MONTIGNAC: ce am mancat azi (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana75 spune:

Buna dragelor,

eu nu am nimic nou de raportat... inca stagnez (de fapt am chiar in plus cate sute spre kg.) :), dar sunt inainte de ciclu si sunt mai umflata :)

Inuta, felicitari pentru bebe, multa sanatate. Sa fiti sanatosi si fericiti, alaturi de cei dragi.

Va pupic dragelor, succes cu nea Monti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

raportez si eu 70,5 kg. in sfarsit s-a miscat si la mine cantarul (saptamana trecuta erau cateva sute de grame in minus, dar am vrut sa vad macar un kilogram pierdut pentru raport). sper sa trec curand la categoria 60 si....(pragul pisicologic, cum s-ar spune)

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Nici eu n-am ce sa raportez . Nu stiu ce naiba de nu se mai misca deloc.

Inuta, ai un bebe super. Are ochii tai! Vezi ca nu te-ai ingrasat prea mult? Eu as zice sa tii un fel de faza a 2-a. Sa nu-ti scada laptele.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

raportez: 62.1....nu am crescut dar nici nu am pierdut multe grame ...numai vreo 300...
are vreo legatura ciclul menstrual cu ce arata cantarul?...am vazut la mai multe fete explicatie de genul "sapt asta nu am scazut..dar sunt la ciclu si atunci se explica"...intreb...fiindca daca e asa am si eu o scuza

,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

buna
Andanii incerc si eu un raport:
H- 1.73
data inceput: 20.02.2008
GI- 74
IMC- 24.73
GT- 60
IMC- 20.05
GA- 71.8
IMC-24.06
T- 00.2 (cred ca asta inseamna 2 saptamani)
prietenul a dat jos doar 2 kg. Cred ca se justifica faptul asta pt ca
e cu 10 ani mai mare ca mine si mult mai pofticios....zic si eu!
Am gasit fructuosa intr-un magazin din Buzau ceva mai maricel si mai bine dotat. Am gasit si foi de copt (de care nu am mai auzit pt ca mama nu folosea)
Miniuta am facut tortul pufos dar nu a iesit asa ca in poza . Nu a crescut, nu am avut ce felii sa fac si sa umplu cu crema :(((. Din ce cauza? Ma gandesc eu sa nu fie de la oua (nu le-am batut bine) pt ca in rest am urmat reteta intocmai.
acum scot de la cuptor chec de ciuperi pe care cred ca tot tu l-ai postat si arata foarte bine. Merci pt site . are si retete pt inepatori (cum sunt eu).
Azi o sa ma duc in parc (daca Buzaul se lauda cu ceva atunci sunt cele 3 parcuri imense pe care le are) ca sa-mi plimb catelul si intentionez sa merg la pas alert.... asa, ca sa mai fac si miscare.

sper sa aveti ....
... suficienta fericire pentru a va face DULCI
... suficiente incercari pentru a va face PUTERNICI
... suficiente necazuri pentru a ramane UMANi
... suficiente sperante pentru a va face si a fi FERICITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:


Va multumesc pentru ganduri si aprecieri.
Acusor mie mi se pare ca seamana cu sotul mai mult..acum asteptam sa vedem cu cine va semana la culoarea ochilor..dar am inteles ca mai dureaza. De mancat sa stii ca mai mult un fel de faza a doua tin..ca de ex am la morcovi in ciorba de nu-mi vine nici mie sa cred. Mi-a facut-o mama si acum cine sunt eu sa comentez? tac si mananc
si dulciurile astea nu prea se incadreaza in faza a doua..dar ce sa fac?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Mi-am calculat si IMC:28,5

POZE rares(7 mai 2007)
Am 9 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetele dragute.

Vad ca multa lume s-a tinut de treaba, chiar daca la unele acul nu s-a miscat asta inseamna ca nu s-a mancat aiurea tot timpul.
Andanii-merci de felicitari. Dar cred ca si tie ti se cuvin pentru ca totusi, 500g intr-o saptamana pentru cineva care a dat mai mult de 12 kg jos, este foarte bine. Sa ma vad eu de acum in colo. Eu ma bucur si pentru 100 g. Macar le dau jos si nu le pun.

In alta ordine de idei, eu azi la pranz am calcat stramb. Pentru ca am avut multe de facut, am avut timp pentru luat masa decat 10 minute si ca sa nu mananc aiureli am trecut repede pe acasa (ca stau destul de aproape de servici) si am mancat o farfurie de piure de la fetele mele (ce ramasese de aseara). Doar atat, dar cum cartoful este INTERZIS este suficient ca saptamana viitoare sa nu mai am un raport foarte bun. Asta este,trebuia sa aleg intre fast food si farfuria de piure.

Pupici si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

si eu la raport: 70,6 kg (adica - 6 kg in 8 saptamani.)www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Hop si eu cu raportul (as putea spune ca este chiar primul meu raport): 66.5 kg

Adnanii te rog sa modifici in tabelas ca am inceput monti pe 1 februarie, nu pe 14, de la 72 kg. Deci pana acum am dat jos 5.5 kg, mai am de dat inca 8,5 kg

In ultimele doua zile am trisat si eu cu niste dulciuri bune rau, dar vad ca nu s-a vazut inca la cantar, poate si pentru ca in rest mananc numai de regim. Eu m-am hotarat sa respect regulile din prima carte, mai severe intradevar, dar cred ca dau rezultate mai rapide.

Astazi am papat:
md: cateva felii de cascaval si un castronel de baby-morcovi
p: omleta din 3 oua cu branza + un carnacior cabanos
c: 3 ciocanele de pui la cuptor + un ardei gras umplut cu branza telemea de oaie

Pranzul si cina inca nu au venit la noi, dar asta este planul pentru astazi. Plus o cafeluta decaf indulcita cu zaharina inainte de pranz (ca sunt invitata la cineva la cafea).

Am facut si sport, am marsaluit prin nametii de zapada de la gradinita fetei pana acasa, vreo 3 km. Si la pranz ma duc sa imi deszapezesc si eu masinuta ca a inghetat saracuta de cand nu a mai fost folosita.

Si eu alaptez inca dar am mare grija sa pap proteine si multe lichide si nu am observat nici o modificare in cantitatea de laptic, iar missy nu a avut nimic de comentat pana acum.

Am facut o budincuta cu conopida si brocolli si as vrea sa stiu daca este de monti (reteta inventata de mine). Deci am fiert conopida si brocolli, separat am amestecat branza telemea zdrobita cu furculita, cu smantana si oua, sare si piper. Am pus buchetelele de conopida si brocolli intr-o tava, am turnat amestecul peste, am presarat niste cascaval, mozzarella sau chiar branza peste si am bagat la cuptor.
Este foarte gustoasa, mai ales pentru cei care nu pot papa legume fierte simple (asa ca mine ). Si merge si ca garnitura langa ceva carnita.
Acum sa imi spuneti voi daca este bine ce fac eu acolo

Va pup




Monica, mami fericita de papusica Aylin Nicole (27 iulie 2007) si nazdravan de Alex (18 iunie 2006)

Pozici Aylin
Pozici Alexutu

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput