***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (55)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna fetele.eu sunt in germania si nu v am citit de cateva zile dar am intrat pe fuga sa va spun ca ieri era sa mor de frica...s a speriat copilul si dintr o data a inceput sa planga si nu mai primea aer.s a albastrit putin la fata si plangea cu gura deschisa ,fara sunet si nu primea aer si dintr o data a lesinat vreo 3 -4secunde care mi s au parut o viata.era la sot in brate.totul s a intamplat in cateva secunde.a mai plans odata asa si am suflat repede pe el si si a revenit dar acum pana sa ma dezmeticesc si sa ii spun sotului sa sufle putin pe el a lesinat.am fost aici la urgente si am asteptat la rand 4 ore.sa vedem ce zice.....doctorita de aici a spus ca se mai intampla asa la unii copii si sa nu imi fac griji ca este posibil sa nu se mai intample niciodata.voi ati patit sau ati mai auzit asa ceva?

poze rafi hi5sipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Ali, baiatul nasilor nostri facea asa cand era mic...exact cum spui si tu: cand se speria sau cand plangea...dr le-a spus parintilor la fel, ca trece in timp, trebuia doar sa fie pe faza si sa-l linisteasca, el este fratiorul mai mic si mai ambitios si la el erau mai frecvente crizele provocate de plans, parca spasmul hohotului de plans se numea, a fost si pe DC un articol cred...
Oricum, acum baietelul are 6 ani si nu mai sunt probleme.
poate ar fi bine sa te duci la dr si cand veniti in tara.

Edit: uite aici s-a discutat:http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=45655

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Ali24, la un moment dat Doxinu, daca nu ma insel ne pusese un articol despre problema asta. Eu chiar m-am linistit citindu-l. Ce va de genul spasmului de plans, sau ceva asemanator. Doxinu....... Helppppppp.
Oricum esential e sa nu iti faci griji pentru ca in timp te va simti si va profita de chestia asta. Va fi felul in care te va face sa faci ce vrea el . nNu stiu prea bine sa explic. Merita sa CITESTI ARTICOLUL.
Pupici multi!


Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by carstea
INTRBARE:e bine sau nu sa amestecam fructele cu alte alimente gen branzica?Eu am citit ca fructele trebuie mancate singure ca orice alt aliment le impiedica digestia si raman in stomacel unde intra in putrefactie si dau crampe si gaze.
ZICETI SI VOI


Da, aceeasi problema o am si eu pt ca ii dadeam lapte completare imediat dupa masa de fruste de la 9-10. Si, de cand am citit principille lui Montignac, i-am zis sotului sa astepte macar o ora dupa fructe, apoi sa-i dea lapte. Problema e ca dupa aia nu-l mai vrea. Acum am citit cartea Mihaelei Bilic, care e doctor, spre deosebire de Montignac (daca nu ma insel), si care recomanda combinatiile de fructe cu alte alimente. De fapt, nu recomanda, ci le admite.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by carstea

La multi ani dragi mamici!
Sotul meu mi-a facut o surpriza facandu-i lui rares adresa de mail asa ca de dimineta am gasit un La multi ani de la baiatul meu.
M-am emotionat ca proasta gandindu-ma ca in cativa ani imi va spune chiar el asta



Si-acum m-ai emotionat si pe mine. Si tu, si Ioana13, cu cantecelul.

Androix, sa nu te superi pe noi, nu a fost cu intentie, nici eu nu mai retin ce ai scris, pt ca intru si citesc franturi, cand am timp, si nu scriu nimic daca nu am ce zice. Dar va citesc pe toate cu placere. Carstea, la fel.

Pepsi, felicitarile mele! Poate la urmatorul bebe o sa ma indrumi si pe mine in legatura cu alaptatul, daca o sa fie probleme.

Mai vroiam sa scriu ceva, dar nu-mi mai aduc aminte ce si acum am si niste bormasini in spatele meu care renoveaza cladirea, asa ca nu reusesc sa ma concentrez. Va pupam!

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Helou
Nu am intentionat sa va supar ca nici eu n-am fost suparata dar chiar eram curioasa, paranoia si-a spus cuvantul, am crezut sincer ca faceti misto de mine So, subiect incheiat.

Ali, din ce povestesti s-ar putea sa fie spasmul hohotului de plans, nu stiu prea multe amanunte ca nu m-am lovit de asta dar cauta si vezi ce gasesti de citit, chiar si aici pe forum s-a discutat de mai multe ori la parintii intreaba.

Eu le dau banana cu branza. Ce spune Montignac are sens, dar eu nu am luat nici cand tineam acest regim ad literam ce spunea el. Adik extremele sunt carnea care se digera destul de greu si fructele care se digera usor. Daca se intalnesc in stomac atunci fructele sunt tinute nepermis de mult acolo si incep sa fermenteze. Dar acum cat de greu se digera branza de vaci? sau iaurtul? Nu cred ca se compara cu carnea. Si eu tin minte la fel ca Montignac nu este medic.

Nu am reteta de fetite, din pacate aveam o teorie pe care am mai scris-o aici mai demult, dar nu am aplicat-o pentru ca atunci cand ne-am hotarat sa trecem la treaba nu ma mai interesa nimic decat sa iasa doua linii, sexul lui bb2 era deja prea departe ca sa ma gandesc la el. Dar sa stiti ca v-ati ascunselea se joaca si copiii de acelasi sex, asa ca voi puneti-va pe treaba si vedeti voi ce iese

Si aici daca va face placere aveti poze si filmulete mai noi cu kinderii mei http://www.4shared.com/dir/5997725/befe8eac/martie_2008.html



Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Androix Cred ca nu poti sa-i scapi nici o clipa din ochi. Ce dragut Filip ca imparte acadeaua cu Georgia


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by Androix
Dar sa stiti ca v-ati ascunselea se joaca si copiii de acelasi sex, asa ca voi puneti-va pe treaba si vedeti voi ce iese



Hai ca m-ai facut sa rad.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Androix, ti-am admirat bebeii! Filip si Georgia sunt minunati si au nume asa de deosebite! Sa fie sanatosi, ca frumosi
sunt!



Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Fetelor stie cineva un magazin on line de incaltaminte(gen mopiel).Ella stia dar cine stie pe unde o fi....Ellaaaaaaaaaa

POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput