Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (104)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Sabina, nu stiam ca fructele pot influenta regurgitarea. Merci frumos,oricum o sa fac pauza la cereale, si o sa ii introduc legumele peste cateva zile.
Acum mai am o probleme, tocmai ce a avut Antonia scaun la 6 si era o parte pastos si o parte putin mai tare ca niste boabe de fasole de aceeasi culoare ca si restul scaunului. Nu am mai patit pana acum. De obicei are 1-3 scaune pe zi, in general pastoase. Si azi dimineata intrucat am vazut ca tot avea gaze, i-am dat in piureul de fructe(facut dintr-un mar si o piersica) si o linhurita de piure de pere. Dupa ce a mancat fructele, la vreo 40 de min a avut scaun normal si nu a mai avut gaze in rest. Scuzati c am descris asa in detaliu, dar sunt putin ingrijorata, v-ati mai confruntata cu asa ceva?


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Salutare salutare. Iacata sunt satena, un picut mai inchis decat voiam, dar este frumos si sunt si eu normala. Nu se putea face mare lucru pe rosul ala, a avut dreptate Annisia, mi-au pus ceva tip tabac cu tenta de verzui. O sa va pun imediat poze, dar acum ma cam seaca Alex cu nazdravaniile ei.

Maine o las la mama si ma relaxez si eu, dimi voiam sa il las pe Andrei cu bona si sa ies in oras. Insa sunt cam necajita, m-a sunat o prietena si mi-a povestit ceva crunt despre bona ei, va spun imediat, asa ca acum sunt si eu cam paranoica si nu stiu ce sa fac.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by veroboroda

Ricea, cine te-a suparat , mamica?
Hai ia o pupa de la mine si nu mai fi suparata. Nici cu mine nu se prea joaca fetele astea, dar eu tot ma bag in seama, stii vorba aia "daca voi nu ma vreti, eu va vreau", asa ca....
Sabina, multa sanatate lui Gheo. Mi se rupe sufletelul cand aud de bebici bolnaviori.
Hai , pupici
mami de bebe Bianca Elena(29.08.2007)




Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Buna seara de la noi.
Scriem cu burtile pline, Vladi a papat azi dimineata 160 g de para iar la pranz i-am facut urmatoarea mancarica:

1 cartof si un morcov taiate rondele, inabusite la cuptor cu folie de aluminiu deasupra, apoi adaugata pulpa de la o rosie fiarta, putin ulei de masline si oregano. Apoi le-am pasat si a papat...100 g in cap. Am gustat si eu, adevarul e ca a iesit piureutul delicios.

Trebuie sa recunosc ca am avut emotii degeaba, sunt incantata de felul cum decurge diversificarea, sper sa nu ne poticnim pe mai departe.

Revin dupa ce citesc din urma.

Pupici

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by mandarinutza

Sabina, nu stiam ca fructele pot influenta regurgitarea. Merci frumos,oricum o sa fac pauza la cereale, si o sa ii introduc legumele peste cateva zile.
Acum mai am o probleme, tocmai ce a avut Antonia scaun la 6 si era o parte pastos si o parte putin mai tare ca niste boabe de fasole de aceeasi culoare ca si restul scaunului. Nu am mai patit pana acum. De obicei are 1-3 scaune pe zi, in general pastoase. Si azi dimineata intrucat am vazut ca tot avea gaze, i-am dat in piureul de fructe(facut dintr-un mar si o piersica) si o linhurita de piure de pere. Dupa ce a mancat fructele, la vreo 40 de min a avut scaun normal si nu a mai avut gaze in rest. Scuzati c am descris asa in detaliu, dar sunt putin ingrijorata, v-ati mai confruntata cu asa ceva?


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze



si Miru mai face asa din cand in cand...

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Am facut dusulet, sunt fresh si e tare bine. Am hranit din nou bebelul si acum ma pregatesc sa ma uit la "Dalas".
Nana, nu pot decat sa-mi inchipui ce este in sufletul tau cand vezi ca Andrei, e bolnavior. Fii tare, ai multa rabdare si roaga-te la Doamne , Doamne. Ai sa vezi ca o sa fie bine, Andreiut o sa fie sanatos si toate pb astea vor fi doar o amintire.Sunt cu sufletul alaturi de tine.
Gata, fug la Dalas.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Salutare salutare. Iacata sunt satena, un picut mai inchis decat voiam, dar este frumos si sunt si eu normala. Nu se putea face mare lucru pe rosul ala, a avut dreptate Annisia, mi-au pus ceva tip tabac cu tenta de verzui. O sa va pun imediat poze, dar acum ma cam seaca Alex cu nazdravaniile ei.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



sa-ti fie de bine , asteptam poze

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by alinus_25

Plec cu fimiu la un detartraj. Va pup pe toti si pe toate de dragi ce-mi sunteti.





Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)



LOL exista asa ceva si pentru bebelusi

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Rodica, e bine ca pui omul la treaba. Cred ca se simtea vinovat si putea sa ti se intample si tie, stii si tu ca li s-a intamplat si mamicilor din gashca noastra.

Sabina, ce vesti rele ne dai despre pui. Sanatate ambilor copii.

Ricea suparicea, eu nu fac branza de nici un fel, cu lamaie nu am facut in veci. Intrebasem si eu pe aici recent si cineva zicea ca depinde, altcineva zicea o lingura.

Nana, si te imbratisez cu drag. Ma simt asa neputincioasa. Nu da timpul inapoi, vezi inainte si gandeste ca ai un copil sanatos. Ce e drept cam mofturel la mancare.

Adimercedes, multumim de info, super utile ca de obicei.








Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna seara ,dragi mamici
NANA hai mamico ,curaj ,fruntea sus ,nu ceda tocmai acum ,trebuie sa se rezolve cumva
ROXANA sa-ti fie de bine ,ma bucur ca-ti place ,asteptam poze .
SIM pe STEFAN ,sper sa-si revina repede .
Sabina multa sanatate SOFIEI ,in alta ordine de idei urez la multi ani dragutului GHEO

Mergi la inceput