Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (158)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by Dbunny

Asizate mai intreb odata...te-ai uitat pi easyjet? scade poundul...aia-nseamna ca scad si preturili zborurilor...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu



Pupa-te-as (copyright Kokorina )...nu, nu m-am uitat ca m-as uita degeaba acum...da' tu ai citit raspunsul meu?

Da, da, Dianocica, vrem poze cu biclaaaaaaa...

Dia, povestit lui Neni de Nana ...incantati de cunostinta ...

Va multumim pt. cuvintele frumoase...m-ati dat pe spate...inca o data...

Donia, sanatate multa, multa, multa, multa, mult...Io te pup si asa mucioasa cum esti!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

La multi ani, minunatelor! Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de cei dragi!

Am vazut-o pe Antonia cea frumusica de Saryta, pe deliciosii flacai Ianis si Marc de Dianarus (mi-a placut mult poza “buddies forever”) si pe scumpica fulguleata Alessia de Miraco printre porumbei.

Dandusa
Almo, Alexia nu s-a atasat de nicio jucarie, paturica sau altceva.
Bambo
Dianocica, poze cu bicla, va rugam! Sa o stapaniti sanatosi!
Asiza, Dia, Miraco, multi pupici pentru Neni, Nana si Siia! Bravo!
Donia, sanatate multa! Ma bucur ca Roxana e bine. Zi de plaja hawaiana la scoala?! Asa da trai, nene!
Ktrinel, sper ca Julia e mai bine! Multa sanatate!
Adina, imi pare tare rau ca nu ne putem vedea in weekend!!!
Ruxandra, ce frumos ai descris tu dragostea tata-fiu! M-am topit eu doar citind, dar tu…
Yagmur
Roxanica, " Uite ce patzesti daca esti baiat finutz si linistesti o fata plangacioasa intr-o seara de martie??!!"
Raluca, sa stapaneasca Adina sanatoasa ghiozdanelul si toate celelalte! Foarte frumoase sunt!
Luly

Cateva cuvinte despre noi: Alexia sta locului doar cand doarme, in rest... e foarte ocupata. Face totul pe fuga, nu stiu de unde are atata energie, ca eu obosesc doar uitandu-ma la ea. Acum e in sufragerie hranind papusile sau plimband animalele de la ferma, in clipa urmatoare e in pat in dormitorul mare, ca peste cateva minute sa o scot de prin vreun sertar din dormitorul mic. I-a mai iesit un dintisor, ma striga nonstop (iar mie imi vine sa o mananc de fiecare data cand o aud), pe zi ce trece ma uimeste cu cate ceva nou. Invata atat de repede la varsta asta! Pana sa o am pe Alexia nici nu-mi imaginam ca un copil atat de mic stie si intelege atat de multe chestii.

Noapte buna si weekend placut tuturor!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Neatza si haideti la cafea!
Buna, neagra, tare si fierbinte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by danutz

Neatza si haideti la cafea!
Buna, neagra, tare si fierbinte...




mie una dubla te rog...


asiza am rata raspunsul tau...ma duc sa fac sapaturi..

La multi ani tuturor mamicilor! sa aveti parte de o zi plina de iubire!

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

quote:
Originally posted by a_deju

salutari :)

..) iar la partea cu atasamentu', momentan suntem la etapa polarica, vad ca inca tine, in fiecare seara ii invelesc si-i pup de noapte buna pe amandoi, ies din camera, si ce se intampla ulterior..habar nu am.. oricum, dimineata, la prima trezire, aia pt lapte, toti amicii is pe langa pat (si paturica..iar azi-dimineata si cearceaful..ce daca e de-ala cu elastic, prins bine de saltea :)) ). ii bag repede la loc, i-l dau pe polarica in brate, baga laptele, si mai trage o repriza scurta de somn.. la amiaza, tot cu polarica.. deci probabil ca ca l-a asociat cu somnul si i-e drag sa adoarma cu el, ca in restul zilei nici nu se uita la el (ma rog...polarica oricum locuieste in patut, iar la patut..in afara de ora de culcare..nu prea avem treaba). un alt "atasament" ciudat ar fi de suzeta.. am zis in ghilimele, ca nu cred ca-i atasament, cred ca e pur si simplu nevoie de alinare... de cand a inceput perioada de masele, cand il cauti, e cu suzeta-n bot (bine..o si roade la greu.. se scarpina ba cu tetina, ba cu manerul, ba cu o latura din aia mai groasa.. cred ca ii place ca e moale si ajunge exact la locurile dureroase...). daca vrea sa "zica" ceva, zice bine-mersi, ca pe suzi o tine cu dintii :)) parca-l si vad peste vreo 3-4 ani ca pe copchiii aia de i-am vazut asta vara in uk, vorbind bine-mersi cu suzeta intre dinti :)))) oricum, am mai zis-o, mi-e absolut indiferent cat va vrea sa tina suzeta si, nush de ce, sunt sigura ca atunci cand nu va mai simti nevoie de maruntul confort pe care i-l ofera va renunta la ea pur si simplu... simt io :)) faza e ca nici nu i-o pot refuza..eu am supt degetu' pana la adanci batraneti, tot deshtu' fiind de fapt si singura mea pofta din sarcina..deci stiu prea bine cat de relaxant poate fi :))) si oricum, decat degetu', mai bine trage de suzeta pana la majorat :)))))))

