Hipospadias(5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Peste o saptamana sunt in focuri.....Ma ia cu fior pe sira spinarii cand ma gandesc, dar....trecem noi si de asta!

Gratiela, multumesc!

Dana, din ce am inteles eu, atata timp cat e un singur jet, continuu, e bine. Oricum suna dr sa fii mai sigura, nu strica.

Am vorbit zilele trecute cu Cristina, am zis ca o mai sun si m-am luat cu treburile si-am uitat. Spunea ca-i spusese dr. Basca, dupa ce i-a scos sonda( ceva mai inainte de cand ar fi trebuit) ca mai e nevoie de o operatie de corectie peste vreo 2 luni. Ce insemna asta nu stia nici ea ca a luat-o pe nepregatite si se blocase. Daca nu uit, o sun mai tarziu.
Poate intra ea si ne spune.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Da Dana, s-a intamplat de mult (14 ani) dar se apre ca am ramas marcata.

Daca jetul este continuu, nu ai motiv de ingrijorare. Pe de alta parte eu cred ca nu va face dilatare fara sa fie nevoie. Eu am insistat pe partea asta, caci mi se parea jetul prea subtire si pana la urma Basca a spus ca daca insist ii face si dilatare, dar stresam copilul degeaba, de unde am desus ca ar face-o pe viu, asa ca am renuntat. Mi-am spus ca o vom face doar daca vor aparea intreruperi. Nu a fost cazul.

Roxana, este tare grea asteptarea asta, stiu cum e. Dar cu siguranta va trece si asta si va tinem pumnii sa treceti cu bine.

Imi pare rau pentru bebele Cristinei...dar n-am mai auzit de corectare peste 2 luni...stiam ca trebuie 6 luni intre anestezii...daca este posibil. Poate intra Cristina si ne povesteste mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de CrisAndy


nu stiu cui sa ma adresez personal o sa ma adrez tuturor membrilor sunt mamica unui baiatel de 1 an care a fost diagnosticat cu hipospadias perineal are testicolele necoborate am inceput cautarile unui "medic bun" prima data am fost la un consult la dr. Dutescu de la G. Alexandrescu si m a trimis pentru analize la Parhon dupa ce am facut toate analizele dr. de acolo m a trimis inapoi la G.Alexandrescu la ghirurgie dar dr Dinu care ne a programat la prima interventie ghirurgicala dupa paste acum problema este ca toata pers in situatia mea imi recomanda pe dr. prof. univ. basca de la G.Alexandrescu sfatuiti ma ce sa fac imi este teama pt. ca am citi despre persoanele carora nu le au reusit op. cele mai multe la nr. sunt 11 op nereusite va rog dati mi un sfat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_martie spune:

Ziceam de moment in timp doar pt conditiile de atunci din spitale.. Doamne cum era posibil!
Cand am plecat din salon, pt ca plecasera toti- o zi a fost indisponibil, deratizasera. M-am mirat, m-a intrebat o asistenta daca am vazut gandacii bleah ca erau cica. Macar instumentarul, acele de injectie sa fie sterile, parca eram acum 2 decenii Somalia.

Dilatarea e pe viu.. mi-a zis Andriescu. El spunea ca mai bine o faci desi nu e nevoie, ca masura de precautie, Dr. Basca zicea nu.. Din cauza asta sunt nitel confuza.
Bietul bebe alexandru! of of of.. de ce oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Dana, daca Basca a zis ca nu-i nevoie, parerea mea e sa lasi copilul in pace. Lasa-l pe Andriescu, eu una nu-l cunosc, dar mi se pare ca-i cam masochist din ce am mai citit de el.

Cristina spunea ca la operatie n-a intrat si Andriescu in sala, a fost alt dr, nu stiu daca-i bine sa fie si la Calin sau sa nu fie, dar mie una mi se pare ca are prea mult zel. Poate ma insel eu, dar asta-i parerea mea, din ce am auzit de la voi.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

CrisAndy, sa-ti traiasca bebele si sa va bucurati de el.
Majoritatea mamicilor de aici au fost la dr. Basca. Sunt printre noi si care au avut esecuri.
Daca bebele urineaza bine, nu trebuie sa te grabesti cu operatia, mergi la mai multi medici, pana gasesti pe cel fata d ecare te simti confortabil. Mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Emilia, asa este cu asteptarea asta....

Dupa cum ati vazut, a mai aparut o mamica cu baietel cu hs perineal. Eu am mai vorbit cu ea pe mess .
Emilia, vroia sa vorbeasca si cu tine dar nu stiu adresa ta de mess, daca poti,( si daca vrei) scrie-mi pm sa i-o dau eu. Am impresia ca e noua pe forum , dar se descurca ea.

Cristina, intra pe prima pagina unde scrie 1 si da click. Se va deschide capitolul nr 1, si tot asa, citind vei afla multe raspunsuri la intrebarile tale.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Roxana, n-am adresa de mess... la serviciu nu mi se permite, iar acasa nu am timp. Am incercat si eu sa-i trimit un mail, dar nu stiu daca am reusit. Da-i adresa de mail daca poti.(emiliaadi@yahoo.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

CrisAndy, eu nu intru pe mess, da-mi adresa de mail sau scrie-mi pe emiliaadi@yahoo.com si vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Cristina a iesit din spital ieri. Cand va avea timp, va intra sa ne spuna.
Referitor la ceea ce-i spusese - ca peste 1-2 luni va fi nevoie de alta operatie de corectare- ieri i-a spus ca ce op, ca nu-si poate da seama acum daca va mai trebui sau nu alta.

Calin nu mai tuseste, nu mai are muci, doar uneori se mai aude un harait, i-am luat varza sa-i pun diseara pe piept si ii dau in continuare Eurespal. Mi-e frica sa nu ma duc degeaba, sa mai ma tina si aiurea prin spital( Cristina imi povestise ca era o fetita pe care o intorsese din sala de operatii din cauza ca avea mucozitati in gat si o tot amana de 3 sapt)

Dana, ce mai faceti, sunteti bine?

De Alina din Craiova mai stiti ceva?

Dar de Alina din Moinesti?


Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput