Comori de nov-dec 04 (172)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Buna fetelor...va pup, va dorim si noi o primavara calduroasa, mai ales in suflete, sa aveti parte de zile frumoase alaturi de florile voastre!!!

Paul mi-a racit in wee la Moreni, tuseste , e pe Paxeladine...mi-e necaz, dar n-am ce sa fac...nu am avut timp deloc sa va citesc, numai pe fuga sunt! am pus ceva poze in albumul de martie, am sa intru mai tz sa va dau linkul direct, acum ma duc sa pap si sa plec iar ....

NADREAP bafta in prima zi de gradi!
PAXELA, pupam zgubi mica!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

deci Paxela..cum e?baiatul sau fata's mai cuminti mici??
Onitza,Bits,sanatate multa
prima zi de gardi:victorie totala..nu a plans,a fost cuminte..numai la plecare a plans,credea ca vin eu si nu bona,sa o ia!mai multe amanunte maine;sa aflu direct de la sursa...
Deci..sa speram ca suntem pe drumul cel bun
Pupici

BURTICA
POZE IANUARIE 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
Doamne Dumnezeule Bits puiul mic, multa sanatate si aveti grija de voi
sanatate multa si lui Paulica ochiosul
andreap, bafta mariutei la gradi
si alex a inceput de astazi scoala abia astept sa-l iau la pranz sa-mi spuna cum a fost
ruxi se plangacea ca vrea si ea la gladi
va pe toate si pe copilashi si va doresc o saptamana minunata

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Sanatate bolnaviorilor, bits, andreap (ma izi-ne de bebica mica din burtica), onitza si care mai erati ca deja am uitat (asa se intampla cand citesc toate mesajele si apoi scriu).

La multi ani de martisor, primavara frumoasa si cladura cat curpinde ca prea ne-a incercat iarna asta. Azi a fost si la noi caldut afara (a se intelege ca nu-mi inhgetau mainile fara manusi, dar mai avem mult pana la cele 20 de grade ale romaniei).
Vineri merg si ma intalnesc cu canadiencele mele (adica mamici de pe forum care stau in toronto si imprejurimi), iesim sa ne sarbatorim de martisor, sa ne cunoasteam ca tot corespondam pe forum de multa vreme.

Deliutza cea isteatza o pupam pe creasta.

Veste mare avem si noi ca adrian si-a dat in sfarsit drumu' la mers mai lung. Deja si-a gasit balansul mai bine si nu se mai lasa-n fund la fiecare 2-3 pasi. Merge dintr-un capat al casei in celalalt (vreo 10 m) fara sa cada (de cele mai multe ori, dar de cazut mai cade, insa stie cum sa-si dea drumul in fund fara sa se loveasca). Mi-era asa de drag de el ieri ca nu mai puteam. Nu mai are mersul ala insecure.
Trebuie sa-l filmez.

Pupam si pe anutza scumputza, e mortala cum a adormit acolo.
Coloreaza si alex, vad ca a inceput sa mai prinda elan de cand vine prietena lui pe la el. Si chiar a mazgalit la un cocosh cu mine. Adica a dat cu creionu' pe-acolo pe unde-i coada, gatul etc. A iesit din contur si n-a umplut nici jumate, dar, hei.. e o mare realizare, pana acum tragea doar dungi bezmetice pe hartie, nimic mai mult. El inca nu tine mana pe hartie si-si misca degetele, ci tien creionul in mana (asa cum poate) si mana o tine in aer cand coloreaza pe hartie, asa ca nici desteritate nu are cum sa capete. Dar il iau cu incetul ca nu ne grabeste nimeni.
Inca face crize de personalitate si e foarte frustrat din te miri ce motiv, iar eu iar am intrat intr-o pasa in care nu-i mai pot tolera nebuniile si-mi vars amarul pe el cand il vad in crize. Dar pana la sfarsit de zi supravietuim amandoi nevatamati ceea ce e bine.
De vina e si schimbarea din programul lui de somn de pranz. Nu mai vrea sa doarma la ora 1 cum se culca pana acum o luna, eu nu vreau sa-l oblig (si nici nu stiu daca as putea), dar devine obosit dupa ora 3-4-5 incolo si am mai mult de furca cu el. Vad ca in unele zile il ia somnul pe la 3-4-5 prin canapele. Ieri dupa ce a tras o repriza de plans l-a luat somnul cu capul pe genunchii mei, l-am lasat sa doarma jos, nu l-am mai dus sus la el in camera tocmai ca sa nu doarma mult si sa-l pot pune totusi la culcare la 9 seara. Dar cand s-a trezit s-a trezit ciufut si cu nervi si iarasi am avut de furca impreuna.
O trece si perioada asta...