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx



Exact si la fel si noi...
Numai ca polarica e inlocuita cu un soare mare si gablen cu o buburuza rosie pe el, de cae e tareee atasat si care locuieste cu el in patutz, iar la faza cu suzeta...cele 3 bucati din dotare le-a rupt pe toate, adika a ros la tetine incat au toate gauri. Si nu renunta la ele nici asa, tocmai fiindca il alina la gingii. Ma tot uit la el in gurita, sigur se preconizeaza ceva canini, gingii umflate, roade si musca, saliveaza, kaki acid, sculat cu noaptea in cap ( cand o incata oare ca e sambata?) Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

quote:
Originally posted by asiza

Noi suntem bine, in mare...azi am fost cu Denis la un nou grup de joaca...trebuia sa platim acolo o lira, dar doamnele au zis ca azi e free fiindca sunt noua si sa vedem daca ne place ...cert e ca a fost fain (am intalnit si o romanca, da' cam intepata...io nu-nteleg ce au toti romanii de afara, cel putin aici, de-s asa intepati, da' si asta-i alta poveste ), Denis s-a jucat cu masinute, s-a bagat in cort, in tunel, a fost de-a dreptul incantat de o papusa bebelus, a mancat ricecake, ananas, mere, sticksuri, a baut si-o gura de suc de bebei (totul din partea casei), mi-a aratat ca acolo sunt si carti si m-a pus sa-i citesc...Dupa o ora jumate' de zbenguiala am revenit acasa...iar dupa-masa am reusit in sfarsit sa ne inscriem la biblioteca de langa noi, unde evident ca au "children's library", o minunatie, nu alta! Cam atat de la noi...va pupam



Bey Oana, tareee bine suna ce zici tu acolo...Si la vizita 2 va pun aia deja sa platiti o lira?
Denis zice Neni?...Va invidiez! Eu ma consider multumita ca Maria-sa im raspunde cateodata cand il strig...Va pupez!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

quote:
Originally posted by kikineata

V-am zis ca Garga e fascinanta, e o scumpa...doamne ce evolutie au copii cand sunt mici mici!
In casa in top raman cartile. Are vreo 10-12. Sunt muncite rau. Recunoaste tot tot tot. Animale, personaje, luna, soare, stele, fructe. Apoi de baza e masuta muzicala, un elicopter cu bile si muzica care-l plimba, chestia aia de impins de la Ikea, vreo 2 baloane...in schimb cel mai tare practica sportul extrem cataratul pe mobila, pe paturi, pe masuta, cataratul in sertare sa deschida altele...tare grea perioada asta. Ii place sa bage forme in toba muzicala, lego, cautatul in cusul de jucarii.
Afara. Dk s-ar putea doar uta uta si topogan ar fi perfet. De jucat se joaca doar cu jucariile altora, ale noastre sunt interesante pt. alti copii, caruciorul de papusi il plimba baietii...si danseaza oricand si oriunde...afara distreaza pe toata lumea, cum aude o tricicleta cu muzica hop danseaza, in casa danseaza si pe muzica de la publicitate, cand s etrezeste dk ii canti danseaza....si v-am zis se prosteste si merge pe varfuri...mica balerina.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)


Trebuie neaparat sa le facem cunotinta, poate il mai invata ea cate ceva pe Maria-sa...unde ziceai ca stati?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

quote:
Originally posted by miraco

Poftiti la e pentru toata lumea! Va gandeati voi cine va pregateste in dimineata asta cafeaua
Felicitari pt Neni si Nana.Noi suntem Siia.Mor de drag...zice asa un ss mai suierat.
Ma bucur ca nu ne-ati uitat si ca v-au placut pozele.



Cum sa va uitam bre?!!! dar scoateti va rog nasul pretios la inaintare mai des...M-au inebunit pozele cu grasunica... Si ce rochita a avut ea de rev!!!Domnisorica adevarata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Fii-mio tocmai a spus tare si raspicat ma-ma ma-ma pa-pa pa-pa. Ma duc sa ma conformez!
Sper sa apuc de terminat de citit...
Va urez o zi minunata de 8 Martie, La multi ani MINUNATELOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Urgent o mega cafea .... inca o noapte jumatate alba... ma doare sufletul cand il vad cum tipa si plange; i-am dat nurofen, apoi 3 ore ne-am plimbat prin camera, adormea si peste 15 minute se trezea plangand... pana la urma la ora 1 a reusit sa adoarma.... off.....
LA MULTI ANI, minunatelor......
La noi e frig si ploua... vreme de betie si de nechef de munca
Va urez un weekend frumosYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput