LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Fetele ce se pune pe tavitza care i-o dam la copilutz sa aleaga obiecte de oe ea???????????

A gasit mama o rochitza dea- mea de cand eram mica....si ii buna la Winnie!!!
Marta Ioana

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 12


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Martha Ioanaa cresti mare si sanatoasa

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Martha Ioana
Mihael@

Eliana
Si eu ma gandeam chiar ieri serios la o evadare la cinematograf, da' sa vad cum fac cu Alex... Noi am ajuns sa vorbim tot mai putin unul cu altul

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

LA MULTI ANI!!!!
(sa vedem de cand nu am mai scris)

2 martie:
Teodor Daniel de Mirell@

3 martie:
Andrei si Mihai de elyanne
Briana Elisabeta de ditu

4 martie:
Timeea de kmi
Altheea Roxana de alexa_hutton
Dylan de elamia
Ruxandra Andreea de mikiymihaela

5 martie:
Martha Ioana de flopici

sa cresteti mari si sa fiti sanatosi



,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Super dulce Timeea. Ce codite frumoase... Sta sa i le faci ca eu duc munca de lamurire cu Maria ca sa-i prind si ei o clama.

La multi ani si sarbatoritilor pe care nu am apucat sa-i felicit.
Timeea de kmi,Altheea Roxana de alexa_hutton,Dylan de elamia,Ruxandra Andreea de mikiymihaela si Martha Ioana de flopici. Sa fiti sanatosi, sa cresteti mari si frumosi!

Maria e cumintica si zilele astea amancat mai bine. Azi pentru prima data cantarul a aratat 9 kg. stati nu sariti sa ne scoate-ti din culbul fotomodelelor ca matza era imbracata mei serios asa ca trebuiesc scazute si hainele (body, pampers, salopeta, papucei de casa) si va anunt greutatea finala, probabil vreo 8700g dar tot e bine.

Va urez o zi buna. Matza doarme si eu am de lucru asa ca va parasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

MARTHA IOANA

Mihaelaaa- sa fii sanatoasa, sa ai parte de bucurii si realizari, sa ai o viata luna si sa fii fericita alaturi de cei dragi.

Kmi- foarte frumusica e Timeea. Foarte frumos tortul.

Rianna- sunt convinsa ca arati superb. Esti intr-o perioada atat de frumoasa si deci nu ai cum sa nu arati frumos. Faptul ca ai burta mare asta inseamna ca acolo creste un bebe mare. Te rog mult sa treci peste faza asta cu "depresia" pt. ca e trecatoare si fa-o te rog sa treaca ffffff repede. Admirta-te in oglinda, deseneaza ceva haios pe burtica si fa-ti poze. Vei vedea cat de mult le vei aprecia in perioada urmatoare. Nu rata momentele astea !!!! Deci mobilizeaza-te macar de dragul meu si pune poze din toate unghiurile cu burtica. mare cat un soare.

Sherbi si Lumi- nu mai stim nimic de voi? Ce mai faceti?
Buzite dulci ce face? Cum s-a descurcat George fara titi lapte?

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Mihaelaaa- ....iti urez o viata lunga

scuze ca am mancat o litera.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

La multi ani Mihaelaaa, iti doresc o viata frumoasa, sa fii sanatoasa, sa te bucuri de David si copilasi care vor mai veni.
La multi ani si tuturor bondarilor si albinutelor care au facut un anisor, sa fie sanatosi si iubiti. Scuze ca nu am intrat sa ii felicit pe fiecare in parte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Buna,stup

Incep cu La multi ani
Timeea
Altheea Roxana

Dylan
Ruxandra Andreea
Martha Ioana

Va doresc o viata lunga si frumoasa!

La multi ani puiului meu Carlut,care se apropie de un anisor!!!

La multi ani Mihaelaaa! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri 1000 de ani de familia ta!

KMI - ce frumos tort si ce frumoasa e Timeea!!!Eu am mai spus dar imi place sa ma repet mereu cand e vorba s-o laud!

Roxanici - tu,ce pisica ai! Se spune ca animalele capata caracterul stapanului.Deci sunteti calmi daca pisica e atat de blanda

Kitty - nu m-am intalnit inca cu Mady.Intr-o zi a fost ea ocupata,ieri am fost eu ea care am avut de umblat.Uite doar ce am sunat-o acum si era la biserica la prietena ei de care a povestit cu atacul cerebral.Mady era destul de afectata,si nu am tinut-o mult de vorba.Din nefericire,zilele prietenei astea au fost,si s-a dus la ingeri.Off,viata asta...
Dumnezeu s-o ierte!

Am reusit sa vad toate pozicile din capitolul trecut si actual.Ce copilasi si ce torturi am vazut,hmmm

Soacra mea s-a oferit sa-i faca tortul lui Carl,deci vedem ce va iesi.
Spor la treaba celor ce se pregatesc de onomasticile picilor.

O zi buna!



CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

pentru toti albinutzii de martie, La multi ani, sa cresteti mari si cuminti si sa aduceti bucurie celor de langa voi!
1 martie: luca, tudor stefan, sophia antonia, simon
2 martie: teodor daniel
3 martie: andrei si mihai, briana
4 martie: timeea, altheaa roxana, dylan si ruxandra andreea
5 martie: martha ioana

mamicilor le dorim o primavara frumoasa si insorita!
si multumim mult ptr toate urarile primite de ziua lolicai!

imi doream sa fac asta azi dar draga mami-2007 mi ai luat o inainte si ti multumesc ca ne ai asezat in lista. completam: nora ioana(loli), 38 s, nastere naturala cu epidurala, constanta, 3.00 kg si 50 cm, apgar 9

am ramas in urma aici, ca sint cam prinsa cu acomodatul la bunici, ca sa incep si eu serviciul. din pacate, la buni dupa tata e jale, in dreptul usii face stanga n prejur si se pune pe urlat. o bag cu forta n casa si acolo se tine dupa mine peste tot, altfel plange. cred ca mi deschid cresha...

15 mii de scuze ca nu mai stiu cine ntreba de oua: mi a zis pediatrul a 1 1 luni sa i dau 2/saptamana, ca s foarte consistente in vitamine si sa reduc ficatelul la o data/2 saptamani, ca i mai toxic. acuma, tembelul ala de dr. spock, zice ca nici-nici prea des, ca dau colesterol si mai bine niste fructe, legume. dar eu raman la schema traditionala, cu cate 1 ou/saptamana si un ficat la doua.

ma ntreb ce dati seara la culcare la cei care nu mai sug. eu ii fac lapte cu cereale(210 ml), pe la 8-9pm, si asta i tot pana dimineata la 9, cand rade un bibi de lapte(150ml)si niste sandwich cu unt, branza mozzarella sau muschi file. mai baga si niste suc de mortocala cu morcov pana la pranz, cand manaca supa, iar pe la 5-6 pm o budinca, un iaurt cu fructe sua ce o mai fi. si pe 7, cand vine tata, mesteca si de la noi din farfurii cate ceva. la voi cum e?

pupim acum pe toata lumea si o zi frumoasa!

http://picasaweb.google.com/lolimic07/DeZiuaNorei1An




de Loli mic
http://picasaweb.google.com/lolimic07/LoliLunaDeLuna
http://b1.lilypie.com/7sBip2.png

Mergi la inceput