivela, nu, chiar nu exista nici un conflict. Sunt sigura ca ai observat (la fel ca toata lumea) ca eu nu m-am legat de persoane, ci de afirmatii, si cum era deja un "curent general" ideea cu "cercetarea in slujba comercialului" am simtit nevoia sa reactionez.
Si apoi, imi place sa respect munca oamenilor, de la gunoier la cercetator, atata timp cat o face cu responsabilitate.
Si noi ne pentru Catralu si Chris, sa fie bine.


Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Work as much as you need money, love like you've never been hurt, danse like no one is watching !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Cristina tare frumos e bebe Denis! Mi_a placut mai ales poza "Bebe vesel" si v_am invidiat pentru poza "Cu bunicile"...ale nostre sunt una mai departe ca alta!

MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

ne si noi pentru catralu si Chris, Doamne Ajuta sa fie bine!

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Cristina, chiar ca ai un super-baietel !
Felicitari pentru "mama". Ce as mai vrea si eu sa aud... David a zis la inceput mama, de cateva ori, apoi a trecut la ta-ta si da-da, si asa a ramas. Mie imi zice "hai" (cu "a" ca in "par" , ca nu pot scrie cu diacritice) .

Si ca sa il laud totusi, si cum nu am prea multe motive (noi), va zic si eu ca astazi am mancat fara bavetica si nu ne-am murdarit deloc . Cand are baveta pusa, da din maini ca ceausescu si trage de ea sa o bage in gura. Asa ca am renuntat azi la ea, si n-a fost rau deloc.

Diana, , eu chiar vorbeam serios cand am zis ca nu cred ca e un conflict. Eu mi-am spus parerea, fara sa afirm ca as detine adevarul absolut. Si nu cred ca rezulta de nicaieri ca eu nu as aprecia munca oamenilor facuta cu responsabilitate, indiferent de natura muncii. Ba chiar apreciez munca de cercetare chiar si cand e facuta in slujba comercialului, pt ca exista intotdeauna si o parte pozitiva in toata afacerea asta.







www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Cristina ai un baietel tare frumusel

Cu somnul...a uitat de suzy, sau cel putin nu mai plange "bu-bu". Dar el cu somnul mereu s-a luptat, si rare au fost si sunt ocaziile cand adoarme fara sa se impotriveasca, sa se zbata si sa planga. Sper sa nu ma mosteneasca cu insomniile


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput