Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by pussi

aralia, mi-a dat Nidoflor, dar doar 3 zile, de 2 ori/zi, daca nu-i trecea trebuia sa merg la dermatolog.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!



Si a trecut?

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate


da, dar vreau sa fiu inteleasa bine: era dermatita aparuta la inceietura manuteleor si la picioruse unde incepe labuta, pielea era scuamata si rosie. Bubitele pe fata, cele rosi, de lapte, le-am tratat la Ana, doar ea face, cu crema de la Mustela+ lichidul Dermo tot de la ei, dar tot apar cam peste 1 sapt., si iar o dau..



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by dany26

vreau si eu salopeteleeeeeeeeeeee dar nu gasesc decat cu maneci....

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007




Pai cu maneci! Ii mai pun un body fara maneci pe dedesubt si gata imbracatul!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate


si eu tot asa: body cu manecuta scurta sau fara maneci, gem maieu si salopeta cu maneci lungi, sau body cu maneca lunga si salopeta fara maneci...am gasit Real prin ianuarie.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am fost azi sa cumpar cereale si n-am gasit , o sa merg luni la Real... si ma pregtesc si eu sa incep diversificarea.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Adina, imi pare tare rau ca nu poti sa-l ingrijesti pe Floris asa cum ai vrea si ca nu te lasa sa te odihnesti. Stiu ca ai fi vrut sa-l alaptezi exclusiv... apropo, stiu ca si Floris doarme cu tine, cam cand crezi ca ar fi un bun moment de a-l culca la el in patut si la el in camera?
Cat despre cartea lui Capraru, eu nu pot sa aplic nimic de acolo pe Lucas; inainte de a naste am citit si eu cartea si mi parea ca totul e simplu, pana cand l-am avut pe bebe acasa si am descoperit ca nimic nu e ca acolo, ca el e departe de a fi bebelusul ideal descris in carte. Nu spun ca tot ce scrie e rau, mai ofera si unele informatii utile, dar trebuie sa stii sa selectezi si sa aplici ce ti se potriveste.


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Aralia
Tu cu ce hidratezi pielea? Parca ziceai de ulei de masline, si eu la fel si azi am luat vit. A uleioasa sa amestec in uleiul de masline, sa vad daca asa o sa fie mai bine...



Folosesc Avene sau Eucerin,creme puternic hidratante. Uleiul nu este recomandat pentru pielea atopica.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...



Azi am iesit dar la farmacia din spatele blocului nu au produse Avene, Eucerin, Mustela...de fapt, nu prea au nimic de bebei..merg maine la HelpNet si iau tot.
Zici sa n-o mai dau cu ulei?

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare!!!
Sa vedem daca imi mai aduc aminte ce vroiam sa raspuns. In primul rand, si eu sunt de parere ca acea carte a lui capraru este super invechita. Sa nu-mi spuna mie ca nu trebuie sa doarma bebele cu mama, cand Mateiul meu asa doarme cel mai bine .

Matei bea cam 50 de ml pe zi de ceai Baby Calm/Baby tea sau Laricol. Eu as vrea sa bea mai mult, dar nu vrea. Ieri am baut si 10 ml de apa plata fara sa ne strambam.

In ceea ce priveste diversificarea, daca asculti 10 pediatri ai parte de 10 pareri. Eu am de gand sa incep la 4 luni cu suculetele desi dr meu mi-a recomandat sa incep la 3 luni. Matei este pregatit deja (isi tine capul, prinde bine lingurita cand ii dau Vigantolul, se uita deja la mine cand mananc) insa nu am vrut sa incep mai devreme de 4 luni pt ca are tot timpul din lume pt mancare solida si suculete. El a luat pana acum cate un kg pe luna si chiar nu am de ce sa ma grabesc. oricum, fiecare mama face exact cum simte pt puiul ei.

Dany, si eu as zice sa incepi cu para, o cantitate f mica (o lingurita-doua).

Adina, dar oare ce are Floris de este asa agitat? Oare il doare burtica sau este doar o perioada mai agitata?

Fetelor, maine am botezul si deja am ceva emotii. Azi mi-a foat cam rau, de fapt si ieri. V-am spus ca mi-a venit ciclul dupra vreo 49 de zile. Niciodata in viata mea nu mi-a curs asa de mult, hemoragie adevarata. Cred ca am pierdut ceva calciu pt ca azi m-am simtit fara vlaga. Sper ca maine sa ma simt super bine.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Rox distractie placuta maine si asteptam poze

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Alina,am vorbit azi cu doamnele de la contabilitate si mi-au spus ca "scenariul" meu nu e valabil. Ca sa pot benefiacia de concediu de odihna ar trebui sa ma intorc mai intai la serviciu,iar zilele de concediu se dau proportional cu zilele lucrate. Iar medical nu pot lua mai mult de 90 de zile,ca apoi intru la comisie. Asa ca am renuntat si am depus cererea pentru CIC. Imi spui si mie cum vei rezolva tu? Chiar is curioasa.
Multumesc de informatiile referitoare la wrap.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

roxxy ia niste vitamine neaparat!

pussi si roxxy petrecere frumoasa maine!!!!

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Bianca ...sa stii ca in primul moment in care o sa prind un borcanas cu mazare sau conopida am sa citesc sa vad ce cantitate au din total

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito


am avut eu unuldar l-am aruncat ieri caci bb nu a vrut sa pape din el; era cu mazare,brocoli si morcov.
aaaaa......am gustat eu si e


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput