Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (104)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by aeperju

avem si noi dintisorul no 2... hihihi...si tare mai suntem mofturosi...

emma si andrei



Felicitari!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Roxana, arata super bine, arati atit de frumoasa si naturala!!!

Asa cum a iesit in poza, e parul meu. Parca mi-e dor de el.

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Va multumim tuturor pentru urarile de azi! Maria, doua fete cucuiete!
Asa-i, mai fetelor, Adimercedes ne-a dat super informatii, la fel Sim. Multumim, mamici!
Multa sanatate bebicilor bolnaviori!
Nana, sper ca sunteti mai bine!
Cecilia, chiar ca a crescut voinicul tau!
Rox, abia astept pozele! Cat te-a costat opera?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Sabina , bine ca a fost alarma falsa la papanas.
Rodica, sanatate lui Darius.
Roxana, ma bucur ca ti-a iesit pe plac.
Cecilia,felicitari de dimensiuni... imi place studiosul de reclame ...
Melania ,felicitari pentru datele de revizie ale lui Tudor.
Veroboroda, multumim de vestile despre voi,sa va iasa camera dulcetei cum doriti.
Sim, sanatate lui Stefan , sa descoperiti de la ce a fost febra...
Yaia, pupam pe Tudor sa fie bine, fara ceva complicat...mi-e mi se pare mult sa-l vada medicul abia saptamana viitoare, la programare-acolo nu se incalca acestea daca apar stari misterioase?)...daca petele apar si dispar...isi vor mai da seama ce si de la ce o fi?

Nana, multa sanatate lui Andrei sa-i treaca aciditatea , sa-i revina pofta de papa ,sa nu fie nevoie de alte interventii , iar tie si sotului multa putere sa puteti sa depasiti momentele dificile.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Felicitari Emma!!!

Daria papa minutele si e miriita dar nici urma de dintisori.
Pup!


O seara frumoasa tuturor!!!


www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ma duc sa imi giugiulesc baiatul ca azi mi-a fost dor de el. Si sunt si speriata de ceea ce v-am spus. Iaca povestea pe larg.

O prietena de a mea cu bebelus de 10 luni si-a gasit acum o luna o bona care parea super, blanda, draguta, executanta. 8 mil pe 9 ore numai stat cu copilul. O luna a stat si prietena cu ea, parea minunata, toata lumea prin parc si vecinele o laudau pe bona. Ce sa mai, chiar si eu o invidiam cand imi povestea, ma gandeam ce noroc are. Oricum o gasise cu recomandare.

Buuun. De luni prietena mea a mers la lucru si a lasat acasa webcam pus la sperietoare, in sufragerie. 2 zile a gasit camera cu servetel pe ea. A3a zi, adica ieri, s-a enervat prietena mea si a pus in dormitor unde doarme bb camera deschisa pe bune. Pusa pe dulap sa nu o vada. Ca atare se bazau pe sunet nu pe imagine.

Nu punem la socoteala ca in secunda in care au iesit pe usa tanti bona l-a trantit pe bebe la patut si l-a uitat acolo. Se auzea numai jucaria si bebe, nici gand de tanti care probabil si-a savurat cafeaua jumatate de ora. Insa tanti care mai are un job de noapte voia sa doarma, si era super nervoasa ca bb nu adormea. Motiv pentru care a inceput sa tipe la el, sa ii vorbeasca urat, sa injure, sa zica tot felul, cum ca s-a saturat de el. Copilul si mai agitat. Si surpriza...femeia urla ca disperata si se aude jap o palma si bebelusul plangand in hohote. Idioata i-a dat pur si simplu o palma.

Nu mai am cuvinte, nu va spun ce m-a durut sufletul de prietena mea, m-a rascolit rau azi. Au dat-o afara azi pe bona. Insa prietena mea e disperata, plange continuu, nu mananca nimic de ieri, nici nu a dormit. La serviciu a iesit scandal ca revine in CIC si uite asa.

M-a luat o frica incredibila. Nu va spun ca nu mai puteam sta pe scaun la coafor si cand m-a sunat bona si ma intreba nelamurita ce mancare ii da lui Andrei, desi ii explicasem, mai era putin si clacam. Ma si gandeam numai la rele. Sigur am ajuns si Andrei mancase, ca dovada ca acum nu cere nimic, era adormit si acum e vesel. Insa va spun ca eram disperata si sunt disperata. Daca fac rost de caseta in seara asta maine las camera pusa, daca nu, luni fac deja manevra. Ca eu liniste nu mai pot avea.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

multumesc. Exceptand tenta f f usor rosietica, chiar este aproape culoarea mea naturala.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Eu ma distrez cu sotul pe seama copilului...
Are un calculator in brate si butoneaza de zor...are obsesie pt butoane si tasteE fenomenal...se concentreaza ca un om mare parca stie el ce calculeaza acolo

Are mama baiat destept!!!

Sabina te intrebasem ceva mai devreme de diversificare...papam piure de fructe de 3 sapt...e cazul sa introducem legume? Si cam cat lapte mai papa odata cu introducerea alimentelor noi?


Poze cu printisorul lui tati
http://community.webshots.com/user/melaniatud



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:



Rares de Pinacolada
Miruna de prisi
Gheorghe de Sabina
Stefan de Mariadia
Eliza de Ramonaiani
Raisa-Maria de Si_Bv
Vlad Constantin de ancasilv
Ana Iasmine de Pico

La Multi Ani!!! Sa fiti sanatosi, fericiti si sa aveti cat mai multe bucurii de-a lungul vietii!!!!

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Rox, arata super! culoare frumoasa si aspect sanatos, perfect!
Cat despre bona respectiva, m-a luat o durere de cap doar citind, cred ca as innebuni sa patesc asa ceva! ce oameni nebuni pe lumea asta!

Poze

Mergi la inceput