Astept vacanta ca pe butelie. Sapt. trecuta ma apucase regretul ca nu-l iau si pe adrian si incepuse sa-mi incolteasca-n cap ideea sa vorbim la agentie sa-l luam si pe el (oricum pt el biletul e gratis ca are pana in 2 ani), dar dupa weekendul de ieri mi-am dat seama ca daca ma car cu amandoi acolo 2 sapt. o sa-mi manance creierasii si vin la fel de chiauna precum plec. Bine nu-mi cade oricum ca-l las acasa, parca ma simt pe undeva vinovata, dar stiu ca si daca plec cu amandoi o sa-mi blestem zilele.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex (3 ani) si Adrian (1.5 ani) ..... poze I, www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank"> II si III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ce ne facem noi cu pestoaicele care se dau la fund cand e ziua lor de nastere ? Nu meritam si noi o felie virtuala de tort ?

Mihaela si Fulgu, sa fiti sanatoase si iubite!

Bits, of ce greu, ma bucur ca acum este mai bine.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Felis, sa fi sanatoasa si fericita

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

E ziua ta Felis????Pai atunci,un 'LA MULTI ANI' din suflet,sanatatea multa,fericire si sa te bucuri de puiutul tau
Try,ce sa-ti povestesc de BBlusa mea????Uneori sunt atat de ocupata,obosita,incat daca nu mi-ar mai trage cate un sut,as uita ca sunt....la eco nu am mai fost,am facut gramezi..si nu mai am 'resurse' financiare,o eco performanta e cam 350-370 ron.Deci nu am mai vazut-o,sper ca e bine.Are zile cand e super activa,altele cand e mai lenesa si mami se sperie.M-am ingrasat din nou prea mult(deja am 16-17 kg in plus).Am dureri mari de coloana..imbatranesc.Acum ma lupt cu sinuzita mea idioata..ce sa mai zic?Am cumparat si primele 2 body-uri ptr.Bblusa Sara,marimea 54,mi se par asa mici..
Ma bucur ca Mariuca a primit laude de la educatoare,e super cuminte,activa,nu e suparacioasa.A mancat tot,a spus si un cantecel(cel cu saniuta..)..sunt asa mandra de ea!
Pupici

BURTICA
POZE IANUARIE 2008
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea Sara si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

bravo,Mariuca
monica, la Alex cum a fost?

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Felis, sa fii sanatoasa, norocoasa si iubita, sa ai mai mult timp liber si sa fii mai putin stresata!
Andreea, nu-ti face foarte multe griji in privinta kilogramelor, esti maestra in a le da jos. Ma bucur ca Mariuca s-a integrat usor, era si cumva de asteptat pentru ca-i o fire sociabila.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

La multi ani felisuca noastra! multa sanatate si putere ! tot binele din lume!

otilico, chiar pt tine am mai pastrat o felie de tort...nu glumesc...chiar mai am ultima bucata in frigider...esti invitata mea...

miha, tu cand te sarbatoresti mey?
si ce pestoaice mai sunt?

cuscra, mersi de urari(ca nu am mai apucat sa-ti scriu). ce povesteste Alex de scoala? dar acolo se incepe scoala primavara?

Mergi la inceput