pt voi de Martisor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui tora97
Asa e mama si a fost si bunica
Asa suntem femei langa femei
Parem nimic si nu-nsemnam nimica
Doar niste ele ce slujesc pe ei.
(...)
Asa e mama si a fost bunica
Si ca si ele maine eu voi fi.
Ce facem noi, femeile? Nimica,
Decat curat si uneori copii.



wbtnrnzbtdstb beep beep. asa or fi fost mama si bunica ta, adriene, dar or fi fost din cauza ca te-au avut pe tine de fiu si nepot. sper ca generatiile sotiilor si fiicelor de adrieni din lumea intreaga sa nu fie la fel ca ele, adica sa nimereasca peste niste catastrofe de masculi care gandesc ca femeia nu e buna de nimic, doar de curatat mizeria in urma barbatilor si de facut copii.

glorificarea barbatului-distrugator (el face ceva adica) si niste frimituri induiosate aruncate femeii care "pune lucrurile iar la locul lor" (ea nu face mare lucru). bleah.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Am fost si noi la un recital Adrian Paunescu in New York. Cam toate poeziile au fost ca cea de mai sus despre parinti. TOATA sale plingea, unul din fata noastra se agata de umarul sotiei sa nu se scurga pe mocheta. Va jur ca barbatii au luat-o mult mai greu ca femeile. Nu era testicol uscat in toata sala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

A sosit din nou primavara! primiti un ghiocel (sau o brandusa alba ) si un martisor!



Iubiti-va mult!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Karligutza,m-ai inveselit!pentru martisor!La multi ani tuturor mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui tora97
Asa e mama si a fost si bunica
Asa suntem femei langa femei
Parem nimic si nu-nsemnam nimica
Doar niste ele ce slujesc pe ei.
(...)
Asa e mama si a fost bunica
Si ca si ele maine eu voi fi.
Ce facem noi, femeile? Nimica,
Decat curat si uneori copii.



wbtnrnzbtdstb beep beep. asa or fi fost mama si bunica ta, adriene, dar or fi fost din cauza ca te-au avut pe tine de fiu si nepot. sper ca generatiile sotiilor si fiicelor de adrieni din lumea intreaga sa nu fie la fel ca ele, adica sa nimereasca peste niste catastrofe de masculi care gandesc ca femeia nu e buna de nimic, doar de curatat mizeria in urma barbatilor si de facut copii.

glorificarea barbatului-distrugator (el face ceva adica) si niste frimituri induiosate aruncate femeii care "pune lucrurile iar la locul lor" (ea nu face mare lucru). bleah.

nimic


Credeam ca doar mie mi se pare imbecila si patetica poezia asta.

Mergi la inceput