Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

Ciaoooo !!!!

... peste 2 sapt. pleaca si atunci sa vedem cum ne descurcam ca ne-am invatat cam rasfatate (ma refer mai mult la mine ).




...Voi avea eu timp toata copilaria lui sa ma "stresez" cu mancaruri pt. bb ... Parerea mea !!!

Abia astept controlul de 4 luni ... desi vad ca bblina creste bine, e vesela, vioaie ... sunt ff multumita si ii multumesc si lui DD ca am un copil sanatos!!!

*************************
Petronela si Silvia

ai sa te descurci tu....da te cred ca ti-a fost comod

..of.. deja a trecut 4 luni la voi... cum trece timpul pt. unii... numai noi avem doar 2 lunite...

asa cred si eu.. dar daca spune dr.... ma abtin..nu zic nimic...dar eu i-am spus din start la a mea... caci imi spunea ceva de 3 luni..si i-am spus ca nici sa nu se gandeasca pana min.minim 4 luni..daca vad ca nu se mai poate..asta e altceva dar daca va creste bine...si asa as vrea totusi sa o duc pana la 5-6 luni exclusiv..dupa v om vedea..Doamne ajuta!

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

mai intru si eu printre suturi ..caci azi am fost un pic mai asa..si n-am fost nici la plimbarica..dar nici nu am facut nimic...prin casa am stat cu stefania mereu... de asta am avut un pic de timp..

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Salutare!
Ce fac mamicile si bebeii? Sunteti pe-afara?
Noi am stat numai 2 ore azi ptr ca bate vantul f tare la noi...
Apropo, daca bebelul sta cu urechile goale afara risca sa faca otita??? Andrada se tot misca in somn si isi dezveleste urechile si cum a batut vantul azi mi-e sa nu pateasca ceva...

Si mai am o intrebare stupida: ma uit prin albumul nostru- de unde stiu cine sunt gravidutele si al cui e fiecare bebel? Pe unii ii mai retin, dar nu pe toti....

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

tocmai am prim it o vizita de la neonatoloaga care m-a linistit in problema ca Raul e "capos" , la consultat cap coada... a zis ca e dezv aproape cat un copil de un an... avem 68 de cm... astia 8 i-am luat luna asta ... perimetrul cranian la ea a reiesit 43 cm... deci e bine ... suntem mari mariiiiiiiiiii.... Tipa mi s-a parut super ok ... am vorbit si despre diversificare ... de data asta pe bune... mi-a zis cum ce si cand... Ar fi bine sa incepem ca avem 4 luni jumate si cavalerul este mare si cere.. Mi-a zis sa ii dau cereale , nu multe.. si stau linistita ca Raul nu s-a ingrasat de la cereale ci de la lapte ...deci ele nu au nici o legatura.Intre timp s-a trezit si tata si a vazut cu cine seamana asa zdravan ... cat despre vigantol.. ea e de parere ca bebeii hraniti cu lapte praf oricum isi iau vit D din lapte si ca nu e neaparata suplimentarea cu vigantol... deci ar cam fi discutabil
Adevarul e ca de cateva zile mi se pare ca nu se prea mai satura cu lapte

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ank 8 cm intr-o luna?????
FFffffffff bine,ma bucur ca sunteti bine si ca te-ai linistit.
Ce fel de cereale a zis sa ii dai?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Nelone...pai sub fiecare poza scrie numele copilului si in paranteza nickul mamei)

Ecaterina fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adra_bell
Mariussimic, unde faceti gauri de cercei?


Avem cercei!
I-am pus la o bijuterie din oras,cu pistolul,cercei sterili pe care trebuie sa-i poarte macar 3 saptamani.
A plans asa tare draga de ea...De durut nu cred ca a durut-o ca a dat-o cu ceva acolo pe lob sa-i amorteasca...Probabil ca zgomotul... A fost asa de necajita...si m-a certat de nu m-am vazut.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Ank 8 cm intr-o luna?????
FFffffffff bine,ma bucur ca sunteti bine si ca te-ai linistit.
Ce fel de cereale a zis sa ii dai?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete




cereale de orez... simple sau cu fructe... ceele cu fructe nu constipa ca au fibra vegetala.Se dau la ultima sau penultima masa din zi... la alegere.
Mai 8 cm ... cam asa imi iesea si mie dar la pediatra mea cine stie cum l-a masurat ,ca la 3 luni aveam 61... scuze 7 cm luna asta

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Creem- mersi ca m-ai luminat! "Blonda" de mine nu ma uitam bine, vedeam numai pozele in album dar nu si separat
Sunteti tare shoade cu burtica, o sa trimit si eu acum niste poze cu burtoiul meu !

Maine mergem la vaccinul ptr 2 luni, mi-e fricaaa!

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ank si cerealele astea cum pot sa i le dau daca nu ii dau lapte praf?
Se fac si cu apa?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput