LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (283)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Eu sant varza Mi s-a stricat DVD-ul si Angelo mananca numai cu filme pt. copii iar eu adorm doar daca ma uit la vreun film Asta ne lipsea acum, trebuie sa mergem sa luam DVD astazi
Miha, lasa ca nu santem la olimpiade de romana, scrie cum iti vine ca nu e bai Eu tarziu mi.am dat seama ca trebuia sa scriu sleita nu sleioasa dar tastez si eu cum imi vine in minte in clipa respectiva Oricum nu am de ce sa ma agit, fetele inteleg ce vreau sa spun, indiferent cum scriu

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mail de la Tudor:
Multumim de cadou,
A ajuns si Maria e incantata. A fost de efcet schema asta cu mesagerul. S-a simtit foarte importanta sa vina cineva special ca sa-i lase ei ceva.

Inca o data multumim si o zi buna!
Tudor Calin


revin mai tarziu....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

GIOVA...te-ai descurcat de minune...superbe cadouri si poezia fff frumoasa...

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare gagici

eu sunt intr o alergatura continua....azi am fost cu elevii la circ , apoi prin magazine sa mi iau un costum ptr inspectia de grad(un costum de doamna) mi am gasit unul f frumos, stef pe aici cu mama , bianca intr o agitatie continua


citesc tot ce scrtieti
GIOVA felicitari doamna ptr tot ce ai facut
MARAKI bravo ptr fata ta talentata si laas ca o sa ti iei alt dvd
MIHA frumos spiridusul tau
MIRELA odihneste et si tu ...ma gandesc ca iti e greu
ANY sper sa i treaca norei mele frumoase
DMELLI si multa sanatate si pupici frumosului
ASTERY tot binele din lume si sa stii ca puiul tau e foarte norocos cu o asa familie


pup toate fetele si toti spiridusiiiiiiiiiii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Moama Cosmi, ai scris la foc continuu Sa porti sanatoasa costumul si te asteptam pe aici cand ai timp Am schimbat DVD-ul cu unul nou, era in garantie inca A trebuit sa caute Giorgos in tot magazinul pt. ca era stocul aproape terminat iar angajatii habar nu au pe ce lume traiesc Normal trebuia sa stie tipul de la raion,locul exact unde este marca respectiva
Giova, ce bine ca a ajuns pachetul asa repede Se bucura si Mariuca de ce a primit
Irina ce face Mario?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

alooo doamnelor ciufute si specimen nu mai bagati ochiul pe la vecini ca i proprietate privata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cosmi, sant mai multe apelative la adresa mea tu ai bagat doar 2 Nu imi pun mintea cu nimicuri....cine ma cunoaste este foarte incantat/a de prietenia mea Trebuie sa invat romaneste ca vroiam sa bag alt cuvant in loc de incantat...ceva mai profund ca doar asta-i adevarul

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Chiar asa mai Maraki...de ce citesti prin alte parti? pe mine m-ati facut curioasa...dar nu am gasit...e drept...nu ma asteptam de la pers. respectiva si de aceea nu am gasit apelativele...urat totusi, asta ma face sa cred ca asa ii denumeste pe toti copiii care tipa, si cine e cuminte in parc? al meu nu...dar pt. asta nu e nici maimuta nici child of hell. sa ma fereasca sf. de puteam sa ii fac asa pe copii.
ce bine ca a schimbat DVD-ul. al meu e stricat de o luna, in mai ii scade garantia si nu ma incumet sa merg cu el. trebuie sa il duc intr-o parte a orasului, unde nu prea am treaba. si mi-e cam peste mana, dar e musai sa o rezolv cat mai repede.
Cosmi mai poti "doamna"? pe cand inspectia?
Miha stai linistita ca eu nu ma leg de gramatica, doar daca ma zgarie ceva pe urechi, dar tot nu o zic in public. oricum una dintre regulile acestui forum e sa nu bagam de vina din pdv gramatical. Nu toti se nasc Pruteanu si au facut literele.
Any ma bucur ca ti-a placut ce am luat. sper sa-i fi placut si mariei cu adevarat. ce mai face Ioana? cum e cicatricea?

Marco e la baita...ma tot striga, e musai sa merg cu prosopul sa-l scot, pana nu vine Clau dupa mine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Cicatricea e ok...i-a cazut cojitza, nu o sa ii ramina semn sigur. Daca acum abia se vede...mai incolo...ma felicit ca am fost si a cusut-o ca s-a inchis ff frumos.
In schimb a facut febra luni noapte 39 jumate...a fost o vecina doc pediatra si a asculatat-o ...a spus ca are un pik de rosu in git, sa ii dau augmentin ES. fratilor..DEZASTRU...nu il ia. nici in mincare, nici in altceva...si e f bun la gust are gust de capsuni si e dulce, zici ca e iaurt si nu antib. dar nu vrea si pace. ii dau dar nu doza care trebuie...si nurofen. asta e. de mincat, cam pe sponci, dar bea multe lichide si asta e ff bine.
eu am reusit sa ajung la farmacie si ieri si azi, nu am prea reusit sa fac ce mi-am propus, dar...asta e. altadata.
DMELLI, la multi ani!!!
Pupici tuturor!

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

www.dropshots.com/anymony/" target="_blank"> poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Giova, ma bucur ca a iesit treaba cu cadoul! Uraaa! Mai pe ocolite, mai tarziu, dar bine!
Mira, ma distrez cand citesc aventurile voastre! Dar ce te "distrezi" tu! Sa inteleg ca Selin e cea mai nazdravana? Auzi si de data asta in ce formatie ati skiat? Cine a skiat si cum? David banuiesc ca e un skior innascut.
Cosmi, am uitat sa te felicit pentru dansatoarea ta! Am fost foarte impresionata cand ai povestit. Si eu nu ma impresionez prea usor (sunt mai insensibila de felul meu). Dar sa aiba ambitia de a fi prima intre atatea fete, e o maaaare chestie! Eu una admir ambitia adevarata, cand o vad, mai ales ca nu ma caracterizeaza deloc. Super mandra trebuie sa fii!
Any, sanatate Ioanei. Poate se mai da pe brazda cu antibioticul.
Noi zilele astea haladuim: kineto, cumparaturi, parc. Mai nou o duc pe Ana la kineto singura cu masina. Ea sta legat doar in centura d ela masina. O fi bine ce fac? Nu suporta fotoliul. La intoarcere, ne-am oprit la Auchan sa facem aprovizionarea (pana luni), care mie imi mananca nervii. Prefer sa o fac in timpul saptamanii si dimineata, doar doar nu m-oi calca pe picioare cu prea multi oameni. Aglomerat si azi, dar nu ca vineri seara (cand am fost cu Radu si ambii copii). Ana a fos chiar rezonabila. Am noroc cu ea, ca scap doar cu ceva bombonele anemice cumparate si cam atat. SI azi i-am luat si Frumoasa Balerina (DVD). E moarta dupa desene animate. Ma exaspereaza. Vede numai desene. Din fericire afara e frumos si are timp de Desene doar seara vreo 2 ore maxim. Saptamana viitoare ash trimite-o la tara cu ai mei vreo 3 zile sa-si consume energia. Dar sa vedem daca e timp frumos.
In weekend a fost Ana mea la socrii! De sambata seara pana Duminica seara. Am avut ceva emotii. A fost prima data! Si a 2-a oara in 4 luni ( de cand s-a nascut Razvi), cand nu-i aud ciripitul acasa (a mai fost o zi la tara la ai mei). Ne-am simtit ciudat si am avut macar timp sa dormim cu schimbul (si peste zi), ca Razvan cam scoate untul din noi, fiind un bebe cam neobosit (doarme doar la plimbare).
Acum am timp de scris ca Ana l-a acaparat pe Radu (care abia a venit din delegatie), iar bebe doarme de o ora.
la toata lumea!

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput