Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

cum se face trecerea de la lapte nr.1 la nr 2?
Eu de la Humana 1 pot trece direct la Humana 2 sau treb.facuta treptat trecerea???
cine stie?????


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Amy26

Pussi,sunt curioasa...pe tine te mai ajuta cineva cu tustele sau te descurci singura???ma gandesc ca e greu totusi cu 2 bb ;ce faci cand incep amandoua sa?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



venea mama 3 zile/sapt., dar acum e bolnava si nu pot apela la ea... asa ca ma descurc, adevarul e ca am mare noroc ca sunt cuminti.. nu plang decat daca e o problema.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Am reusit sa intru si eu ca sotul nu o mai gata cu jocul... o doamne o mai fi mult pana ii face capatul ..ee si recunosc m-am uitat si eu la filmul cu tiganii
Raul de cateva zile nu se da adormit decat in patut... cateodata parca imi e ciuda ... ca as vrea sa mai faca nani si la mine in brate ... maine poimaine nu ma mai lasa sa il iau nici in brate

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

Buna fetele... Multumim pt urarile de 3 luni. Azi am fost si noi la medic, la controlul lunar. Raportam 6.820 g, 62,5 cm si 41 cm perimetrul craneal. Am primit laude pt puiutul mare si voinic... mai ales ca l-a facut sa se intoarca din pozitia pe burtica in pozitia intr-o parte...cica in medie din 100 de copii doar 10 sunt atat de voinici ca Lucas. M-a intrebat daca-i dau doar piept si daca i-am spus ca da nici macar nu a mentionat diversificarea, cred ca si-a dat seama ca nu are rost sa ma mai intrebe nimic. Doar ca am aflat ca fiu-meu ma foloseste pe post de suzeta de mananca asa des, la 1 ora jumate-doua de la alaptarea anterioara. Sigur, cum suzeta n-a vrut-o... m-a gasit pe mine...
Am intrebat si eu de curiozitate cum se numeste vaccinul pe care i l-au facut lui Lucas la 2 luni. Mi-a zis ca se numeste Infarix si e pt 7 boli... i-am spus ca in tara mea fetele il cumpara, ca cel de la policlinica e incomplet. Stia despre ce vorbesc...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza







Felicitari pentru cele 3 lunite.... la piticul nazdravan... cu patutul ...treptat se invata... eu initial il adormeam in brate si il puneam cand era adormit bustean in patut... si asa trezinduse acolo o sapt doua... a adormit in final si singur in patut... acum nici nu mai vrea sa doarma noaptea altundeva decat la el in culcus... ziua mai doarme cu mine ... dar se in toarce pe spate si imi mai trage niste picioare in burta sau pe unde apuca ... dar trece ca doar e baiatul lui mama

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Aaaa sa nu uit... sa nu va socati de cate kg are Raul... 8.500... asta creste intr-un an cati alti in 10

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

maine la plimbare urc eu in carut si el sa impinga... sa dea jos... ca are de unde


Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

bine mai ... hai ca iar am limbarita de noapte...... ce sa ii faci.... ma tratez eu cumva..Chiar daca vorbesc de 15 min singura ... lumea mea interioara se dezlantuie

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Aaaa sa nu uit... sa nu va socati de cate kg are Raul... 8.500... asta creste intr-un an cati alti in 10



Daaa...neaparat tre sa-l pui sa impinga la carut.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

m-am distrat si eu cu babele voastre...
ank mersi de lamurirea cu cerealele, aveam aceeasi nedumerire ca si ancuta d.Cu cine ai vorbit? cu UJJ?
amy se trece treptat de la Huamna 1 la 2, eu am trecut de la Pre Humana la Humana 1...adica, 2 zile 1 masura H2, restul H1. Apoi inca 1-2 zile 2 masuri H2 restul H1 si tot asa pana inlocuiesti toate masurile, depinde cate ai, eu am 5 si as vrea sa fac trecerea intr-o sapt.


o seara placuta si somnic usor




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Ank, ma bbucur pentru vestile cele bune, sper ca te-ai mai linistit ca totul e bine!

Jasmin, felicitari pentru voinicul tau!

Stefi, sigur ca ne-a fost dor de tine! Dar ce nedumeriri ai? Sigur nu aia cu diversificarea, ca stiu ca stii si tu ca e o prostie la 2 luni!Nu stiu ce-i cu Floris, asa a mai plans in seara asta, pana a adormit de oboseala plansului... :-(( Si tuseste cu flegma (scuze), probabil ca are o forma usoara de la raceala pe care a avut-o mama mea (de fapt ea inca nu a scapat). SI saracutul asa se mai enerveaza cand ii vine flegma aia in gurita! Dar am fost oricum acum 2 zile la dr si l-a consultat cu atentie, a zis ca sa nu-i fac sau dau nimic, pentru ca nu are nimic in gat sau la piept, nu are febra si mai bine e sa nu-i fac nimic. Sunt de aceeasi parere, doar ca mi-e mila de el! Nici n-a prea papat asa mult azi, sau mai bine zis a refuzat sticla, el papa in fiecare zi ca. 200ml completare (fusese mai mult, eram deja in scadere la 150, dar acum nimic).
Vom vedea maine cum va fi, si sper sa fie si noaptea cat de cat ok, ca eu una-s terminata!

Ah, si avem si un virus pe computer si nu stim cum sa scapam de el fara sa instalam din nou windows-ul...



Mergi la inceput