LMA! Ai nostri, ca brazii! (61)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Ubi si in iunie iti va spune ca trebuia sa vii in martie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Ubi, ... fara cuvinte! Oribila si revoltatoare situatia in care ne gasim, mi-a venit si mie rau cand am citit cum ai fost tratata. La stat vrei sa-l inscrii, nu? Ei bine, un strop de adevar este in ceea ce ti-a spus madam cu atata lipsa de delicatete, in sensul ca perioada comunicata oficial de minister pt. inscrieri era 16-23 aprilie, iar acum s-a schimbat si este undeva la inceput de iunie, lasata mai in coada de peste asa, la latitudinea fiecarei gradinite (ceea ce lor le convine de minune). Chiar m-am mirat citind comunicatul, ar fi fost o adevarata premiera in domeniu. Primul an cand era ceva unitar, o perioada clar stabilita si delimitata de inscrieri, pe care sa o stie si parintii!!!
Oricum asta conteaza mai putin, ce voiam sa spun este ca cine te cheama in perioada oficiala de inscrieri, fie ea in aprilie sau iunie, nu vrea de fapt sa-ti inscrie copilul. Inscrierile neoficiale dar f reale sunt deja facute sau in curs de a fi facute.
Si fara o pila sau cadouri nu se discuta, cel putin nu la gradinitele bune. Florile...
Alina Gabriela, Sirimie, multumesc, sunteti dragutze!

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Tomasa am reusit si eu sa vad pozele si mi-au placur foarte mult!!!! E foarte frumoasa si foarte mare casa. Iar dupa ce vei avea si curtea va fi un vis.

Sirmie ma bucur ca e mai bine la gradi. Bafta in continuare!!!

Ixxi felicitari pentru Piersicuta sociabila si asa usor acomodata la gradi!!!

Fetelor ma iertati am restante mari la vazut poze. Sunt pe ultima suta de metri cu teza si trag tare ca am planificat o vacanta la inceput de aprilie si pana atunci tre s-o dau la prof.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Tomasa, unde sunt pozele ca eu nu le vad...


Multumesc fetelor pentru urarile de sanatate.
Partea buna e ca nu mai am febra mare de ieri, adica ma trezesc cu un 38,1 dar in comparatie cu 39 e ok, in schimb tusesc si imi simt urechiule ciudat, astfel incat azi m-am dus la ORL-istul lui Rayan, sa ma asigur ca nu e debut de otita bilaterala, dar nu e. E infectie respiratorie acuta, si urechile sunt sensibilizate acum...



Ana Maria, spor la treaba. Imi inchipui ca nu e usor.



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonadinca spune:

Sunt suparata...
Am postat ceva unde nu trebuia...3 posturi libere la stat la mica publicitate...sunt acum.

Ubi, nu pot citi acum ce ti s-a intamplat dar fac un sub nou la capit. gradinite! Daca ai timp citeste si sper sa-ti fie de ajutor...

Crinuta, sanatate!

De ceva timp sunt activa...dar pe aici nu prea am mai dat...



Norica si Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Crinuta sanatate multa ... te inteleg ca si eu am fost bolnava luna trecuta, cred ca am luat de la David, mi-a fost atat de rau, nu am avut febra mare dar m-a durut gatul groaznic si ca tratament am luat doar leacuri babesti fiindca alaptam, dupa boala mi-a scazut si laptele, asa bolnava nu am mai fost de ani de zile

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Simona, pai ai postat bine. S-au mai postat posturi acolo.
Poate te sun azi.


Nu mai am nici febra, acum tre' sa scap de tuse si gata.
Am scapat mai usor decat am crezut.

Acum ne " luptam " cu Rayan sa ii punem picaturi in ochi, stiti voi, pentru conjunctivita aia.




Ioana, merci la fel. Sa stii ca era sa ajung in Sibiu saptamana trecuta, dar am anulat.
Oricum, daca e sa ajung, te anunt.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si eu incep cautarile pentru gradi BUNA de stat, nu de alta, dar cu ratele si cu altele o sa dau faliment.
E buna gradinita unde e acum, Rayan este foarte iubit, de fapt toti copiii sunt iubiti si tratati cu multa dragoste si caldura, dar am zis macar sa incerc sa gasesc o gradi de stat.
Am una MaPn langa mine, dar nu am rude in armata si ma intreb daca primesc.


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Crinuta daca ajungi prin Sibiu poate ma anunti si incerc sa dau si eu o fuga ...

David merge la o gradinita de stat, aproape de casa, la 5 minute. Eu sunt multumita si lui ii place. Aici la noi e moda cu limba germana, as fi putut sa-l dau la o gradinita aproape de locul nostru de munca unde au grupa de limba germana si unde gasesti tare greu loc dar nu mi-a placut ca nu avdeau decat o educatoare la 20 de copii si erau in aceeasi grupa copii de la 3 la 6 ani, ceea ce nu mi s-a parut normal si oricum nu invatau mare lucru pentru ca intre ei vorbesc limba romana. De ce sa-l dau acolo, doar pentru ca e o gradinita de "fite"?

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Crinuta, ma bucur ca te simti mai bine. Uite, aici sunt pozele:
http://www.flickr.com/photos/24763707@N04/sets/72157604138455586/
Iar cu gradinita, ce sa zic? Eu numai la stat l-as da si asta nu neaparat din motive financiare. M-am tot informat si interesat in perioada asta, am vb. si cu cadre didactice si la concluzia asta am ajuns. La una buna de stat insa.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput